Перша ліга, другий етап: спілкуємось з командами (частина 2)

22.03.2014

Продовження. Початок тут.

Щоб дізнатись про готовність команд до другого етапу змагань, ми зв’язались з представниками команд і поставили їм наступні запитання:

1. Оцініть виступ Вашої команди на першому етапі змагань?

2. Яка гра запам’яталась найбільше?

3. Що можете сказати про команди, з якими будете змагатись у групі?

4. У якому стані Ваша команда підходить до другого етапу?

5. Ваші побажання гравцям, організаторам та уболівальникам на другий етап?

Роман Ярий, спортивний директор, тренер Ураган-2 (м. Івано-Франківськ, Група А)

1. В цілому, тренерський штаб другої команди оцінює виступ на першому етапі на «добре». В команді зібрався боєздатний молодий колектив, гравці якого згодом можуть вирости в професіоналів. Матчі добротного рівня команд Першої ліги дають можливість оцінити молодь з усіх сторін підготовки - тактичної, фізичної і психологічної. Сформувати психологію переможців у молодих гравців дуже важко, але ми працюємо в цьому напрямку досить інтенсивно.

2. Таких матчів було декілька - це матч на Кубок України в Кривому Розі, два домашніх матчі з "ІнБев" Житомир та "Апперкот" Ковель. Усі вони залишили свій слід у нашій пам'яті. Поразка в Кривому Розі нас загартувала до наступних перемог. Матч із житомирською командою ми почали не дуже впевнено, оскільки десь наша молодь злякалась досвідчених гравців "ІнБев", але після перших хвилин хвилювання ми опанували себе і довели матч до закономірної перемоги. Матч з "Апперкотом" складався на нашу користь, але вимушена пауза, пов'язана із заміною воротаря суперника на п'ятого польового, пішла нам не на користь. Здавалося, що ми впевнено доведемо матч до перемоги, а в кінці ще трохи і примудрились би зіграти внічию. Можемо тільки подякувати своєму голкіперові за те, що відбив 10-метровий за 20 секунд до закінчення матчу.

3. Давайте розпочнемо з "ІнБев" та "Лукаса", з якими ми мали змогу зустрічатися. Правда, з "Лукасом" ще в минулому сезоні на Кубок України грали. "ІнБев" - дуже хороша футзальна команда - досвідчені гравці разом з молоддю складають небезпеку для будь-якого суперника. Вони вміють варіювати тактику, всі технічні гравці, що сподобалось, це те, що грають в обдуманий футзал, нікуди не б'ючи м'яч. "Лукас" ми маємо змогу переглядати з інтернет-записів на їхньому сайті, слідкуємо за ними. Можемо відмітити вмілу руку граючого тренера Валентина Валентиновича Цвєлих, який своїми бомбардирськими якостями надихає підопічних до перемог. Команда виросла на очах у порівнянні з минулим сезоном - недарма вони явні лідери Зони "Центр". "Одеса" також хорошого рівня команда, за якою ми також спостерігали з інтернет-записів. Вони здобули ряд перемог з хорошими командами рівня Першої ліги, перемогли "Лукас" в рідних стінах. Завжди Одеса мала в своєму складі як досвідчених гравців, так і перспективну молодь, які вміють грати на результат. Тому ми передбачаємо запеклу боротьбу за 1-2 місця в другому етапі чемпіонату.

4. Про нюанси підготовки ми не будемо розповідати, але смію запевнити, що ми в хорошому як психологічному, так і фізичному стані підійдемо до матчів другого етапу. Ми вивчаємо суперників, самі вдосконалюємо тактичні побудови гри, тренуємося в звичному режимі з подвійною енергією. Кожному нашому гравцю хочеться себе проявити.

5. Найперше, хочеться побажати всім миру і злагоди на Україні, щоб ми мали можливість жити тільки емоціями улюбленої гри - футзал, щоб уболівальники приходили на трибуни і підтримували своїх улюбленців. Організаторам бажаємо провести другий етап та й в цілому чемпіонат без вимушених збоїв у календарі і на високому організаційному рівні. Вболівайте за футзал - видовищну і динамічну гру!!!

Ігор Калінін, президент ФК Одеса (м. Одеса, Група А)

1. Позитивно.

2. Запам’яталися обидва матчі з Лукасом, на виїзді ми їм поступились, а вдома налаштувались і взяли реванш з хорошим рахунком.

3. Знаю команду Урагану – швидкі, організовані і молоді хлопці. З Лукасом, повторюсь, у нас свої рахунки. Про Житомир можу сказати тільки, що знаю багатьох їхніх гравців – це дуже досвідчена команда з хорошим співвідношенням молодості і досвіду.

4. Нажаль, ситуація в країні вплинула на команду. Чемпіонат дещо затягнувся, і не відомо, як і коли він завершиться. Команда у більш-менш нормальному стані, готуємось. Нажаль, без страт не обійшлось, у лазареті два гравці…

5. Усім успіху, уболівальникам – хороших та цікавих матчів.

Валентин Цвєлих, граючий тренер Лукас (м. Кременчук, Група А)

1. Для нас виступ у Першій лізі – це колосальний досвід. Дуже вразив рівень організації в Першій лізі, особливо рівень команд, у яких багато як молодих, так і досвідчених гравців. Наразі ми отримали багато інформації для роздумів і подальшого розвитку, з кожним матчем ми стаємо усе кращими. Можливість виступити у другому етапі – це чудова нагода здобути ще більше досвіду і практики.

2. запам’ятались дербі з Одесою, а також дві гри з Епіцентром К3.

3. З Ураганом ми грали на Кубок України, перемогли. В Житомирі багато досвідчених гравців, а матчі з Одесою знову пройдуть в дуже натхненній боротьбі.

4. Нажаль, пауза в чемпіонаті виявилась дуже довгою, втрачається ігрова практика. Але ми розуміємо організаторів, за такої ситуації в країні по іншому не можна було б. Провели товариський поєдинок з однією з кіровоградських команд (поступились 2:3). Є втрати, чотири гравці були в лазареті, два встигли відновитись…

5. Командам – грати на радість уболівальникам, і мирного неба над головою!

Олег Шайтанов, граючий тренер Епіцентр К3 (м. Київ, Група Б)

1. Основне завдання, а саме вихід до другого етапу – ми виконали. Але бути задоволеними третім місцем в зоні Центр ми не можемо.

2. Я не можу виділити якісь матчі. Усі вони «наші», з «нашими» помилками та перемогами. Оскільки радість від перемоги «замилює» помилки, намагаємось аналізувати та пам’ятати наші невдалі матчі, аби не повторювати своїх помилок.

3. У нас рівна група. Зараз взагалі в Першій лізі залишилось лише 8 команд, і кожна з них може виграти чемпіонат.

4. Нормальний робочий настрій. Команда готується до другого етапу.

5. Події в Україні, останнім часом, не дають спокою. Хотілося б побажати усім миру, щоб на Україні більше не проливалась кров, а люди жили спокійно і щасливо!

В’ячеслав Скоропад,

спеціально для Аматорської футзальної ліги України, www.futsal-amator.com.ua

фото Ігора Супкарьова