Візитна картка АФЛУ. Київ + Анонс 8 туру Вищої ліги

08.12.2017

Футзал у столиці нашої держави має давні і багаті традиції. Ще у 1992 році у Києві почали створюватися перші футзальні клуби. До речі, перші офіційні чемпіонат і Кубок України виграла команда СКІФ (спортивний клуб інститут фізкультури), яка мали у назві приставки спонсорів, відповідно «СКІФ-Слід» і «СКІФ-Сілекс». Крім «студентів» чемпіонат України також вигравали знаменитий і титулований «Інтеркас», а також «Уніспорт-Будстар». В різні роки Київ у найвищому дивізіоні представляли також «Корпія», «Метрополітен» і «Планета-Міст». Крім того, неможливо забути унікальний випадок в історії Кубка України, коли його в сезоні 2014/15 вперше виграла аматорська команда - столична «Manzana».

Найстаріший діючий професійний футзальний клуб України був заснований 1993 року і теж прописався у Києві – це «Київ-НПУ», який зараз входить в об’єднану структуру з житомирським «ІнБевом» і луганським «ЛТК», і це утворення носить назву «ІнБев-НПУ». Якщо згадувати персоналії, то в п’ятірку найкращих бомбардирів українського футзалу входять двоє представників столиці – Максим Павленко і Віталій Брунько, а одним з найтитулованіших вітчизняних тренерів є Станіслав Гончаренко.

В кінці 1997 – початку 1998 рр. була створена Федерація футзалу Києва, яка зайнялася проведенням чемпіонату міста з сезону 1997/98, який одразу отримав статус центральної зони Другої ліги України.

З 2003 року почала проводитись Банківська футзальна ліга – це мабуть перший і найстаріший подібний турнір на теренах нашої Батьківщини.

Важко переоцінити внесок у становлення і розвиток футзалу в Києві таких постатей як Андрій Голякевич, Юрій Компанієць, Леонід Матьков і багатьох інших.

Серед аматорських колективів, яка зараз виступають у першості міста окремо відзначимо «Анреал-Аtrix». Цей колектив веде свою історію з далекого 2002 року і в цьому році відзначає своє 15-річчя, що є солідним показником навіть у проффутзалі.

Весною 2013 року відбулися вибори голови ФФзК і після перемоги нової команди на чолі з Павлом Присяжнюком почалися фундаментальні зміни у футзальному господарстві столиці. З того часу вдалося запустити дитячий чемпіонат, студентський чемпіонат серед хлопців і дівчат, Суперкубок і Кубок міста, повноцінний чемпіонат міста у трьох лігах (Вища, Перша, Друга) зі спортивним принципом переходу між лігами, два рази проводився чемпіонат столиці серед жінок. Окрім того проводиться велика кількість різноманітних сезонних турнірів на будь-який смак.

Для проведення різноманітних турнірів і змагань ФФзК використовує близько 20 спорткомплексів закритого типу і майданчиків зі штучним покриттям.

У Аматорській футзальній лізі України (АФЛУ) Київ бере участь з першого розіграшу і саме він став для столиці тріумфальним. «ХІТ» став переможцем першого всеукраїнського фіналу АФЛУ сезону 2013/14. Як бачимо, команда пройшла всі сходинки української футзальної піраміди і зараз є одним із лідерів Екстра-ліги. У наступні роки всі лідери столичного міні-футболу пробували свої сили у фіналах АФЛУ, але повторити успіх «кабельників» ніхто не зміг: «Альтернатива» (переможець Першої ліги елітного фіналу 2013/14, фіналіст Вищої ліги елітного фіналу 2015/16), «Skidka» (переможець Першої ліги елітного фіналу 2014/15 з назвою «IPC-Skidka»), «Райффайзен Банк Аваль», «PARTIZAN», «Budmonster-AKVILON», «Біофарма», «SAV Service», «RED», «Антарес», ТСП-«Маnzana»-2, броварський «Атлетик».

У цю суботу у столичній мецці футзалу – спорткомплексі КПІ - як завжди буде спекотно, тож познайомимо вас з майбутніми баталіями Вищої ліги.

BudmonsteR-AKVILON - SKIDKA
«BudmonsteR-AKVILON» рванув зі старту, але поступово почав збавляти хід і вже три матчі не знає смаку перемог. Якщо «будівельники» хочуть поборотися за призові місця, то в цьому матчі обов’язково треба перемагати, щоб підтягнутися до лідерів. Однак «будівельники» мають зараз кадрові проблеми і не можуть зібрати хоча б дві четвірки. Ну і не варто забувати, що команда два тури тому припинала співпрацю з тренерським штабом Ніколенко-Єлагін і процесом керують «старожили». Щодо «скідочників», то після поразки від «Альтернативи» вони не залишили шансів двом аутсайдерам сезону, але цей матч для них явно не буде такою легкою прогулянкою. У підопічних Пантелейчука диспозиція перед матчем схожа на їхніх суперників, але погіршується тим, що у них на одну гру більше, тож перемога їм потрібніша можливо навіть ще більше. Принаймні на цей момент фаворитом зустрічі виглядає саме «SKIDKA».


PARTIZAN – Альтернатива
Однозначним фаворитом в цьому протистоянні виступає «Альтернатива». Багаторічний лідер київського футзалу в цьому сезоні підтверджує своє реноме, як у чемпіонаті міста, так і в кубку України. В чемпіонаті «зелені» взагалі втратили лише 2 очки і навряд чи в їхні плани входить втрата в цій грі. У стані «PARTIZAN’у» навпаки вистачає песимізму: шість поразок у шести матчах – це красномовніше будь-яких слів. Не скажеш, що у всіх матчах «партизани» виглядали безнадійно, але у грі явно щось треба змінювати і вони поки що навіть не можуть набрати тих кондицій, що були у минулому сезоні. Від підопічних В’ячеслава Листопада в цьому сезоні очікували значно більше і можливо саме до матчу з лідером він готує якісь несподіванки?


Джуніорс - 2Т/ТСП-Трансбуд
Ризикнемо виділити саме цей матч як центральний у турі. «2Т/ТСП-Трансбуд» в цьому сезоні демонструє цікаву гру і явно ще не розкрив свій потенціал на 100%, хоча саме підопічні Віталія Мельника стали першим колективом, який зумів відібрати очки у «Альтернативи». Саме в цій грі буде перевірятися чи зможуть «небесні» набрати потрібний хід для боротьби за медалі. «Джуніорс» зараз є головним переслідувачем «Альтернативи», тож їм ой як не бажано втрачати очки, але перед цією зустріччю вони мають проблеми, оскільки не зможе зіграти дискваліфікований Тарас Шпичка. Команда Вадима Гордієнка у минулому турі обіграла прямого конкурента за медалі – броварський «Атлетик», тож в цьому поєдинку потрібно не втратити минулі напрацювання. На нас очікуватиме безкомпромісна гра.

RED - Атлетик (Бровари)

Ще одна непередбачувана гра. Вона стане лакмусовим папірцем для оновленого «RED’а» і покаже чи зможе він боротися за медалі у цьому сезоні. Броварчани зараз перебувають на ходу і варто віддати належне Тарасові Шпичці, який зумів побудувати сильну команду без явних зірок. Втім, саме перед цим матчем броварчани мають дві серйозні втрати – дискваліфіковані Віктор Загура і сам тренер Шпичка. Тож буде цікаво подивитися чи зможе єдина не київська команда «вишки» вийти з цієї непростої ситуації.

Анонс 8-го туру Першої ліги тут


Андрій Гулій, прес-служба АФЛУ