Житомир: підсумки першого кола

07.01.2014

В останні вихідні 2013 року, 28-29 грудня, в Житомирі відбулися заключні матчі першого кола відкритого чемпіонату Житомира з футзалу. У вищій лізі дві перемоги на "Енергією" та "Променем" дозволили ФК "Атлет" очолити турнірну таблицю. А в першій лізі, в центральному поєдинку "Рос" зумів обіграти ЖВІДУТ (до речі, перша поразка для команди) і очолити групу B. Команди пішли на святкові канікули, а друге коло змагань має розпочатися 11 січня 2014 року.

Загалом перше кола чемпіонату Житомира з футзалу сезону 2013-14рр. видалося надзвичайно цікавим, динамічним і повним сюрпризів. Інтрига трималася до останнього туру. Це й не дивно, враховуючи певні зміни в регламенті та складах команд. Визначальними для нинішнього чемпіонату стали його приєднання до Асоціації аматорського футзалу, перехід ІнБеву в профлігу та відкритість нинішнього чемпіонату. Та й зміна керівництва міської федерації теж внесла свої корективи і в змагання.

Вища ліга

На початку турніру основними фаворитами вищої ліги вважалися "Енергія" та оновлений "Динамівець", який цього сезону об'єднався з "Профільтехом" у команду "Беркут-Профі". Хоча не варто було списувати з рахунків і інших - "Промінь", "Дасну-Кофеджіо" і "Атлет", які теж мали гарні склади. Враховуючи серйозний приз переможцю (вихід у фінал АФЛУ і можливість поборотися за звання чемпіона України, а не просто кубок), відсутність минулорічних лідерів ("ІнБев" перейшов в Першу лігу України, "Візаж" оновив і омолодив склад, а "Авангард" взагалі знявся із змагань), та нові правила участі професійних футзалістів (не більше двох в одній команді), ще на початку варто було очікувати серйозну боротьбу за лідерство. Так воно й сталося.

Вже з першого туру вперед пішли фаворити. У напружених поєдинках Беркут-Профі обіграв Атлет, а Енергія - Промінь. І ніхто тоді навіть не здогадувався, що для обох "невдах" першого туру це будуть єдині поразки аж до останнього дня першого кола, коли вони у заключному поєдинку вирішуватимуть між собою долю першого місця. Але тоді до кінця було далеко.

З перших турів в лідери вийшов "Беркут-Профі". Трохи несподівано гарні результати показала "Дасна-Кофеджіо", яка трималася другою, хоча мала рівну кількість очок з лідером і одну гру в запасі. А от "Енергія" ще в другому турі несподівана програла юнакам СК Візаж СДЮШ Юність і відстала від трійки лідерів, опинившись аж на шостій позиції.

Справжня інтрига почала з'явилася після п'ятого туру, коли спочатку "Промінь" зумів всуху розгромити Беркут-Профі 6:0, а пізніше беркутівців обіграла і "Дасну-Кофеджіо". Хоча так само поступилася "Променю". Остаточно похитнула позиції беркутівців нічия з "Енергією" - команда завершила коло на третій позиції, а Дасна - несподівано на першій. Залишалося зіграти два пропущені матчі. "Атлет" зустрічався з обома командами енергетиків - "Променем" та "Енергією". І несподівано для багатьох обіграв обох, вирвавшись з четвертого місця на перше, посунувши Дасну на друге, а Беркут - аж на четверте.

Що стосується аутсайдерів ліги, то під загрозою вильоту в Першу лігу опинилися вже традиційно ГазМяс та новачок сезону - команда Brain. І навряд чи в другому колі ці команди зможуть суттєво змінити своє становище. В трійці лідерів опинився і Візаж-ДЮСШ Юність, але молоді гравці команди набираються досвіду і в наступному колі можуть стати куди небезпенішими суперниками, ніж були.

Відтак, після першого кола, лідером вищої ліги є "Атлет", який набрав 24 очки з 27 можливих. На три очки відстає "Дасна-Кофеджио". Замикає трійку лідерів "Промінь", який має однакову кількість очок з "Беркут-Профі", але кращу статистику забитих і пропущених м'ячів. Саме ці чотири команди - "Атлет", "Дасна-Кофеджио", "Промінь" та "Беркут-Профі" зберігають всі шанси в другому колі здобути перемогу в чемпіонаті. Спробувати взяти реванш може і Енергія. Хоча поборотися за перше місце команді навряд вдасться, але вона зможе серйозно посувати життя всім командам, як аутсайдерам, так і лідерам. Робити якісь прогнози важко, а боротьба обіцяє бути запеклою та інтригуючою.

Перша ліга

Якщо минулого сезону в першій лізі в кожній з груп були свої абсолютні лідери - Радомілк та Юність, яких вже після першого кола ніхто не міг наздогнати і боротьба йшла в основному за друге-третє прохідні місця (та й то, між двома командами), то цього разу ситуація набагато краща. Тепер боротьбу за лідерство ведуть значно більше команд з першої половини турнірної таблиці. В певній мірі цьому сприяло поява нових сильних учасників, в тому числі і з області - Руден, Коростень. Та й загальний рівень команд-старожилів росте з кожним сезоном. Відтак ігри в першій лізі часом за видовищністю мало поступаються поєдинкам вищої ліги.

Загалом же можна сказати, що в цьому сезоні в першій лізі погоду роблять команди, які прийшли з великого футболу та навчальних закладів.

В групі А беззаперечним фаворитом, звісно, був і лишається минулорічний віце-чемпіон першої ліги - Радомілк. Щоправда цього разу команді на п'яти наступає новачок чемпіонату - Руден. Команда дуже пізно включилася у змагання, але в короткий строк змогла вирватися на другу позицію в турнірній таблиці, поступаючись лідеру лише по м'ячам. Вже зараз можна вважати, що команди вийдуть у фінальну частину. А от за третє міце повоюють Козацька розвага і ЖНАЕУ. Для обох такі результати - серйозний прогрес в порівнянні з минулим сезоном, коли вони були в середнячках групи.

Так само два лідери намітилися і в групі В - ЖВІДУТ та Рос. А на третє місце претендують одразу три суперники - Коростень, Галант-МТС і Молокія. Хоча, враховуючи нестабільність гри команд, статися може що завгодно.

Турнірні таблиці вищої та першої ліг тут

За матеріалами Спортивний Житомир