А судьи кто?

28.03.2015

Замітки організатора. Суддівський корпус АФЛУ

Фінальні змагання АФЛУ стартували в Запоріжжі. Багато слів було сказано про команди-учасниці, а зараз доречно розповісти про ще одних важливих персон – арбітрів. Цього сезону склад суддівської колегії фінальних змагань АФЛУ зазнав змін, і саме про ці зміни та взагалі про систему виховання молодих кадрів поговоримо далі.

Варто згадати і минулий, дебютний сезон АФЛУ. Адже він став не тільки визначальним у долі команд (чемпіон, ХІТ, вже грає у Першій лізі, віце-чемпіон, Княжий Ринок – у Кубку України…), а й суттєвим кроком вперед для деяких арбітрів. Так, один з кращих молодих арбітрів країни Олексій Ночовний одразу після завершення Фіналу АФЛУ в Одесі відправився на свій перший матч у якості арбітра Екстра-ліги, також чудово зарекомендували себе Євген Гордієнко з Одеси та Олександр Кухар з Кривого Рогу (перший вже дебютував у найсильнішій лізі країни, другий залучається до ЕЛ постійно). Зміг увірватись до когорти суддів Першої ліги і Антон Ноєв, який закінчив Школу арбітрів у столиці, хоча сам представляє запорізький футзал. Стабільно обслуговує матчі Першої ліги та Кубку України єдина представниця прекрасної половини людства у арбітражі, Олена Хомич. Сергій Черноусов з Херсону підтвердив свій високий рівень, і вже цього сезону обслуговував чвертьфінал національного кубку.

Цього року Комітет арбітражу АФУ вирішив залучити до фінальних змагань більше молоді. Хоча й без старожилів не обійшлося. На своєму другому фіналі працюватимуть: Олена Хомич (Волинь), Вікентій Галіщев (Запоріжжя), Олексій Коваленко (Кіровоград), Антон Ноєв (Запоріжжя), В’ячеслав Скоропад (Київ), Микола Нечипуренко (Кривий Ріг), Сергій Черноусов (Херсон). Серед молодих арбітрів стабільно обслуговують матчі Першої ліги столичні арбітри Олексій Січкар та Дмитро Каркаєв. Останній, до речі, ще минулого сезону значився одним з кращих столичних гравців, але вирішив змінити амплуа і перекваліфікувався в арбітри. Молоді Олександр Карпенко, Олександр Чорний, Ярослав Опришко та Ігор Дідунов вперше потрапили на подібні змагання, але вже мають солідний досвід у міських баталіях. Представлені у арбітражі і регіони, команди яких за різних причин не беруть участь у АФЛУ. Мова йде про представників завжди сильного у суддівстві Харкова Дениса Куцого та Дениса Чумака, а також сумчанина Олега Старинського.

Ось цим людям довірено провести фінальні змагання на високому рівні.