Вінниця, новий сплеск розвитку футзалу

14.04.2014

Наприкінці березня на Одещині вперше в історії пройшли всеукраїнські змагання серед переможців та призерів регіональних футзальних чемпіонатів. Усього в державі право участі у них виборювали 998 аматорських колективів. Місто над Бугом делегувало вінницький "Енергетик" та вапнярький "Сатурн". Обидва є учасниками чемпіонату обласного центру з футзалу ("Енергетик" чемпіон та володар кубку Вінниціа "Сатурн" призер футзальної "Суперліги"). Змагання у відкритому форматі проходять вже впродовж трьох років і приваблюють охочих до участі з найвіддаленіших куточків регіону. На результат, який вибороли на загальнодержавному рівні наші команди мало хто сподівався, однак він змушує усю громаду переосмислити підходи в роботі спрямованій на розвиток цього виду спорту. Відповідній темі була присвячена зустріч журналістів з президентом міської федерації футболу Дмитром Руденком та спортивним директором команди "Енергетик" Ігорем Козаком.

Дмитро Руденко:
Розпочну з того що подякую командам за такий високий результат. Щоб два колективи з одного регіону спромоглися увійти до числа призерів всеукраїнських змагань це в певній мірі диво. До нас таким доробком могли похизуватися лише столичні аматори. Слово аматори пропоную розуміти умовно або принаймні по відношенню лише до нас. Як показала практика, на той самий фінал чемпоінів до південної Пальміри під виглядом любителів з усієї України зїхалися представники професійних клубів і багатьом у протистояннях з підопічними Ігоря Козака це не допомгло. Те саме і стосовно "Сатурну". Теж бронза хоч і в нижчому за класом дивізіоні - для молодого колективу це показник. Утім переконаний - зупинятися на досягнутому передчасно. Так ми вже створили і профільну ДЮСШ і заснували обласну футзальну асоціацію. Разом із конкурентними і масштабними змаганнями це фундамент на якому можна будувати професійний проект. Але для цього необхідно дотримуватися певного алгоритму дій. Цьогоріч ми вже випробували і так звану "Супер лігу", як результат - ідключилися нові команди з області. Проект необхідно розвивати і надалі. Футзал значно менш матеріально затратніший від великого футболу, а відтак доступний усім. Будем їздити районами і перконувати людей щоб взимку не гаяли часу а грали у футзал в рамках запланованого обласного чемпіонату. Наостанок за аргумент наведу декілька цифр. За рік що минув в наших змаганнях взяли участь близько 1200 осіб. Якщо взяти понад трьохсот тисячне місто - матимемо по одному футзалісту на триста осіб. Це я веду до питання масовості в спорті і його доступності і, разом з тим, популярності. В цьому не лише моя заслуга та наших команд і активістів - це зумовлено сучасними тенденціями в світовому спорті.

Ігор Козак:
Не можу не погодитись з Дмитром Сергійовичом. Від себе додам що в районах є велика кількість охочих до футзалу, а головне є здібна молодь. Їй необхідно дати можливість не загубитися. З власного досвіду скажу це корисна річ. такі проекти обєднують людей. І глядачі і вболівальники і учасники спілкуються один з одним - налагоджуються дружні та професійні контакти, адже середовище сприяє цьому. Ми створили свою команду два роки тому і в той час навіть не думали про якісь успіхі, зрештою як бачите "затягнуло". Користуючись нагодою хочу усім подякувати - організаторам за роботу а вболівальникам за підтримку. Впевнений що разом ми робимо корисну справу.