Одеса. Записки мандрівника-2

01.04.2014

Враження кореспондента ФФзК від фіналу АФЛУ


Багато про що хочеться розповісти моїм читачам у цьому матеріалі. Все ж, за три дні перебування в Одесі сталось дуже багато подій як особисто для мене, так і для українського футзалу в цілому. На три дні Одеса стала центром усього, що стосується гри «5 на 5», і, відмічу зарання, місто виправдало усі очікування учасників від змагань.

В минулому матеріалі я вже розповідав про перші подихи свіжого одеського повітря і перший змагальний день. Підемо далі… Другий день для нас пройшов у тому ж залі спорткомплексу «Політех», що знаходиться в районі Заводу шампанських вин. І не треба проводити ніяких аналогій з футзалом, увесь час, проведений в Одесі, у нашому житті панували абсолютно інші, більш спортивні напої. Про зал: просторий, з приємним освітленням, трибуною для глядачів і великою кількістю місця – усе це створювало чудові умови для учасників і організаторів, тому матчі проходили виключно у спортивній боротьбі. Відносно Політеху центральний зал турніру СКА, особисто для мене, виявився більш жорстким, крім балкону глядачам не було більше до розміститись, та й загальні умови були не такими комфортними. Чи то я звик до Політеху, чи воно дійсно так і є? Але на центральні матчі турніру організатори обрали саме СКА, мотивуючи це більшою кількістю уболівальників, які може вмістити трибуна.

Ми трохи відволіклись від теми, повертаємось. Увечері наш колектив вирішив відвідати місцеві пляжі, а можливо і пірнути у весіннє море на хвилинку-другу. Для одеситів море – як для нас Дніпро. Вони з задоволенням гуляють теплими вечорами по набережній, рибаки уже в цю пору сидять з вудками на пірсі, закохані пари люб’язно просять сфотографувати їх на фоні спокійного моря кольору «сухого асфальту». Таким нас зустріло море, погода була похмура, але не холодною. Після легкої прогулянки ми вирішили повернутись до готелю, все ж завтра змагання!

Другий день змагань для нас був розбитий на ранок та вечір. А розпочався він… з пошуків одягу під корпусом готелю. Справа с тому, що вночі в районі Одеси відбувся невеличкий шторм, і потужний вітер обережно зняв наш одяг з петель на балконі і поклав їх під вікнами готелю. На щастя, в «Курортному» дуже хороші і досвідчені співробітники, які не раз зіштовхувались з такою ситуацією. Після звернення на «ресепшн» усі речі були повернені. Щодо самих матчів, то цього дня вирішувалась доля команд у чвертьфіналах. Несподіванкою турніру став виліт команди з Хмельницького, яка у серії післяматчевих 6-метрових ударів поступилась команді з Кіровограду. І це при тому, що Хмельницький вигравав по ходу матчу з різницею в три м’ячі. Також не потрапила до півфіналу команда з Одеси, яку перед турніром усі вважали фаворитом. Їх вибили з турніру гравці вінницького Енергетика, 8:4. Ну а увечері ми відчули справжню одеську гостинність, коли за спільним столом, де лежала свіжа хамса, квашена капуста та відварена у мундирі картопля, справжнє українське (що в останні часи є дуже рідкісним) сало і різноманітні свіжі овочі, в обличчях організаторів та арбітрів зібралась уся Україна! За бесідами та спогадами непомітно пройшов вечір… І нехай дуже прискіпливий читач вважає, що запивалась уся ця краса виключно «високо градусними» напоями! Це будуть лише фантазії цього читача, адже саме в таких «культурних заходах» суть і цікавість подібних турнірів!

Настав день фінальних матчів. До СКА з’їхались 12 команд, яким треба було визначити найкращу аматорську команду України. І навіть попри те, що ставка у кожному матчі була над висока, жодного випадку агресії чи неадекватної поведінки я не помітив. Через сито півфіналів у головний матч турніру потрапили львівський «Княжий ринок» та наш столичний ХІТ. До радості киян саме їхні представники взяли золото, тим самим довівши усім, що Чемпіонат м. Києва є найсильнішим чемпіонатом України. Церемонія нагородження видалась по справжньому душевною. Жодна команда не залишилась без уваги організаторів, і жоден організатор не залишився без слів подяки від команд. Не залишилась церемонія нагородження і без участі киян. До Одеси завітали Президент ФФзК Павло Присяжнюк, Спортивний директор ФФзК Микола Сергієнко та Головний менеджер ФФзК Богдан Іщик.

Свято футзалу вдалося, цей факт ніхто заперечувати не буде, даю гарантію! Кияни – чемпіони, що буде далі – відомо лише Богу, але ми з Вами завжди повинні прагнути до кращого, чого усім Вам і бажаю!

P.S. І кілька слів про саме місто. Що з ним сталось? Не знаю… Деякі люди дуже озлоблені, купити на Дерибасівській магнітик нам вдалося лише з третього разу, адже попередні два продавці відмовились демонструвати свою гостинність (і це я ще м’яко сказав!). Можливо, нам просто не пощастило, буду сподіватись саме на це… А ще раджу спробувати на тій же вулиці місцеві солодощі, серед яких «Виноград в карамелі з мигдалем» та «Нуга з журавлиною», отримаєте справжнє задоволення!

P.S.-2. Одесити обожнюють футзал, навіть попри деякий непорядок у футзальному господарстві міста. Про це свідчить той факт, що на фінальну гру трибуни були вщент заповнені (хоча місцева команда не дійшла до фіналу). А після турніру у СКА відбувався матч ветеранів, і за моїми відчуттями відсотків 70 глядачів залишились на своїх місцях і дивились наступну гру. Ось така любов суспільства до гри «5 на 5», гри, яку дуже любить народ, але цієї любові, нажаль, поки що не розділяє держава…

З Одеси, В’ячеслав Скоропад, спеціально для ФФзК,

http://futsalkiev.com/clubs/vseukrainskiy-final-aflu-1/novosti-14/824.html