Київ.Cogniance. Команда з душею

04.03.2014

ФФзК представляє учасників чемпіонату

Основа кожної команди – це колектив. Колектив однодумців, які роблять одну спільну справу. А головне в цьому колективі – це присутність лідера, який буде колективом керувати, і адекватні цілком реальні для колективу цілі. Саме з точки зору колективу я хочу розповісти про наступного учасника нашого чемпіонату. Учасника не менш цікавого, ніж інші, учасника, який може подарувати дуже вдалу гру, а може й оступитись… з ким не буває… Наші герої – представники ІТ-сектору країни, люди, які однаково вдало працюють і над програмним забезпеченням, і над самими собою, як над спортсменами. Мова піде про Cogniance, команду з душею.

Моя перша зустріч з Cogniance відбулась кілька років тому на одному з літніх турнірів. Тоді ще нікому невідома команда, чесно сказати, не дуже вдало розпочала свій шлях до всебічної пошани. Сама гра Cogniance не вражала, за фут зальними мірками команда не дотягувала навіть до початкового рівня. Але хлопці приходили на матчі зовсім з іншою метою – отримувати задоволення від футболу.

Та й з назвою колективу вийшов казус. Якось на одному з матчів я запитав у лідера колективу Андрія Пармона: чим займається компанія Cogniance, яка і породила одноіменну команду? На мою версію, що фірма займається якимись алкогольними напоями, Андрій тільки розсміявся. «Програмісти ми…», - відповів Пармон і пішов на зміну, грати далі. От так буває, звучить по одному, а означає зовсім інше…

В будь-якому разі з алкоголем хлопці явно «не на ти». Колектив ще тоді відрізнявся залізною дисципліною і не входив до розряду «скандальних». От так потрошку команда доросла до рівня чемпіонату м. Києва. Що змінилось за два роки? Спробуємо розібратись…

Для початку, звичайно, це тренер. Запрошення до команди Тараса Кучера – подія, яка багато в чому вирішила долю Cogniance як в ігровому плані, так і в плані дисципліни. Оскільки індивідуальна майстерність гравців не є сильним фактором, Кучер зробив ставку на грамотні командні дії. Одразу у команди з’явився почерк, свій стиль. Cogniance одразу можна упізнати по грамотній грі у захисті та несподівані для суперника контратаки. А індивідуальна майстерність… вона прийде, потрібен лиш час.

Нинішні лідери Cogniance – той же Андрій Пармон, а також Віталій Терлига та Антон Тернов. Але окремо потрібно виділити родину Стельмахів, батька та сина. До сих пір пам’ятаю інтерв’ю, яке Сельмах-старший дав нам перед Новим роком. Фразою з цього інтерв’ю я і хочу закінчити розповідь про Cogniance. Отож, «Грати з власним сином в одній команді – це чудово! Неймовірні емоції! Бажаю усім відчути таке, що відчуваю я під час кожного поєдинку!»

Вячеслав Скоропад, прес-служба ФФзК