Чемпіонат Черкаської області: розв’язка близько

16.02.2015

«Вікторія» зупиняє зірковий «Альтаїр», «Цетус» продовжує перемагати, «Рятівник» зупиняє «Торпедо», розгром від «Енергії» та черговий успіх «Шарму» - п’ять матчів 10-го туру чемпіонату області з футзалу пройшли сьогодні у ПС «Будівельник». Розв’язка у боротьбі за плей-оф чемпіонату близько.

Цетус – Матусів 4 : 2 (3 : 1)

В’язкий матч. Попри боротьбу, яку нав’язали футболісти "Матусова" "Цетусу", досвідчена команда взяла своє. Ще на першій хвилині зустрічі стрімка атака "Цетусу" завершилася влучним пострілом від В’ячеслава Дєєва. Через кілька хвилин потому "Цетус" подвоїв перевагу. Здавалося, срібні призери минулорічного чемпіонату продовжать матч у тому ж дусі й здобудуть переконливу перемогу. Проте "матусяни" цупко взялися за суперника, не погано грали на випередження та розганяли контратаки. Як наслідок, команда швидко відквитала один м’яч та продовжила тиск до кінця тайму. Втім до перерви Павло Кіт повернув команді лідерство у два м’ячі - 3 : 1.
На старті другого тайму команда зі Шполянщини знову неабияк притиснула суперника, зустрічаючи його відразу в центрі майданчика. Кілька помилок від "Цетусу" й "Матусів" знову відігрує один м’яч. Дубль на свій рахунок записав Назар Касяненко. Однак втримати гру в такому ж руслі "матусяни" не змогли, "Цетус" знову забиває - 4 : 2. Після цього рахунок вже не змінився, щоправда останні хвилини матчу команди завершували на зустрічних курсів, ніби рахунок нічийний. У підсумку 4 : 2, "Цетус" з боєм проходить "Матусів" і на крок наближається до плей-оф.

Голи: Дєєв, Кіт, Скорняков К., Скорняков Є. - Касяненко (2).

Енергія – Спартак 6 : 0 (3 : 0)

Нервова гра до певного моменту. Аутсайдер чемпіонату, "Спартак", дав бій "Енергії". Хоча по кінцевому рахунку бою можна й не помітити, проте гра була динамічною та напруженою. "Спартаківці", знаючи лідерів "Енергії" Зорю та Бреуса, котрі не один рік пограли за золотоніський клуб, вирішили закрити їх. Власне більшу частину першого тайму це вдавалося. "Спартак" обрав захисну тактику, рідко розгортаючи свої атаки. "Енергія" ж звикла грати другем номером, проте цього дня вона була фаворитом, тому перелаштовуватися команді було складно. Проте численні атаки, комбінації, розіграші, удари врешті принесли своє. Тримаючи захист більш ніж 15 хвилин "Спартак" пропустив. І як тільки перший м’яч влетів у ворота суперника, "Енергія" відчула смак, ще до перерви потроївши свою перевагу.
У другому таймі золотонісцям потрібно було відігруватися, або хоча б спробувати це зробити. Намагання відігратися були, але все це пішло на користь "Енергії". Підопічні Ігоря Чуприни добре грають на контратаках, тому досить легко ловили суперника на помилках. У підсумку 6 : 0, "Енергія" йде до своєї мети - плей-оф.

Голи: Бреус (3), Чуприна О., Чуприна В., Зоря.

Торпедо – Рятівник 2 : 2 (1 : 2)

Чудовий за напругою та своєю суттю матч. "Торпедівцям" потрібна була перемога як ніколи, тоді як "Рятівник" вже втрати шанси на плей-оф. Попри це, "поженики" завелися на цей матч, прагнувши перемогти понад усе. Фаворитом зустрічі були гравці "Торпедо", які врешті першими й відкрили рахунок, гарний більярдний постріл вдався Олегові Коркішку. Втім надалі команда інституту пожежної безпеки зібралася з силами й до кінця першого тайму приголомшила суперника двома м’ячами. Помітна була зарядженість гравців "Рятівника" на боротьбу, під завісу турніру команда все більше нагадує себе зразка минулих років. Забезпечивши собі мінімальну перевагу, "пожежники" відійшли в захист, чатуючи на помилки суперника. Так, весь другий тайм пройшов у справжній облозі воріт "Рятівника".
Але сплав досвіду та молодості приносив "Рятівнику" свої плоди. Команда грамотно й чітко захищалася в захисті, блокуючи удари та видряпуючи м’яч. В особливо критичних моментах команду весь час рятував Костянтин Григоренко. До слова, страж воріт "Рятівника" провів чудовий поєдинок. Протягом усього другого тайму Григоренко щонайменше чотири рази рятував команду від 100% голу. Час матчу зпливав, гравці "Торпедо" продовжували свій тиск, однак м’яч вперто не йшов у ворота. "Рятувальники" мали й свої шанси забити, але контратаки розгорталися з такою швидкістю, що молоді футболісти раз-по-раз помилялися у простих ситуаціях. За менш ніж хвилину до кінця гри "торпедівці" помчали в атаку вп’ятьох, і врешті досягнули свого. За 11 секунд Петро Степанов знайов шпарину у воротах суперника. "Рятівник" у розпачі, команда знову не може перемогти, хоча вкотре була до нею вкрай близько. "Торпедо" ж вибуває із боротьби за медалі, нічия команду не рятує.

