Створення єдиного чемпіонату у Львові: думки представників команд

18.03.2015

Неодноразово у Львові піднімали тему об’єднання всіх любительських чемпіонатів з футзалу в один єдиний.

Проте, це все так і залишилося на рівні розмов.

Сподіваємося у майбутньому воно таки відбудеться, а поки що поцікавимося думкою про один сильний чемпіонат в людей, які вірою й душею переживають за свої клуби й, відповідно, вкладають в цю справу гроші і не лише:

Від команди Княжий Ринок, яка зараз перебуває на першому місці в чемпіонаті Львівської області з міні-футболу буде капітан команди – Григорій Гриншпун.

А від команди Львів Юнайтед, яка є лідером чемпіонату під егідою асоціації любительського футзалу Львівщини – президент клубу Володимир Міщишин.

- Чи хочете ви грати в одному сильному чемпіонаті міста Львова? Якщо так, то що, на вашу думку, треба зробити для цього?

Г. Гриншпун:
- Звичайно що хотілося би грати в одному сильному чемпіонаті, щоб була більша кількість команд які би боролися за призи. На мою думку, тут все залежить від керівників львівської федерації футзалу і асоціації аматорського футзалу. Якщо вони між собою домовляться, то вже на наступний сезон можна очікувати об’єднання, просто в кожного своя позиція і своє бачення, але якщо компроміс буде знайдено від цього виграють усі.

В. Міщишин:
Звичайно, це хороша ідея яку я підтримую. Для цього потрібно організувати зустріч організаторів, представників команд, зацікавлених людей і всім разом подумати як створити такий один сильний чемпіонат Львівщини

- Наскільки таке об’єднання на даний момент реальне, адже у місті є як мінімум три організації, які проводять футзальні баталії серед аматорів?

Г. Гриншпун:
- Якщо постаратися, то все реально зробити вже наступного сезону. Такий крок суттєво підніме рівень львівських змагань по футзалу який останнім часом знизився.

В. Міщишин:
Я знаю тільки дві - федерація міні-футболу Львівщини та асоціація любительського міні-футболу і, якщо ці дві організації захочуть і знайдуть між собою спільну мову тоді таке об'єднання реальне.

- Чому Львів, у якого великі футзальні традиції, відстає за рівнем організації подібних заходів від інших міст?

Г. Гриншпун:
- Напевно головною причиною є відсутність стабільного фінансування, адже зараз у Львові практично немає фінансово стабільних команд, люди не вкладають у футзал такі кошти як колись.

В. Міщишин:
- Це питання напевно треба задати організаторам!!!

- Ок, об’єднання ліг таки відбулося, що ви хочете там побачити: електронне табло, журналістські звіти, інтернет-трансляції, власний сайт організації, оперативність???? (ваші домисли)

Г. Гриншпун:
- Крім всього вище зазначеного хотілося би щоб були програмки з представленням команд, у майбутньому трансляції по телебаченню, а також львівський футзальний журнал з оглядами, статистикою, прев’ю до матчів і т.д.

В. Міщишин:
- Це звичайні речі і електронне табло, і оголошення складів команд, і цікаві інтерв'ю і звіти, і оперативність відео... Але, найголовніше я хочу бачити багато глядачів на трибунах, і вони будуть, якщо буде відповідний рівень організації.

- Якою має бути оптимальна кількість команд у цьому чемпіонаті і скільки ліг там має бути?

Г. Гринпшпун:
- На мою думку, в чемпіонаті має бути 12 команд. Це оптимальна кількість для проведення хорошого чемпіонату, адже 22 гри - це повноцінних 6-ть ігрових місяців + кубок. На рахунок ліг, то думаю що має бути 3-4 ліги, команд у Львові вистачає так що з наповненням ліг проблем не має бути.

В. Міщишин:
- Не важливо скільки буде ліг чи дві чи три чи п'ять , головне має бути спортивний принцип, команда одна чи дві, які посіли останні місця вилітають в нижчу лігу, і навпаки, а команд в лізі має бути 10-12-ть.

- Чого не вистачає теперішніх чемпіоанатам у місті Львові?

Г. Гриншпун:
- Насамперед інтриги і боротьби до останнього туру. Першого разу, коли Княжий Ринок виграв чемпіонат ми зробили це в 20 турі в очній зустрічі з Меркурієм (3-2), зараз в нас ще 4 тури до кінця і в нас відрив від 2 місця 9 очків.

В. Міщишин:
- В чемпіонаті, який проводить федерація не вистачає команд які могли б на рівні грати з Княжим Ринком, а в чемпіонаті який проводить асоціація якраз «княжого» і бракує!

Ігор Воробій, спеціально для сайту Аматорської футзальної ліги України,

www.futsal-amator.com.ua