Підсумки першої ліги. Група Центр

07.07.2014

«Лукас» (Кременчук)

Результат: 1-ше місце у групі Центр, 1-ше місце у групі А другого етапу, бронзові нагороди Першої ліги

Матчі – 20: 14 перемог (1 технічна), 3 нічиї, 3 поразки, різниця м’ячів118-62 (за фактом 113-62)

Хто забивав: Антон Тарасенко - 24, Валентин Цвелих - 21, Максим Кулька - 16, Сергій Лапа - 12, Євген Леміш - 10, Максим Крупін - 9, Кирило Смірнов - 8, Євген Данилейко - 5, Андрій Маньківський - 4, Едвін Валєєв - 2, Валерій Скляренко - 2.

Срібний призер Другої ліги входив у новий сезон фаворитом Першої ліги. До вирішальних матчів кременчуцька команда підкріпляла думку експертів своїми результатами, але в півфіналі поступилася «Моноліту». Що цікаво, Валентину Цвелих вдалося зібрати добротний і боєздатний колектив ледь не з самих місцевих вихованців. Ладно б це був Київ чи Харків, де таких команд можна зібрати з десяток, але ж це значно менший за розміром Кременчук! На відміну від сезону у Другій лізі, сам граючий тренер проводив на майданчику значно менше часу, однак все одно ледь не став кращим бомбардиром чемпіонату. Безсумнівно, що «Лукас» є одним з найсильніших колективів у Першій лізі, однак для переходу на вищий рівень було б непогано підсилитися парою-трійкою виконавців. Чесно кажучи, важко згадати, коли новачок другого за силою дивізіону одразу сягав таких висот, так що, попри певні моменти, можна твердо стверджувати, що сезон для «солодощеробів» вдався!
Ще в друголігові часи «Лукас» мав свою сторінку на сайті компанії, якій могли позаздрити більшість команд Першої ліги. Нові часи вимагають нових рішень, тож клуб отримав власний сайт, де їхній менеджер розвернувся «на повну». Сайт команди з Полтавщини наполегливо бореться з колегами з «Моноліту» за «пальму першості» у Першій лізі. В деяких моментах кращі харків’яни, а в деяких менеджер «Лукаса» Василь Криворучко може дати їм фору, тож визначитися з одноосібним переможцем складно.

«Одеса» (Одеса)

Результат: 2-ге місце у групі Центр, 2-ге місце у групі А другого етапу, 4-те місце у Першій лізі

Матчі – 20: 12 перемог (1 технічна), 8 поразок, різниця м’ячів 95-75 (за фактом 90-75)

Хто забивав: Олексій Моторний – 13, Олег Єрьомін - 13, Сергій Таранчук – 11, Андрій Копко – 10, Сергій Коваленко – 10, Дмитро Дрозд – 8, Максим Швидкий - 6, Євген Свиридов – 5, Євгеній Гавенко – 4, Дмитро Корецький – 3, Віталій Болтнєв - 3, Павло Цибенко - 2, Андрій Костішен - 1, автогол – 1.

Одеса – місто зі славними футзальними традиціями. І якщо раніше імена «Локомотив» і «Марріон» гриміли у Вищій лізі, то зараз «Одеса» кує славу Південній Пальмірі у другому за силою дивізіоні. Цьогоріч команд «вистрілила» і досить несподівано посіла високе четверте місце, залишивши у себе за спиною більш імениті і фінансові стабільніші колективи. Певно, що якби одеська команда мала кращі фінансові можливості, то могла б посилитися парою талантів з місцевих чемпіонатів, але за даних обставин доводиться покладатися на свої сили. З огляду на цей факт 4-те місце можна назвати вдалим результатом для представників приморського міста, адже, щоб стрибнути вище у такій компанії треба мати серйозніший кадровий ресурс.
На брак висвітлення своїх виступів у ЗМІ команді гріх скаржитися. Місцеві журналісти охоче розповідають про ігри команди, подекуди можна почитати цікаві інтерв’ю з її гравцями чи подивитися передачі на місцевому телебаченні. Втім, навіть за таких умов, власний сайт ніколи не завадить.

«Епіцентр К3» (Київ)

Результат: 3-те місце в групі Центр, 4-те місце в групі Б другого етапу

Матчі – 18: 6 перемог, 5 нічиїх, 7 поразок, різниця м’ячів 67-66

Хто забивав: Сергій Шевченко – 12, Костянтин Демиденко – 10, Денис Сандецький – 9, Сергій Романовський – 8, Євгеній Жук – 6, Олег Шуст – 5, Олег Шайтанов – 4, Павло Коротенко – 3, Микита Шклярук – 3, Валерій Калініченко – 2, Олександр Таразевич – 2, Євген Смоловик - 2, Максим Максименко – 1.

