Черкаси: яскраві перемоги «Шарму», «ЛНЗ» та «Цетусу»...

12.01.2016

...достойна поразка "Пальміри" - "Альтаїру" та дві нічиї. Ось так пройшов шостий тур чемпіонату Черкаської області з футзалу.

«Шарм» - «Одна Родина»  4:0 (1:0)

 Голи: Мачульський (2), Ткаченко (2). 

Попередження: Ткаченко - Гаркавий, Головко.

     "Шарм" і далі продовжує перемагати. І робить це достатньо впевнено. Хоча матч проти "Однієї Родини" не назвеш легким, втім перемога "Шарму" заслужена і переконлива. Команда добряче попотіла, намагаючись пройти крізь захист "Однієї Родини". Проте у першому таймі Сергій Мачульський своїм ударом зумів це зробити. Проте на більше "парфумерів" тривалий час не вистачало. Протягом більшої частини ігрового часу перевага "червоних" була мінімальною. Наприкінці тайму гравці "Шарму" перебрали з фолами й суперник мав шанс забити з 10-метрового, але схибив.

Як часто буває у таких матчах, з плином часу на перший план виходить клас команд. Так, організація гри "Родини" не встояла під натиском суперника. Так, і Сергій Мачульський і В’ячеслав Ткаченко за рахунок хороших комбінацій і ще кращого виконання довели матч до переконливого результату. 4:0, шоста перемога в ряд.

«Арка» - «ЛНЗ-Лебедин»   1:6 (0:1) 

Голи: Панченко - Охременко, Ординський (2), Калініч, Коломієць, Парфьонов. 

Попередження: Панченко - Колодяжний.

      Сьогодні футболісти Лебедина забили більше м’ячів, ніж до цього в усіх п’яти турах. Хоча рахунок і розгромний, ця перемога не далася команді легко. Футболісти "Арки" змусили добряче попотіти свого суперника. "Арка" запропонувала цупку і в’язку гру. Команда практично вгризалася в суперника на своїй половині майданчика і тривалий час тримала ворота сухими. Однак до кінця першого тайму захист "Арки" таки дав сбій, відкрив рахунок Артем Охременко.

Із плином часу футболісти "Арки" все більше помилялися в захисті, намагаючись відігратися. Як наслідок, ще в середині тайму "ЛНЗ" лідирував у три м’ячі. Проте наприкінці "Арка" таки зуміла забити один гол. Але про більше не могло бути й мови. Гравці у жовто-блакитній формі почали більше атакувати й лишали більше вільного простору для суперника. Тому, до кінця гри футболісти Лебедина забили ще кілька голів на контратаках. 1:6, "Арка" поступається, проте дає бій. А "ЛНЗ-Лебедин" здобуває першу розгромну перемогу.

«Енергія» «Дахнівка»     3:3 (2:2)

Голи: Чуприна О., Чуприна В., Бреус - Горкун, Шмиголь, Доненко. 

Попередження: Горкун, Чмих.

    Яскравий захисний бій. Ці досвідчені черкаські команди продемонстрували не високий темп, проте із максимумом стиків та локальних єдиноборств. Зі старту рівна гра. Суперники діють обачно, ніхто не хоче помилитися та отримати у відповідь контратаку та гол. Врешті поступово "Енергія" займає центр поля й стає більше проводити часу в атаці, але обрізається, за що її карають дахнівчани. До кінця періоду "Енергія" відквитала один м’яч і вийшла вперед. Проте "Дахнівка" відповіла на це своїм голом - 2 : 2.

У другому таймі градус напруження поступово збільшувався. Кожна з команд не хотіла поступатися й боролася на кожному клаптику майданчика. Кращий атакувальний потенціал у "Енергії", команда проводила більше хороших комбінацій і вперше вийшла вперед в рахунку. Мінімальна перевага "енергетиків" тривала протягом усього другого тайму. "Дахнівка" ж провела цю частину гри в атаках, спочатку вчотирьох, а потім і з п’ятим польовим. Розігруючи більшість команда багато помилялася, за що її мали карати по кілька разів і Денис Бреус і Іван Александров. Але вони свої моменти не використали. Натомість "Дахнівка" грала до останніх миттєвостей гри. І за вісім секунд до кінця матчу команда розігрує аут - дві довгі передачі й Іван Доненко забиває з метра - 3:3. На табло чотири секунди. Відповідно "Енергія" встигає тільки розіграти. Бойова нічия.

ПП Валюк – «Рувер» 1:1 (0:0)

Голи: Лобов - Пархоменко.

