Відбулась презентація проекту аматорського чемпіонату України на Волині

10.09.2013

Відкритий чемпіонат Волині відтепер матиме статус попереднього етапу аматорського Чемпіонату України. Переможець волинської Суперліги (саме так проголосувала більшість респондентів за назву найсильнішої ліги області) без додаткових внесків візьме участь у фінальній частині першості країни. До речі, АМФВ візьме участь у тендері, аби прийняти перший фінал у Луцьку. Зазначимо, що жорсткий календар Суперліги буде складений за спортивним принципом комітетом з проведення змагань АМФВ. Старт змагань запланований на початок листопада, а фінішує турнір на початку березня, щоб чемпіон зміг без додаткового навантаження зіграти за звання чемпіона України серед аматорів.

Також для трьох ліг (Суперліга, вища ліга та перша ліга) передбачена обов'язкова участь в розіграші Кубку Волині, починаючи з 1/16-ї, та по вісім кращих команд з усіх дивізіонів зіграють матчі Кубку ліг.

Одразу кілька слів про учасників обласних змагань. Ключовим моментом є те, що з цього сезону командам дозволяється заявляти лише по два гравці з першої футзальної ліги України, а гравцям з обласних чемпіонатів доведеться грати лише в одному з регіональних турнірів, котрі, нагадаємо, будуть відбірним етапом аматорської першості країни. Також не зможуть взяти участь у змаганнях гравці, які виступають за команди вищих ліг іноземних держав та володарі діючих професійних контрактів. Всі ці обмеження у купі з єдиною електронною заявкою стануть першим кроком на шляху наведення порядку в єдиному реєстрі гравців та налагодженню справжньої клубної системи. Ознайомитися з правилами для учасників чемпіонату можна у проекті Регламенту.

Є величезне бажання змінити ситуацію з чемпіонатами районів та міст, де за багато років склалася патова ситуація для розвитку футзалу. За команди сільських рад різних районів у багатьох випадках грають добре відомі гравці чемпіонату області та Луцька, що дозволяє вгамувати амбіції певних керівників команд, але суттєво гальмує розвиток міні-футболу в регіонах. Місцеві хлопці часто лише спостерігають за діями «легіонерів», залишаючись поза грою.

Аби зрушити процес з місця, АМФУ спільно з регіональними асоціаціями з жовтня запускає у всесвітню мережу новий медіа-проект - всеукраїнський Інтернет-ресурс, що буде висвітлювати події в аматорському футзалі на рівні районних змагань. І той же електроний облік гравців допоможе перевести справу в цивілізоване русло.

Суттєвих змін має зазнати і робота суддівсько-інспекторського корпусу. Збільшення відповідальності арбітрів за якість обслуговування матчів - ключовий момент трьохсторонніх відносин між АМФВ, командами та суддями. З цією метою в елітних дивізіонах та виборочно у нижчих лігах буде відбуватися технічна відеозйомка матчів.

Хочемо зауважити, що на презентації обговорювався проект Регламенту та основні нововведення. Керівництво АМФВ з радістю розгляне всі слушні та конструктивні пропозиції, котрі Ви можете надіслати на електронну скриньку: futsal.volyn@gmail.com

Також зазначимо, що вже з 23 вересня стартує заявкова кампанія.

За матеріалами АМФВО (http://www.amfv.com.ua/)

Регламент за посиланням - http://www.amfv.com.ua/news/992-prezentatsiya-vidbulasya--chekayemo-vidhukiv.html