Підсумки першої ліги. Група Схід

09.06.2014

«Буран-Ресурс» (Донецьк)

Результат: 1-ше місце у групі Схід, 1-ше місце у групі Б другого етапу, золоті нагороди Першої ліги

Матчі - 18: 13 перемог (1 технічна), 3 нічиї, 2 поразки (1 технічна), різниця м’ячів 82-50 (за фактом 77-45)

Хто забивав: Дмитро Сільченко – 22, Олег Мірошник – 16, Валерій Грицовець – 11, Роман Стрельцов – 8, Валентин Бондар – 7, Олександр Колесников – 3, Віталій Ятло – 3, Олекандр Піхальонок – 2, Сергій Стромілов – 2, Дмитро Волошин – 2, Ігор Москвичов - 1.

Донецька команда вдруге поспіль виграла Першу лігу. Склад порівняно з минулорічним зазнав певних змін, але, попри це, ставка продовжує робитися на ветеранів і вона дає свої плоди. Здавалося б, що після попереднього сезону суперники мали б розкусити бойовиту донецьку команду - але ні. Ветерани показують, що є ще порох у порохівницях, причому багацько. Нам лише залишається здогадуватися на скільки ще його може вистачити. У команді є декілька молодих гравців, однак у всіх важливих зустрічах «погоду роблять» наддосвідчені бійці. Попереду заправляють Дмитро Сільченко і Олег Мірошник, захист надійно «зцементував» Олександр Колесников (наймолодший гравець твердої основи, до речі), ворота «на замку» тримав В’ячеслав Кобець, а Валентин Бондар просто встигав усюди. Проблема чемпіонів в тому, що з кожним роком лідерам усе важче тягнути команду, а молодого поповнення за їхніми спинами поки що не передбачається. Ну і не можна не відзначити відновлення кар’єри кращого українського бомбардира Ігоря Москвичова, яке він відзначив забитим голом.

Про виступи команди можна дізнатися з сайту Футзал Донецьк, де є відео з ігор, відеоінтерв’ю чи результати, але на більше можна не розраховувати. Хочеться, щоб чемпіон Першої ліги мав гідне до свого статусу висвітлення у ЗМІ,

«Моноліт» (Харків)

Результат: 2-ге місце у групі Схід, 2-ге місце у групі Б другого етапу, срібні нагороди Першої ліги

Матчі - 18: 10 перемог (1 технічна), 5 нічиїх, 3 поразки, різниця м’ячів 64-49 (за фактом 59-49)

Хто грав, хто забивав: Олександр Педяш – 17 (19), Дмитро Долгов – 13 (5), Євген Ланко – 13 (4), Максим Панасенко – 13 (3), Костянтин Сколотій – 13 (3), Сергій Малишко – 12 (6), Олександр Мінаєв – 12, Станіслав Моспан – 12, Тарас Рибак – 11 (11), Артем Тарасов – 11 (1), Ярослав Лебідь – 11 (1), Роман Мякота – 9, Євген Кравченко – 7, Андрій Воронько – 6 (5), Тарас Ніконенко – 1, автогол - 1.

Харків’яни після певної паузи повернулися у чемпіонат України, на цей раз у Першу лігу. І ледь одразу не сягнули вершини і були так близькі до неї. Цей сезон так склався, що «Моноліт» весь час опинявся за спиною ветеранів з «Буран-Ресурсу» - спочатку у зоні Схід, а потім і у фіналі. На відміну від донецької команди, у стані харків’ян роблять серйозну ставку на молодь. Непоганий сезон у воротах «будівельників» провів Артем Тарасов. Педяш грає одну з найважливіших ролей у нападі, проявляє лідерські якості Ланко, поступово підтягуються Малишко і Панасенко. Досвідчені Олександр Мінаєв і Костянтин Сколотій направляють молодь у правильне русло. А ще ж є друга команда і ДЮСШ, так що про майбутнє команди можна говорити з упевненістю.

Сайт – обличчя клубу і у «будівельників» воно приємне. Є невеликі огріхи у підрахунку статистики чи заповненні певних розділів, однак загальне наповнення та інформативність відправляє у «нокаут» більшість колег по цеху. З такими сайтом та клубною пірамідою не гріх і в Екстра-лігу піти.

«СумДУ» (Суми)

Результат: 3-тє місце у групі Схід, 3-тє місце у групі Б другого етапу

Матчі - 16: 7 перемог (1 технічна), 3 нічиїх, 6 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 60-48 (за фактом 55-43)

Хто забивав: Євген Петраков – 24, Євген Мороз – 6, Андрій Бурдюг – 5, Володимир Саєнко – 4, Руслан Острога – 4, АгілВелієв – 3, Роман Зеленський – 3, Костянтин Сорока – 3, Максим Мисловський – 2, Станіслав Смоляк – 1.

Студентська команда Сергія Пєсоцького зробила серйозний крок назад, порівняно з минулорічним сріблом, однак головною причиною цьому є те, що рівень Першої ліги дещо виріс. Стратегія схожа на «монолітівську»: багато молоді під орудою досвідчених гравців. Проблема в тому, що у того ж «Моноліта» вибудувана власна піраміда, а в Сумах доводиться шукати поповнення лише серед студентів. Роль наставників на полі виконують Володимир Саєнко і Євген Петраков, а у воротах у свої 39 років творить дива Олег Хавренко. У домашніх матчах студенти мають перевагу за рахунок нестандартного майданчика і в цьому сенсі прикро, що в іграх чемпіонату незадіяний чудовий зал академії банківської справи.

Команда вже давно має власний сайт, на якому регулярно висвітлюються усі події з її життя. Звісно, що хотілося б більшого, але в умовах студентського фінансування він виглядає дуже добре.