Попередження: Петришин.

    ПП Валюк не дотиснув "Рувер", а "Рувер" не піймав ПП Валюк. Одна з найяскравіших атак чемпіонату зійшлася із організованою та фізично сильною командою. Як і очікувалося, "Рувер" відійшов на свою половину майданчика, віддавши суперникові ініціативу, намагаючись знайти своє щастя на контратаках. ПП влаштовував такий сценарій матчу. Команда протягом усього матчу атакувала, були традиційні забіги від Дєдова й Лобова, проте пройти крізь захист "Рувера" було не так і просто. Як наслідок, у першому таймі моментів у ПП було зовсім мало. Гравці ж "Рувера" зосередились на контратаках. І хоча вони й менше володіли м’ячем, проте мали таку ж саму (малу) кількість моментів.

    У другому таймі рахунок тривалий час був "сухим". Втім з плином часу ПП таки "розмочив". Розіграш кутового Дєдов віддає на Лобова, котрий гарматним ударом поцілив у верхнійкут воріт - 1 : 0. Хвилину потому Олександр ще раз пробивав, тільки цього разу з ауту, але воротар парирував цей удар. Однак втримати хоча хитку, але перевагу, "валюківці" не зуміли. Команда самінадіяно продовжила атакувати і припустилася помилки, за яку суперника миттєво покарав Віктор Пархоменко - 1 : 1. За такої гри, останні хвилини проходили на зустрічних курсах. Але гравці ПП таки більше атакували, тоді як у "Рувера" були поодинокі випади. Команда не розігрувала свої комбінації, а поклалася на закиди на Петришина й Андріченка. Хоча всі ці закиди від воротаря повсякчас перехоплювали суперники. У підсумку, ніхто більше й не забив. 1 : 1. Бойовий мир.

«Альтаїр» - «Пальміра»   2:0 (1:0)

Голи: Голуб, Степанов. 

Попередження: Гарнага (Пальміра).

      Тяжкий матч для "Альтаїра". Чинний чемпіон зустрів гідний супротив з боку "Пальміри". Хоча складно було уявити, що така пальмирці зможуть нав’язати бій драбівчанам. Про "Альтаїр" говорили багато позитивного. Дійсно, команда не помітила своїх суперників у попередніх п’яти турах. Хоча не всі матчі були геть простими. Сьогодні теж все почалося зовсім просто. Команда швидко відкрила рахунок. Здавалося, швидкий пропущений гол змусить "Пальміру" розкриватися і пійти відігруватися. Але команда вчинила мудріша. Чітка гра в захисті, мінімум вільних зон, і як наслідок, лише один пропущений гол у першому таймі. Стосовно атаки, то команда мала шанси відігратися. На думку спадає 10-метровий, який не реалізував Микита Агарін.

У другому таймі "Альтаїр" подвоїв перевагу і мав вже більше моментів. Команда розігрувала фірмові комбінації, але попри рахунок, "Пальміра" не поступалася в захисті. Власне цей захист і не дав чемпіону забити ще. Не давши суперникові вчинити розгром, гравці "Пальміри" мали моменти в атаці, але подекуди діяли занадто прямолінійно й втрачали шанси. Проте команда боролася до останніх хвилин. І попри поразку, може бути задоволена якістю гри і самовіддачею.

«Цетус» - ФК ХДУ 6 : 2 (3 : 1)

Голи: Кіт (3), Присяжнюк П., Кшемінський - Сайко, Гуд, Колос (аг). 

Попередження: Колос, Поліщук

     Одна з кращих ігор "Цетусу", і одна з найгірших "ХДУ". Ще до старту матчу стало зрозуміло, що "ХДУ" буде не просто, в команди було лише дві заміни. І як пізніше виявилося, половина сьогоднішнього складу також не готові були грати. "Хлібників" скосили травми і застуди, відповідно й сварити їх за гру не варто. Команда вийшла на матч і боролася до кінця, але "Цетус" був кращим. Ще в першому таймі команда пішла вперед і чим далі, тим більше нарощувала свою перевагу.

     "Цетус" був швидшим, мобільнішим, свіжішим та креативнішим. Як наслідок, 6 : 2, і без шансів для "ХДУ". Команда більш ніж впевнено починає 2016-ий рік, тоді як в "ХДУ" проблеми. Хочеться вірити, що команда подолає їх до наступного тижня й продовжить виступи з новою силою.

Максим Гаптар

http://cherkassy-sport.com