Переможець Другої ліги на пару з іншим фіналістом «Лукасом» вважався одним з головних претендентів на нагороди. Якщо «Лукас» передсезонні прогнози підтвердив, то «будівельники» покладених надій у повній мірі не виправдали. Причин цьому є декілька. По-перше, команді не вистачило стабільності. В одному матчі «будівельники» могли впевнено переграти «Одесу», а в іншому зіграти внічию з «Приватом». По-друге, велика кількість невимушених помилок. Кияни або загравалися попереду, що призводило до разючих контратак або ж відверто неуважно грали при стандартних положеннях. По-третє, постійні зміни на воротарській позиції. У складі столичної дружини є три хороші воротарі, кожен з яких має власні «козирі», однак жоден з них не може занести собі цей сезон в актив. По-четверте, надмірна емоційність.У багатьох матчах команда емоційно виснажувалася ще до їх завершення, причому з власної волі. Чи-то з лави для запасних, чи-то з самого ігрового майданчику часто відбувався надмірний викид емоцій у бік «людей в чорному». Зрозуміло, що показувати усе на що ти здатен на цьому емоційному тлі вкрай складно. З позитиву слід відзначити гру молодого Євгенія Жука, який значно додав порівняно з минулим сезоном і по праву відвойовує місце у стартовій п’ятірці. Крім того, нещодавно команда отримала власний «дім» - сучасний спортивний зал у Городку.
Домашні матчі «Епіцентру К3» постійно висвітлювалися завдяки зусиллям АФЛу, а наприкінці сезону команда підтвердили свої амбіції «не словом, а ділом» і відкрила власний сайт і почала друкувати передматчеві програмки. Можна тільки порадіти правильно обраному курсу керівництва.

«Титан-Зоря» (Покровське)

Результат: 4-те місце в групі Центр

Матчі - 12: 6 перемог (1 технічна), 1 нічия, 5 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 49-39 (за фактом 44-34)

Хто забивав: Микола Чорний - 9, Костянтин Андрєєв - 5, Валентин Сопільняк - 5, Віталій Білоус - 5, В’ячеслав Кожем'яка - 4, Андрій Петренко - 4, Валерій Погосов - 4, Едгар Каграманян - 3, Дмитро Ментянник - 2, Віталій Соломка - 1, Анатолій Мудрак - 1, Олександр Кримов – 1.

Приємною несподіванкою стала поява у Першій лізі «старих знайомих» - «Титан-Зорі». До того президент клубу Анатолій Пучка заявляв, що не збирається брати участь у змаганнях під керівництвом АФУ після відомого скандалу у фіналі Першої ліги. Однак новому керівництву таки вдалося його вмовити і самобутня команда знову засяяла на футзальній мапі України. «Титан-Зоря» сходу почав демонструвати, що команда не «заіржавіла» під час річної паузи. Ніщо не віщувало біди, але… Команда йшла на 2-му місці в своїй групі, аж тут президент вирішив відмовитися від її дніпропетровської частини (Костянтина Андрєєва, Валентина Сопільняка, Віталія Білоуса, Валерія Погосова, В’ячеслава Кожем’яки, Едгара Каграманяна). Зрозуміло, що за таких умов пішов з команди і головний тренер Олександр Юзик. Вдаватися в подробиці конфлікту не будемо, просто зазначимо, що від такого потрясіння не одна команда не відійде від втрат. Прогнозовано команда пішла вниз. Попри це досягнутого запасу виявилося достатньо для проходження у наступний раунд, але «Титан-Зоря» відмовилася від подальшої боротьби. На жаль, покровчани самі поховали свої надії на вдалий сезон.
Інформаційне супроводження клубу обмежується лише, м’яко кажучи, не надто інформативною сторінкою у соціальній мережі.

«Приват» (Кривий Ріг)

Результат: 5-те місце в групі Центр

Матчі – 12: 3 перемоги, 6 нічиїх, 3 поразки, різниця м’ячів 49-49

Хто забивав: Роман Гречка - 11, Євгеній Баклан - 7, Іван Дєдунов - 7, Віктор Бакум – 5, Віталій Василиненко – 4, Роман Бакум – 4, Олександр Мазенко – 4, Віктор Рибак - 3, Антон Острий – 2, автоголи – 2.

