Вінниця: підготовка до Кубку України почалась!

21.09.2014

Футзал. Об’єднані єдиною метою.

Саме такі думки виникають після відвідин засідання розширеного виконкому Вінницької обласної асоціації міні-футболу (футзалу), на якому на думку автора цих рядків, були прийняті революційні рішення.

Окрім постійних членів президії у заході взяли участь президенти трьох футзальних команд – лідерів цього виду спорту на Вінниччині: Євген Олійник – МФК «Блік», переможець Супер-ліги сезону 2013/2014 років; Іван Дученко – МФК «Енергетик», чемпіон м.Вінниці сезону 2013/1014 років, бронзовий призер Аматорської футзальної ліги України; Володимир Бондаренко – МФК «Кімберлі», володар кубку м.Вінниці сезону 2013/2014 років; виконавчий директор ВСГО «Обласна федерація футболу» Михайло Прозоровський та голова громадської ради розвитку фізичної культури та спорту м.Вінниці Сергій Чернявський.

Першим слово взяв голова Вінницької обласної асоціації міні-футболу Дмитро Руденко, який проінформував присутніх про розвиток футзалу на Вінниччині на прикладі міського чемпіонату. Кількість любителів цієї гри росте у геометричній прогресії. Так, чемпіонат 2012 року зібрав 14 команд, а сезон 2013/2014 року об’єднав уже 44 команди! Також Дмитро навів цікавий статистичний факт: «у 2014 році у футзальних змаганнях у м.Вінницівзяли участь 2200 спортсменів-аматорів. Якщо таку кількість гравців порівняти з населенням міста, то ми отримали на 190 мешканців одного футзаліста».

Ураховуючи, що футзал став наймасовішим видом спорту у місті, одноголосно було прийнято рішення про утворення обласної футзальноїСупер-ліги. Також, у зв’язку із вдалим виступом МФК «Енергетик» у Аматорській футзальній лізі України, де Вінничани зайняли 3 місце серед 998 команд, також одноголосно вирішили продовжувати приймати участь у всеукраїнських змаганнях. Під час обговорення вказаних питань авторитетний Михайло Прозоровський пообіцяв клопотати перед ФФУ про виділення на Вінниччину кількох майданчиків зі штучним покриттям.

На засіданні Президії ВОАМФ Дмитром Руденком була представлена змістовна програма розвитку футзалу на Вінниччині на 2015 рік, яка передбачає проведення ряду змагань – це і дитячий чемпіонат, і змагання серед студентів, ІТ-ліга, першість серед таксистів, змагання держслужбовців та аматорський чемпіонат. Враховуючи необхідність такої програми, вона була прийнята практично без обговорення.

Одним із найцікавіших стало обговорення питання щодо прийняття участі Вінницької команди у Кубку України з футзалу сезону 2014/2015 року. Доповідачем цього питання був перший віце-президент асоціації Євген Олійник, який запропонував об’єднати зусилля для досягнення мети – гідного представлення нашого регіону у всеукраїнських змаганнях. Приємно було спостерігати, як цю пропозицію активно підтримали конкуренти у місцевому чемпіонаті Іван Дученко та Володимир Бондаренко. Усі три представника найкращих футзальних колективів Вінниччині, заради єдиної мети відкинули в бік власні амбіції та виступили про необхідність створення збірної команди та заявки її у Кубок України. Далі слово взяв Дмитро Руденко та запропонував призначити керівником команди Євгена Олійника, а головним тренером Івана Дученка.

Такі пропозиції були прийняті одноголосно.

Під час підведення підсумків Сергій Чернявський підтримав усі ініціативи Асоціації та підкреслив, що розвиток спорту високих досягнень заохочує молодь до зайняття саме цим видом спорту та спонукає аматорів до участі у змаганнях.

Загалом проведений захід залишив приємне враження, адже зібралися однодумці, які вболівають за такий видовищний вид спорту як футзал. Очікуємо інформацію про дату початку змагань та склад нашої команди.

Прес-служба ВОАМФ