«Локомотив-2» (Харків)

Результат: 4-тє місце у групі Схід

Матчі - 10: 4 перемоги, 2 нічиї, 4 перемоги, різниця м’ячів 40-40

Хто забивав: Дмитро Шамлі – 8, Євген Клочко – 7, Євген Сірий – 5, Максим Паутяк – 4, Микита Шпигар – 3, Віктор Цой – 2, Дмитро Клочко – 2, Володимир Лоншаков – 2, Дмитро Федорченко – 2, Віталій Кисельов – 2, Дмитро Камеко – 1, Олег Виставной – 1, автогол - 1.

Дубль чемпіона України. Як і у будь-якого дубля, головним завданням команди є виховання зміни основним гравцям. При цьому «Локомотив-2» навіть міг показати і результат, адже до останнього боровся за вихід у другий етап. Регулярну практику після травм, дискваліфікацій, або ж просто через надлишок кадрів у головній команді, тут отримували і гравці «основи» - брати Клочки, Микита Шпигар. А один із зимових трансферів «залізничників» Віктор Цой провів тут майже весь свій харківський етап кар’єри. У поточному складі є гравців, які вже давно стукаються у двері першої команди, або ж мають отримати шанс проявити себе де-інде в Екстра-лізі – Дмитро Шамлі і Олексій Чеканов. Як зазначає один з кращих українських експертів по молодим гравцям Василь Симонов, також варто звернути увагу на Володимира Лоншакова і Максима Паутяка.

Всі команди Екстра-ліги мають власні сайти і «Локомотив» не є винятком, от тільки виступи дубля там згадуються дуже побіжно. Хотілося б бачити значно більше інформації про другу команду.

«Рятувальник» (Ромни)

Результат: 5-те місце у групі Схід

Матчі – 10: 2 перемоги, 1 нічия, 7 поразок, різниця м’ячів: 39-54

Хто забивав: Андрій Анцибор – 12, Дмитро Лойко – 7, Юрій Козаченко – 4, Сергій Ткаченко – 4, Ігор Салівон – 3, Валерій Карацюба – 3, Євгеній Кондратенко – 2, Олександр Ткач - 1, Максим Ганжа - 1, Олег Дубров - 1, автогол -1

Команда «Рятувальник» утворилася лише у 2008 році і в минулому сезоні вирішила дебютувати у чемпіонаті України. Приємно, що в ній грають працівники МНС України. Допомагати рятувальникам вирішили відомий за виступами у «СумДУ» Валерій Карацюба і знаний бомбардир Сергій Ткаченка. Можна з упевненістю сказати, що хоч команда і посіла передостаннє місце, проте, як для дебюту, виступила гідно. По-перше, ромняни потрапили у групу Схід, де «кістяк» склали такі гранди Першої ліги, як «Буран-Ресурс», «Моноліт», «СумДУ», ну а дублі Екстра-лігових колективів завжди могли розраховувати на підсилення з основних команд. По-друге, в усіх матчах «Рятувальник» якщо й поступався, то з різницею не більше ніж в два голи. В сезоні стався хіба що один провал – у Харкові, де «Локомотив-2» обіграв «мнсників» з рахунком 11:1. Можна сподіватися, що після здобутого досвіду

«Рятувальник» стане ще міцнішим горішком у наступному сезоні.

Зрозуміло, що таким зайнятим хлопцям не до описування своїх подвигів на паркеті, проте, все ж, варто проводити якусь медіа-підтримку. Наразі маємо лише групу Вконтакте.

«Єнакієвець-2-ДЮСШ-5» (Єнакієве)

Результат: 6-те місце у групі Схід

Матчі - 10: 1 перемога, 9 поразок (1 технічна), різниця м’ячів 29- 55 (за фактом 29-50)

Хто забивав: Ахметшин - 7, Філатов - 7, Чуднов - 4, Крейцберг - 2, Свірідов - 2, ПаулоВітор -1, Тіаго - 1, Вассура - 1, Мельник-1, Тімченко-1, Дерюгін-1, Борисов-1.

«ДЮСШ-5» добре відома на всю Україну – чого варті такі імена її вихідців, як Сергій Дрьомов, Олександр Піхальонок, МансурХаймурзін та багато інших. Приємно, що в цьому сезоні Андрій Новіков повноцінно «влив» школу в структуру «Єнакієвця» і вона отримала статус фарм-клубу, тобто таку потрібну стабільність у фінансовій та організаційній складових. Це дозволило команді повернутися у Першу лігу після однорічної перерви і «обкатувати» молодь на зовсім іншому рівні, ніж просто чемпіонат міста. Микола Хаймурзін, як і завжди, зробив ставку на підготовку резерву, тож основу склали гравці 1993-1996 рр. н. Зрозуміло, що й тут не обійшлося без залучення гравців першої команди, де була серйозна конкуренція. Колориту додавало і те, що в складі «Єнакієвця-2-ДЮСШ-5» в деяких матчах грали бразильці. Ніколи ще до того Першу лігу своєю присутністю не тішили чарівники м’яча. Результат команди невтішний, але завдання у неї зовсім інші. Будемо пильно слідкувати за «ДЮСШ-5», адже не варто сумніватися, що з її стін вийде ще не один висококласний гравець.

Про висвітлення подій з життя команди, на превеликий жаль, говорити нічого. На сайті «Єнакієвця» є лише декілька новин про свій фарм-клуб, а більше ніхто й не виказував цікавості про інформаційну підтримку першолігового колективу. Дуже прикро, що про майбутніх гравців збірних України (а, наприклад, Мануйленко і Свірідов якраз таки вихованці ДЮСШ-5) щось дізнатися немає де.


Андрій Гулій, спеціально для Аматорської футзальної ліги України, www.futsal-amator.com.ua