ФК Альтернатива: порядок і клас

21.12.2013

ФФзК представляє учасників чемпіонату

Географія та походження команд, які беруть участь в UMBRO Чемпіонаті м. Києва з футзалу, дуже різноманітна. Одні команди існують на «членські внески», інші знаходять спонсора і грають під його назвою, є і такі, що фінансуються з державних установ. Але особисто мені більше подобається варіант, коли толковий господар приймає рішення створити собі футзальну команду (ну хобі в людини таке, чи каприз). Він збирає навколо себе друзів і просто хороших людей, запрошує відомого тренера – і команда починає свій життєвий шлях. Саме таким чином «народився» футбольний клуб «Альтернатива», про який ми і розповімо.

Жило-була така собі досить відома компанія «Альтернатива», яка займалась виробництвом та реалізацією обладнання, кормів та кормових добавок для тваринництва в Україні. І захотілось цій компанії мати у своїй структурі футзальну команду. За створення колективу взявся Валерій Чернєв, керівник компанії, людина, як закохана в спорт та активний спосіб життя. Після кількох стартових сезонів команда зігралась, завдяки тренерському таланту Віталія Шишова, відомого в Україні тренера, у команди з’явився свій малюнок гри і своє футзальне обличчя. Результат не змусив себе довго чекати. В 2013 році команда стала переможцем одного з найвідоміших київських турнірів.

Щодо символіки клубу, то вона цілком відповідає профілю ООО «Альтернатива». Кольори клубу – білий та зелений, символізують природу та чистоту. А от герб клубу, особисто для мене, спочатку був цілковитою загадкою. Ну де ще побачиш на гербі курку, свиню та корову… Спочатку я було подумав, що це символізує різноманітність тактичних побудов команди (типу «можемо спокійно відходити назад «свинею», літаємо по паркету, як кури та міцні і непорушні, як… методом виключення самі здогадайтесь). Але Google виявився більш розумним, ніж я, і усі мої здогади були розвіяні з першим же натиском на посилання.

Команда сповідує атакуючий, агресивний футзал. Але при цьому ніяких грубощів чи провокацій. Тренер зумів привити гравцям дисципліну та почуття поваги. Програли – самі винні. Особливе задоволення для тих, хто розуміється на футзалі, спостерігати за грою «на стовпа» у виконанні Альтернативи. Цю роль довірили Максиму Ашихміну, і в кишені у Шишова ця тактика – дійсно сильна зброя. Але є у команді й інші, не менш цікаві гравці. От Вадим Ташук, який пройшов школу «Київ-НПУ» і в свій час визнавався найтехнічнішим гравцем кількох в минулому популярних турнірів. Капітан та натхненник команди – Олександр Чикаловець, джентльмен на полі та дуже сильний психологічно гравець. А на останньому рубежі є завжди готовий до подвигів Андрій Бузинний.

Ость такий колектив грає у нас в чемпіонаті. Кожна команда – своя окрема історія, і ми будемо продовжувати знайомити Вас з цими історіями.

Прес-центр ФФзК