Київ. Чемпіонат м. Києва серед жінок. Це було щось

25.02.2014

Враження кореспондента ФФзК від закриття Чемпіонату Києва серед жінок

Ну ось і все! Закінчився жіночий чемпіонат м. Києва з футзалу сезону 2013/2014рр. Зізнаюсь чесно – у мене такі миті завжди викликають змішані відчуття: з одного боку завжди має бути веселий і цікавий кінець, але з іншого – дуже шкода, що турнір такого рівня підійшов до фінішу. Дівчата вже вкотре довели, що вони є дуже вагомою футзальною нацією в нашій країні і ФФзК загалом, за що ми їм дуже вдячні. Пригадується, якось я вже висловлювався на захист жіночого футзалу і зараз своїх слів назад не заберу, а навіть навпаки ще раз повторю – такі турніри повинні існувати! І не тільки в Києві, а й за його межами, по всій Україні, адже вони в рази підвищують популярність як футболу, так і спорту в цілому, що, без сумніву, робить наше життя кращим і цікавішим, так би мовити – «додає перцю», емоцій у наші з Вами будні. Що ж, думаю варто підвести певні підсумки виступів кожної з команд, чим і займусь надалі…

Мабуть, варто розпочати з двох команд: «OTP Bank» і «НУБІП» - колективів, які тренує добре знайомий затятим київським футзалістам Микола Костенко. За іронією долі, саме його команди зайняли два останні (шосте і сьоме) місця у розіграші, але до їх честі варто відзначити, що ці дівчатка грали дуже віддано, а враховуючи те, що вони зібрали свої команди як то кажуть «з нуля», то взагалі мушу сказати – МОЛОДЦІ!

П’яту сходинку посіла команда «Вімм біль Данн». Фіолетові на своєму прикладі продемонстрували, наскільки віддано можна боротись за залікові пункти і якою важкою працею потрібно добиватись перемог і певних результатів. І хоч п’яте місце – це не найкраща участь, але все ж доволі непогано, якщо врахувати наскільки важким видався чемпіонат для кожної з команд. Просто «Вімм біль Данну» поталанило менше.

«Політех»… Сам особисто знайомий з багатьма гравцями цієї команди, та й з їхніми тренерами, і скажу – вони всі чудові люди (як і решта учасниць і тренерів :-)). «Леді у чорному» (а згодом у білому) пройшли на цьому турнірі і вогонь і воду, і мідні труби – від феєричних перемог - до прикрих поразок, від зльотів - до падінь і важких травм. Гадаю, четверта позиція – це не зовсім те, на що розраховували КПІшниці, але враховуючи всі вищеперераховані чинники, я особисто розумію їх і надіюсь, що у наступних змаганнях ці дівчата розкриють весь свій потенціал і продемонструють все, на що спроможні, а повірте – можуть вони дууууже багато.

Тепер третє місце - команда СДЮСШОР-16. Ще після першого туру я, як і багато інших, прогнозував, що ці юні таланти «зададуть жару» на турнірі. Також варто прийняти до уваги той факт, що олімпійці-резервісти більш напрямлені на великий футбол, хоча вони доволі швидко і вдало адаптувались на «дерев’яному газоні». Тому, в принципі, їхня бронза стала закономірним результатом кропіткої праці. А взагалі, то я схильний вважати, що у цих дівчаток велике футбольне майбутнє і ми (ФФзК) постараємось допомогти їм у їхньому становленні, як еліти українського жіночого футболу.

Срібними призерами стали дівчата з КНУБА – університету, який прийняв під своїм дахом, на своєму паркеті всіх цих чудових осіб, які і утворили жіночий чемпіонат м. Києва. Біло-чорні у першому ж матчі голосно заявили про себе, як одних з головних претендентів у боротьбі за золоті медалі. З часом все стало доволі зрозуміло – доля «золота» вирішиться у матчі «КНУБА» проти «NRG», який перші, на жаль, програли. Але додам, що господарі турніру продемонстрували високий рівень гри і, без сумніву, показали, що саме на їх гру потрібно рівнятись всім іншим.

