Черкаси, Екстра ліга: перша поразка Шарму

08.02.2016

9-та перемога "Альтаїра", перший програш Шарму, не прості матчі для "Енергії" та "Цетусу", нічия "Пальміри" й "Арки", друга поспіль перемога "ЛНЗ". Все це у рамках 9-го туру Екстра-ліги.

 Одна Родина – Енергія    0:2(0:0) 

Голи: Зоря, Соколовський.

    Бойова перемога "Енергії". Як і очікувалося, виграти в "Однієї Родини" було вкрай не просто. "Енергетики" зіштовхнулися із цупким захистом суперника, який намагалися подолати протягом усього матчу. Тяжкості додавав і усічений склад команди. "Одна Родина" ж діяла на контратаках, але втримавши свої ворота сухими, команда не створювала моментів біля чужих.

А в другому таймі клас "Енергії" дався взнаки. Віталій Зоря та Нікіта Соколовський, який змінив ворота на позицію польового, забили два важливі м’ячі. Щоб відігратися в "Родини" було не так багато часу й команда провела кілька хвилин в атаках, втім без реальних шансів забити.

Пальміра - Арка    3:3(2:1)

Голи: Агарін, Гарнага - Зубко (2), Лобачов, Панченко (аг).

   Втрачена перемога "Пальміри". Старт гри і загалом більша частина матчу за "пальмирцями". Підопічні Олександра Агаріна досить легко проходили захист суперника. Працювали комбінації, виникали моменти. Так, команда швидко повела. Але "Арка" "огризнулася" своїм голом. До кінця тайму футболісти у синій формі вдруге вийшли вперед, а на старті другого тайму забили втретє.

Команди перейшли на відкриту гру. Так, моменти біля обох воріт виникали перманентно. Час гри зпливав, і футболісти "Пальміри" мали низку нагод, але обходилися з м’ячем легковажно й не забивали. "Арка" ж атакувала великим силами, але виходити стало все геть наприкінці гри. Команда спробувала зіграти з п’ятим і за 57 секунд проходить комбінація - гол - 3 : 2. Увімкнувся "чистий час" і останню хвилину гравці "Арки" провели ще продуктивніше. Команда вчепилася в суперника й провела ще кілька хороших атак і врешті відігралася - 3 : 3. "Пальміра" втрачає перемогу.

Дахнівка - ЛНЗ-Лебедин   1:5(0:1)

Голи: Доненко - Калініч, Коломієць, Охременко (3).

    "Дахнівка" пручалася і боролася весь матч, але в підсумку програла з розгромним рахунком. Гравці "ЛНЗ" швидко вийшли вперед і продовжували контролювати гру. Ширший склад і більш технічні футболісти - все це дозволяло команді тримати високий темп і постійно нагнітати ситуацію на майданчику. "Дахнівчани" ж, традиційно від оборони створювали свої моменти, але розіграти комбінацію до вірного не вдавалося. Не вистачало чіткості у діях.

   Побачивши, що не вдається таким чином змінити ситуацію, "дахнівчани" ще на старті другого тайму починають грати з п’ятим польовим. Не поганий контроль, але без акцентовних ударів і виведення вільного партнера на удар. Втім з плином часу команда таки відквитала гол і зрівняла рахунок. Але відразу за цим послідував провал. Як наслідок, до кінця матчу гравці "ЛНЗ" забили чотири м’ячі, половину з яких у пусті ворота. "Дахнівка" у п’ятьох контролювала м’яч, а довести комбінацію до удару не спромоглася, обрізалася і поступилася.

Рувер - Цетус    0:1(0:0) 

Гол: Скорняков Є. 

    Героїчна перемога "Цетусу". Нульовий матч. Не в плані якості гри чи інтриги. В плані рахунку. Команди боролися, грали на зустрічних курсах та віддавали один одному ініціативу. Проте гостроти було не так багато, як боротьби в центрі майданчика та на підступах до штрафної зони. Гравці "Рувера" вміють грати від захисту. Команді не позичати бійцівських якостей і вгризатися у суперника гравці можуть. Так було і цього разу.

