Київ. Усе запрограмоване! Або «Про команди-програмісти»…

18.03.2014

ФФзК представляє учасників чемпіонату

Взагалі, сфера ІТ-технологій та програмування подарувала нам дуже багато цікавих та самобутніх футзальних колективи. Когось вже немає на футзальній мапі Києва, хтось і досі продовжує радувати своїх уболівальників яскравою грою та численними трофеями. Головна відмінність команд, які вийшли з вищеназваної сфери діяльності – виключно гра власними співробітниками. Ну не звикли такі команди запрошувати зірок, хоча мають для цього усі можливості. Тому кожен такий колектив – це в першу чергу душевна компанія і любителі активного способу життя. Сьогодні поговоримо про ІТ-колективи – NetCracker, Ciklum-FC та ЕРАМ.

Вперше команда NetCracker з’явилась на футзальних горизонтах в 2007 році. Тоді група молодих ентузіастів вирішила не обмежуватись лише мишкою та клавіатурою, а спробувати себе у футзальних баталіях. Закупивши форму, передивившись безліч матчів у інтернеті, хлопці почали шукати собі підходящий футзальний турнір. Розпочалось усе стандартно – кілька нікому невідомих змагань у не найкращих умовах. Але саме в таких умовах перевіряється стійкість колективу, його прагнення до розвитку. Для NetCracker такого рівня було явно недостатньо…
Порадившись, команда вирішила зійти на сходинку вище і спробувати свої сили у серйозніших турнірах. Дуже скоро прийшли і перші перемоги. Одна з них – особливо цінна, адже NetCracker було визнано однією з кращих та найбільш прогресуючих команд популярного київського турніру. Окрема розмова – профільні ІТ турніри, які в різний час проводились різними організаціями. У них NetCracker завжди вважались фаворитами, у якому б складі команда не виступала. Особливо сильно команда виступила в 2013 році, коли опинилась лише за мить до перемоги. Ну і в чемпіонатах та турнірах під егідою ФФзК NetCracker – свої люди.
Серед лідерів та старожилів колективу виділю Романа Харука, Степана Шутія, Сергія Заваріна та Олександра Данилюка. Саме на них тримається команда, на них тримається гра. А нинішній сезон команда, хоч і запізно, але вирішила приєднатись до наймасовішого футзального турніру столиці. І це правильно, адже де, як не тут, перевіряти свої спортивні здобутки? Побажаємо NetCracker і надалі жити у футзалі і прославляти своє ім’я на всю ІТ індустрію!

ЕРАМ – ще один самобутній футзальний колектив, якому і програму написати не проблема, і фавориту нерви попсувати – як два пальці об паркет. Але в першу чергу команда ЕРАМ – це постійний учасник різноманітних як профільних, так і загальних турнірів. Як завжди, основна ставка ЕРАМ на ІТ-cup, де визначають найкращих футболістів серед програмістів. Але і у міських змаганнях «жовті» ніколи не вважались аутсайдерами.
Завдяки зваженій і практично у всьому прорахованій грі ЕРАМ у кожному матчі демонструє хороший футбол. Не цураються гравці як індивідуальних дій, так і командних комбінацій. Благо, є кому налагоджувати усі ці взаємодії. Тренер у ЕРАМ – досить досвідчений по футзальним міркам Києва гравець Дмитро Кожома. Дмитро є лідером ще однієї ІТ-команди – DIO-Soft, але і не цурається передавати свій досвід більш молодим починаючим гравцям. З приходом Кожоми до команди вона стала більш дисциплінованою, з’явився свій малюнок гри, до якого суперники іноді не встигають звикнути за 40 хвилин гри.
Найяскравіші гравці команди серед старожилів (у всякому разі, на моїй пам’яті) – це безперечно Анатолій Діденко та Олександр Яценко. Не відхрещується колектив і від підсилення. З Біофарми до команди прийшов Сергій Тищенко, додав швидкості у наступальних діях досвідчений колишній гравець BMW-клубу Максим Гривнак, ну і останній рубіж не залишився без укріплення. Микита Яровий, який має досвід виступів під орудою відомого усім тренера і голкіпера ІнтерКасу Миколи Давиденка. З Микитою команда може не хвилюватись за позицію голкіпера, що і було підтверджено в перших же матчах ЕРАМ. Нинішній чемпіонат став не досить вдалим для «жовтих», але ж нічого не приходить одразу, і якісна гра – не виключення.

Ciklum-FC – команда яскравих особистостей. Але це не означає, що кожен у цій команді тягне ковдру на себе. Навпаки, командна гра – це той козир, завдяки якому «канарки» (як я вже звик їх називати) мають суттєву перевагу перед суперниками ще до початку матчу. Мабуть, слід одразу розповісти про склад команди, там найцікавіше…
Розпочну з лідерів Ciklum. Капітан команди, Григорій Косик, людина дуже спортивна. Саме його ентузіазм багато в чому допомагає колективу прогресувати. Поряд з Григорієм Ciklum ведуть за собою такі гравці, як Євген Коновалов (відомий багатьом, як дуже габаритний «малий», що вміє добре прикластись до м’яча з будь-якої позиції), Євген Малієнко (такий собі джокер в кишені Косика, гравець, який в стилі Оле-Гунара Сольскьяєра вміє вийти на заміну і забити м’яч у самий вирішальний момент), Ярослав Чайковський (спеціаліст по дальнім пострілам створенню моментів «з нічого»). Є у команди і досвідчений голкіпер. Сергій Крижанівський – справжній лідер на майданчику. Його «фірмові» виходи з воріт вже давно лякають нападаючих усіх футзальних рівнів. Уявіть собі, коли на вас летить кількатонна глиба, закриваюча собою усі ворота! Страшно? Ось це десь так само виглядає…
Але окрема сторінка в історії Ciklum – поява в назві двох букв FC. Хтось подумає «так це ж означає «футбольний клуб»!». Не спішіть… Справа в тому, що нинішнього сезону команда стала фарм-клубом ще одного учасника чемпіонату – FineCore, звідси і літери. Та не тільки літерами розжились програмісти. Їх склад поповнили такі висококласні гравці, як брати Сахарути, Віктор Данилів та голкіпер Олександр Прокопюк. Звичайно, це не могло не позначитись на грі «канарок», яка стала більш свіжою і виваженою.
Сезон за сезоном ІТ-індустрія радує нас все новими і новими колективами. Але і про вже відомі нам команди забувати не слід, адже іноді шлях та історія їхнього розвитку набагато цікавіша, ніж поява нової, ще нікому невідомої команди.

Прес-служба ФФзК