В особі «Привату» Перша ліга отримала міцний колектив, який сходу заявив про себе і гідно виступив. Певний час криворіжці серйозно претендували на прохідне місце, однак велика кількість нічиїх стала цьому на заваді. «Приват» став єдиною командою, яка в обох зустрічах зуміла не програти потужному «Лукасу», а це дорогого коштує. «Приватівці» відмінно грають і на місцевому рівні, так що, як це не дивно, центр футзалу у Дніпропетровській області коливається між Покровським і Кривим Рогом, а не великим і потужним однойменним обласним центром.
Як і «Титан-Зоря», криворіжці мають свою сторінку у ВК. Варто відзначити, що вона більш «живіша» за покровську, але інформативності бракує.

«Київ-НПУ» (Київ)

Результат: 6-те місце в групі Центр

Матчі - 12: 2 перемоги, 2 нічиї, 8 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 27-51 (за фактом 27-46)

Хто забивав: Олександр Галицький - 7, Максим Войток – 6, Ігор Горло – 3, Павло Концеба – 3, Сергій Мельник - 3, Ярослав Войток - 2, Максим Концеба - 1, Роман Пачев - 1, Максим Максимов – 1.

Перед стартом сезону кияни отримали три великі пробоїни у своєму складі. Найбільш досвідчені «драгоманівці» В’ячеслав Листопад і Валерій Директоренко (після 15-ти сезонів у клубі!!!) переїхали у Житомир, а основний вінгер Дмитро Медвідь перейшов у київський «ХІТ». Зрозуміло, що студентам без досвідчених «дядьок» складно протистояти таким потужним колективам як, наприклад, «Лукас» чи «Епіцентр К3». Тож роль «наставників на полі» перейшла до більш досвідчених Сергія Мельника і Романа Пачева, однак незабаром Роман поїхав в Росію займатися тренерським ремеслом у пляжному футболі. Хоч «педагоги» цим складом і грають тривалий час, однак ніяк не можуть позбутися типової проблеми усіх молодих команд – нестабільність. Після переходу В’ячеслава Листопада вкотре тренерські обов’язки довелося на себе брати президенту Андрію Голякевичу. Зрозуміло, що присвятити весь свій час тренувальному процесу він не може, отже маємо ще одну причину невдалого виступу киян. У будь-якому випадку «Київ-НПУ» продовжує постачати кадри в інші команди. Як тут не згадати Євгена Кіндякова і Віктора Цоя, які зовсім нещодавно пробували свої сили в Екстра-лізі. Якби в Екстра-лізі було більше команд, то можна не сумніватися, що дехто з поточного складу киян теж би грав на вищому рівні.
«Драгоманівці» мають власний сайт, однак останнім часом він рідко оновлюється. Зате кияни першими і єдиними у Першій лізі почали регулярно влаштовувати онлайн-трансляції своїх домашніх матчів, і роблять це досить давно.

«Енергія» (Южноукраїнськ)

Результат: 7-ме місце в групі Центр

Матчі - 12: 1 нічия, 11 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 23-87 (за фактом 23-82)

Хто забивав: Алік Андрєєв - 6, Дмитро Кузьо - 1, Роман Марченко - 5, Дмитро Смук - 3, Володимир Халаїм-2, Максим Сінькевич - 4, Едуард Панчук - 1, автогол - 1.

Один з багатьох дебютантів минулого сезону з доволі неоригінальною назвою. Южноукраїнці виступили так, як і більшість новачків при такому різкому переході між рангами змагань. Гравцям «Енергії» більш знайомий футбол і ознайомлення на такому серйозному рівні вийшло трохи болючим. Однак тут варто згадати приклад хмельницького «Спортлідера+», котрий також не хапав зірок при заході у Першу лігу, а потім перейшов в Екстра-лігу і зараз займає в ній чільне місце. Хтось може сказати, що такі команди не дуже треба у Першій лізі, але як тоді по-іншому популяризувати футзал у регіонах? А забитий зал на домашніх матчах «енергетиків» зайвий раз довів правильність цього рішення.
Висвітленням виступів «Енергії» займалися місцеві сайти, але робили це ймовірніше для галочки, ніж для справжнього інформування уболівальників.

Кращі бомбардири Першої ліги

1-2.) Євген Петраков (СумДУ) - 24
1-2.) Антон Тарасенко (Лукас) - 24
3.) Дмитро Сільченко (Буран-Ресурс) - 22
4.) Валентин Цвелих (Лукас) - 21
5.) Іван Данилюк (Апперкот) - 19

Андрій Гулій, спеціально для Аматорської футзальної ліги України, www.futsal-amator.com.ua