    "Цетус" також полюбляє грати від захисту та на контратаках. Але сьогодні довелося попрацювати й попотіти в атаці. Команда створювала моменти, було чимало атак, але з гостротою й реалізацією все тяжко. Мали моменти й гравці "Рувера", втім у найвідповідальніший момент футболісти не влучала у ворота. Із вбивчих позицій! Тому все поступово йшло до нічиєї. До кінця гри футболісти "Цетусу" все більше насідали, а "Рувер" більше відбивався. Й практично встояв. Але обрізка втрата м’яча біля власних воріт, дві передачі від "Цетусу" та гол Скорнякова - 0 : 1 за 12 секунд до фінальної сирени. Палац спорту вибухає, "Цетус" перемагає. 

ПП Валюк - Альтаїр    0:2(0:1) 

Голи: Раковський, Дмитренко

    Центральний матч туру вдався. Команди грали чітко, спокійно і красиво. Високий темп, швидкі паси, якісні комбінації, яскраві обірграші. Все це було. "Альтаїр" давно в плей-оф, але команда не збавляє обертів, а продовжує обігрувати суперника за суперником. ПП Валюк серед переслідувачів. У разі потрапляння у плей-оф, це була така-собі репетиція. І "валюківці" не були хлопчиками для биття, не боялися суперника і мало в чому поступалися. "Альтаїр" відрив рахунок у середині першого тайму - хороший м’яч зі штрафного забив Раковський. Гравці Валюка намагалися швидко відповісти, команда мала кілька нагод, але не використала їх.

    У другому таймі також рівна гра. "Альтаїр" розігрував свої комбінації, але вони не завжди проходили до кінця. Причина у захисті й суперника. Футболісти ПП застосовували високий пресинг і це працювало. Однак клас "Альтаїра" дався взнаки. Драбівчани знайшли ще один момент і використали його. Брати Стайкови розпочали контратаку, яку майстерно завершив Юрій Дмитренко - 0 : 2. ПП Валюк не здавався до останніх секунд, однак і захист "Альтаїра", і Ярослав Магльований зробили все, щоб зберегти ворота сухими. Так і сталося. 0 : 2, - 9-та поспіль перемога "Альтаїра".

ФК ХДУ - Шарм 6:3(2:1) 

Голи: Сайко (3), Гуд (2), Ковтуненко - Бабенко, Гріщенко, Трандафілов. 

    Вкрай важкий матч для «Шарму». Один із лідерів чемпіонату із кадровими втратами підійшов до гри. Це і стало ключовим фактором. Гравці «ХДУ» оперували ще меншим кадровим потенціалом, однак налаштування й хороша реалізація допомогли команді зіграти вкрай впевнено. Тоді як «Шарм» виглядав мляво. Як наслідок ще в першому таймі гравці «ХДУ» пішли вперед спочатку 1 : 0, а потім 2 : 1.

    Продовжила свій впевнений поступ команда і в другому таймі. Так ще до середини другої 20-хвилинки «ХДУ» лідирував з комфортним рахунком 4 : 1.  Це змушувало «парфумерів» ризикувати. І Віктор Єрошов «пішов у поле» ще за 12 хвилин до кінця. Зарано пішовши ва-банк гравці «Шарму» почали обрізатися й отримали гол у пусті ворота – 5 : 1. Пізніше «ХДУ» забили ще раз. Таким чином, ще за 10 хвилин до кінця матчу, інтрига вмерла. Футболісти «Шарму» продовжили грати вп’ятьох і відквитали два м’ячі, та не більше. 6 : 3, «Шарм» зазнає першої поразки в сезоні.

Максим Гаптар

http://cherkassy-sport.com