ЧЄ-2014. Погляд з Києва

07.02.2014

Іспанія залишається за бортом змагань!

Ось так непомітно для більшості уболівальників футзалу підходить до завершення чемпіонат Європи з футзалу 2014 року, який став такою світлою плямою на тлі футзальних буднів. Рала на цьому форумі і наша збірна, про результати виступів якої ви знаєте. Підведемо кілька підсумків.
«Уж полночь близиться, а зрелища все нет…» - саме такими словами я б описав виступ нашої збірної на чемпіонаті. Звичайно, те, що ви зараз прочитаєте, може бути незрозумілим вам. Ви можете мати зовсім іншу думку, але як на мене, це очевидні речі.

По-перше, наша збірна абсолютно беззуба в атакувальних діях. Це показала гра з Португалією, де атакуючий потенціал нам був потрібен, як повітря. З чим це пов’язано? На мій погляд, тренерський штаб заздалегідь мав на меті грати від захисту, адже якщо придивитись до віку гравців збірної України – багато з лідерів уже не такі молоді і швидкі. Звичайно, досвід є досвідом, але атака все ж потребує менших цифр у паспорті. Ну і не може збірна, яка хоче на щось претендувати, покидати першість з двома забитими м’ячами при двох пропущених! Це не футбол! Це ФУТЗАЛ!

По-друге, на сьогоднішній день це наш максимум. Я не стверджую, що ми не достойні виходити далі, ніж в 1/4. Та здалось, що саме таке завдання і стояло перед нашими гравцями, не більше і не менше. Чи могло бути краще? Вважаю, що ні, навіть якби ми потрапили на якусь менш сильну збірну. Чи могло бути гірше? Безперечно, адже збірна в обох своїх матчах ходила на грані…

По-третє, і це вже стає правилом для наших збірних не тільки з футзалу, а й з інших видів спорту, боязнь грати. Нажаль, шоу, яким повинен бути футзал, перетворилось у боротьбу за результат. А в такій боротьбі не може бути видовища. Думаю, якби нашій збірній трапились у групу та ж Португалія чи Росія, ми б побачили зовсім інший футзал. А так на нас тиснув результат, який стримував гравців і тренера у якості гри. Погодьтесь, якби ми перемогли своїх суперників, скажемо, 5:0 та 7:0, а потім програли Португальцям 0:24, результат залишився б той же, а розмови були б зовсім інші… Нецікава така збірна, зовсім нецікава…

Але я зовсім не звинувачую Євгена Ривкіна в беззубості. Знаю його Локомотив, який забиває немало і вміє грати в атаці. Просто на даний момент у збірної немає атакувального потенціалу серед підростаючої молоді. І тут згадується заїжджена фраза «зміна поколінь», невже вона почалась і у нас? Якщо ще ні, то вона нам потрібна… але на кого міняти?
Взагалі цьогорічне Євро досить цікаве. Якби ми пройшли злощасну Португалію, то потрапили б на Італію, яка вже у фіналі. А от другий півфінал перевершив усі очікування. Непримиримі суперники, гранди світового футзалу, Іспанія та Росія, видали шалену гру (нам треба у росіян вчитись, кожна гра – шоу!). І вперше за 21 очну зустріч іспанці пішли з паркету переможеними. Тепер на нас чекає фінал між шаленою Росією та італійцями, які н менш заслужено дійшли до фіналу, незважаючи на кризу італійського футзалу в останній час.

Ну а нашим хлопцям залишається побажати натхнення і бажання. Саме цього я особисто і не побачив у грі збірної. Ну не горіли очі у наших гравців, не було тої іскри, яка приводить самих гравців і вболівальників у стан ейфорії, куражу не було. Мабуть, це покоління гравців уже «наїлось», тому треба шукати тих, хто ще голодний…

В’ячеслав Скоропад , прес-служба ФФзК