Ordnung und Disziplin, або волинський шлях до Європи

08.12.2014

Відомий німецький вислів: «Ordnung und Disziplin», - означає «Порядок та дисципліна». Можливо саме із-за цього девізу Німеччина є одним з європейських лідерів в усіх галузях життя і спорті зокрема. Якщо «погуглити» німецькі спортивні сайти пов’язані з футболом і футзалом, то можна знайти багато гарних та зразкових прикладів ведення спортивного господарства клубами, федераціями, союзами та різними громадськими об’єднаннями. Наприклад на сьогоднішній день Німецький футбольний союз складається з 25 805 клубів, в яких об’єднано 171 877 команд і 6 350 763 футболістів, про яких можна взнати все – П.І., дату народження, кількість матчів, голів, штрафів і т.п. Чим не приклад впорядкованості та прагматичності?

Але перенесімося з космосу до рідної Землі, а точніше до Волині футзальної. За кілька сезонів з горем пополам вдалося створити клубну систему та впровадити необхідні аксесуари: форма, логотипи, вимпели, історія команд, досягнення і т.і., аби бути не гірше ніж наші західні сусіди. Проте проблем саме дисципліни та порядку залишилося чимало. Про них і хотілося б сказати кілька слів.

Почнемо с заявочної компанії. Все як завжди. Все по-нашому. Документи (заявкові листи, ксерокопії паспортів) з помилками, виправленнями і звичайно в останній день. Інформації про власні клуби та команди мінімум, або взагалі ніякої. Фотографії гравців (про якість і формат річ взагалі не йде) де хто до цих пір надіслати не зміг, хоча у соцмережах присутні практично всі. Невже приємно на сайті статистики бачити темний контур замість обличчя?
Про спортивну форму з номерами на спині та про однакового кольору гетри годі й нагадувати. Проте в кожному турі знаходяться оригінали, які вважають за потрібне «виділитися» серед інших. Багато голкіперів взагалі вдягаються Більше попереджати ніхто не буде – гравці в інших кольорах допускатися до гри не будуть.

Це стосується і манішок для запасних гравців. ФІФА вніс зміни Правил гри у фут зал для всіх команд світу і для волинських у тому числі. Манішка – це такий же елемент форми, як футболка. Більше того, манішка має бути одягнена на запасного гравця для того, щоб відрізняти його від футзаліста, який знаходиться на майданчику.

Комітет з проведення змагань перед стартом Чемпіонату попередив команди про необхідність мати СВОЇ манішки хоча б із міркувань гігієни. Але, як завжди, дехто вважає, що такий пункт Правил необов’язковий, а в коментаріях пишуть про закупівлю цього атрибуту на всіх. Тим, хто цього вимагає, чомусь вистачає розуму не вимагати в організаторів закупівлі форми на всіх та її роздачі. А ось манішки чомусь треба закупити на всіх. Нагадаємо, що манішка – елемент форми, як футболка, шорти та гетри. Організатори майже щороку закупляли (і цього разу також) манішки, але повертають їх, нажаль, не всі. Доведеться з наступного туру «безманішникам» видавати кольорові «майки» напрокат і під залог.

На закінчення хотілося б зауважити, що Європу в нашому суспільстві побудувати зможемо лише ми самі. Ніхто за нас цього не зробить. Тому звертаємося до Вас, наші шановні футзалісти, зверніть увагу на побажання, а подекуди і вимоги комітету з проведення змагань АМФВ щодо виконання основних пунктів Правил. А конструктивні пропозиції (анонімно в коментарях звичайно легше критикувати всіх і вся) надсилайте на електронну скриньку Асоціації: futsal.volyn@gmail.com Ми дослухаємося до всіх.