Ну і нарешті – переможці жіночого чемпіонату м. Києва з футзалу сезону 2013/2014рр. – команда NRG. Цей колектив добре відомий любителям жіночого футболу на всій території України, адже існує він вже доволі довгий час. Дівчата взялись за діло у першому ж своєму матчі і не відпустили ініціативу із рук навіть у грі з головним своїм конкурентом – КНУБА. Можна навіть сказати, що «енергетики» перемогли на одному диханні – шість перемог у шести матчах і майже півсотні забитих голів при трьох пропущених. Що тут додати? – ЧЕМПІОНИ. Інші слова тут зайві…

А от до наших «рук» потрапила одна з організаторів турніру, Заступник голови ФФзК та за сумісництвом керівник команди NRG Інна Дідич, поспілкуємось з нею:
- Інна, вітаємо Вас з перемогою Вашої команди та з завершенням чемпіонату. Розкажіть, як проходив підготовчий до чемпіонату етап? Чи були якісь складнощі?
- Щиро дякую! Ну загалом в календарному плані ФФзК на 2013/2014 рік було заплановано проведення чемпіонату, до нього готувались ще з літа минулого року. Основний підготовчий етап розпочався десь в жовтня. Складнощів з підготовкою особливих не було, усю роботу виконувала я сама: зв’язки з командами, документація тощо. Виникли деякі складнощі з ігровим залом, але їх ми швидко вирішили в першу чергу завдяки керівництву КНУБА, які люб’язно дали нам свій спорткомплекс для змагань.
- Оцініть чемпіонат в цілому: що вдалось? Над чим треба попрацювати?
- Я вважаю, що чемпіонат в цілому вдався. А враховуючи, що це був взагалі перший офіційний чемпіонат серед жінок у Києві, то взагалі чудово. Вдалось створити усі умови, щоб команди потоваришували, адже турнір проходив не в два ігрових дні… особливо хочеться відмітити команду ОТР-банк. Дівчата жодного матчу не виграли, але жодного разу не проігнорували ігри, тому так званих «неявок» у нас за весь чемпіонат не було. Це можна ставити у приклад навіть всеукраїнським змаганням! З того, над чим треба працювати, виділю залучення більшої кількості команд. Звідси і більша кількість матчів, більша кількість номінацій. Дуже хотілося б отримати спонсорську підтримку у вигляді призового фонду команді-переможниці чемпіонату… Але найголовніше – це висвітлення чемпіонату в пресі та на ТВ, це допоможе популяризувати жіночий футзал!
- А що зараз відбувається в жіночому футзалі в цілому?
- На даний момент ми маємо фактично сім команд, які приймали участь у чемпіонаті. Правда, команд могло бути і 8, але в останній момент команда КНУ ім.. Шевченка не змогла прийняти участь. Коли розпочали змагання, були ще бажаючі заявитись. Але це вже було неможливо. Вважаю, на наступний чемпіонат ми зможемо зібрати 10 команд. В цілому, жіночий футзал живе, живе не дивлячись на всі складнощі і протиріччя… і буде жити, буде розвиватись, я в цьому впевнена!
- Хто допомагав у організації чемпіонату?
- Чемпіонат проводився під егідою Федерації футзалу м. Києва та Асоціації жіночого футзалу м. Києва. Дуже серйозну підтримку ми отримали від Ректора КНУБА Кулікова Петра Мусійовича. Він приходив на кожен тур, споглядав за матчами, за рівнем команд, підтримував і свою команду. Допоміг і Комітет арбітрів ФФзК. Завдяки їх роботі на матчі працювали арбітри-дівчата, які і самі грають у футзал. Відпрацювали дівчата на дуже високому рівні, результати роботи над молодими кадрами в Комітеті арбітрів ФФзК помітні неозброєним оком. Ну і звичайно самі команди… для них це все робилось, і вони самі активно допомагали, без них нічого б не було!
- Як пройшла церемонія закриття чемпіонату?
- Дуже феєрично! Ніхто з дівчат навіть не очікував того, що для них приготували. Дуже багато емоцій, красивих і потрібних подарунків. Сподіваюсь, до наступних наших зустрічей цих емоцій вистачить!
На завершення хочеться подякувати всім командам-учасницям за чудово проведений час. Також дякуємо суддям турніру, які ні на секунду не дозволили засумніватись в їхньому професіоналізмі. Особливо хочеться подякувати адміністрації турніру в особах Інни Дідич і Дениса Білоусова, які організували це футзальне свято, а також приготували багато цікавих призів як для команд, так і для найкращих гравців.
Від себе додам – «це було щось!». Далеко не завжди можна побачити такі пристрасті на паркеті, тому закликаю всіх приймати участь у турнірах подібного роду, адже таким чином ми матимемо змогу якось прикрасити, урізноманітнити своє життя.

Дукаль Богдан, прес-служба ФФзК