Голи: Коркішко, Степанов, Емельянов (аг) - Сухостат.

Попередження: Григоренко.

Шарм – УДАР 5 : 2 (1 : 1)

Боротьба була і в цьому матчі, але знову фаворит був сильніший. Як і очікулося, футболісти "УДАРу" чинили супротив грізному суперникові, кадровий потенціал дозволяє це робити, втім клас "Шарму" як команди значно вищий. Проте весь перший тайм і значна частина другого пройшла у рівній боротьбі. Гравці "Шарму" швидко відкрили рахунок, але тиск "УДАРівців" на ворота суперника допоміг команді відігратися. До перерви свій момент видряпав Віктор Пархоменко й зрівняв рахунок.
У другому таймі "парфумери" знову вийшли вперед, але невтомний Роман Поліщук своїм пострілом відновив паритет. нервова гра тривала й надалі, але чим ближче до кінця, тим більше гравці "УДАРу" почали помилятися. Буквально за три хвилин рахунок з нічийного перетворився на комфортну перевагу від "Шарму". У підсумку, ще за 8 хвилин до кінця гри стало зрозуміло, що "УДАР" вже не дожене суперника. 5 : 2, "Шарм" продовжує перемагати, "УДАР" вибуває із гонки за плей-оф.

Голи: Трандафілов, Ткаченко, Александров (2) - Пархоменко, Поліщук, Ковтуненго (аг).

Альтаїр – Вікторія-Східноєвропейський університет 3 : 4 (2 : 2)

Матч-окраса ігрового дня. Амбітна та молода "Вікторія" проти грізного "Альтаїра". Драбівський клуб у цьому матчі влаштовувала бодай нічия, проте команда була налаштована лише на перемогу. Про це стало відомо ще до початку гри. На передматчеву розминку вийшли ще вчорашні професіонали В’ячеслав Чуднов та Сергій Якунін. Цікаво, що ці двоє футболістів грали у Черкасах ще минулої весни у фіналі Екстра-ліги у складі "Єнакієвця" та "Урагану". Сьогодні – вони вже учасники чемпіонату області! Таке зіркове вливання до міцного футзального складу "Альтаїра" вселяло впевненість, що "Вікторії" буде вкрай складно. Але команда перспективної черкаської молоді не просто нав’язала бій серйозному суперникові, а й виграла матч!

Ще в першому таймі підопічні Сергія Усаковського зконцентрувалися на обороні, раз-по-раз ловлячи суперника на контратаці. Таким чином, Сторчоус та Дєдов швидко влаштували гарний заділ - 2 : 0.
Гравці "Альтаїра" не знітилися, команда задіяла постійну ротацію четвірок, на зміну звичній брати Стайкови-Животенко-Калініч виходили зіркові Чуднов - Якунін, а також місцеві Голуб і Раковський. Власне команда поступово знаходила шпарини у захисті суперника. Останні кілька хвилин першого тайму команда провела в облозі воріт "Вікторії". Одного разу тривала комбінація завершилася потужним дальнім ударом від Голуба - 1 : 2. Останні секунди команда також проатакувала, та не забила.
У другому таймі драбівчани повністю диктували умови своєму суперникові. Команда відносно швидко відігралася, свій м’яч забив і Олександр Животенко. Здавалося, на цьому "Альтаїр" дотисне суперника та переможе, але знову "Вікторія" ловить на драбівчан на контратаці й Дєдов знову виводить "Вікторію" вперед. В останні хвилини на майданчику були гойдалки. Час зпливав, тому драбівчани повинні були відігруватися і врешті зіграли легіонери. Затяжна комбінація завершується влучним технічним ударом від В’ячеслава Чуднова - 3 : 3.
Нічиєю все мало й завершуватися, однак черкаська молодь проявила себе з найкращого боку. Останні секунди, чистий час, гравці "Альтаїра" помиляютья й останній шанс має "Вікторія" - Сергій Дєдов холоднокровним більярдним пострілом відправляє м’яч у правий кут воріт. На табло 1.6 секунди. "Вікторія-Східноєвропейський університет" перемагає. Драбівчани із професіоналами не зуміли виграти, але продемонстрували чудовий рівень гри. Команда ще не кваліфікувалася у плей-оф, все вирішиться в останньому турі. "Вікторія" ж суттєво покращила свої шанси.

Голи: Голуб, Животенко, Чуднов - Дєдов (3), Сторчоус.

Григорій Плічко, президент "Альтаїра":

"Мені сподобався цей матч. Суперник гарно провів цю гру. "Вікторія" була налаштованою на цей матч, їй потрібно було перемагати. Нас влаштовувала й нічия, тому було складно грати проти такого мотивованого суперника. Ми поступилися, але я задоволений грою. Ми весь час контролювали м’яч, суперник же піймав нас на контратаках і забив свої м’ячі. Нічого, ми налаштовуємося на останній матч проти "Матусова". Нам потрібно набирати бодай одне очко, будемо налаштовуватися і, гадаю, переможемо. Дозаявили нових футболістів, задоволений їхньою грою. Звісно вони ще не зіграні з нашою командою, але надалі буде краще".

Віктор Миколенко, президент "Вікторії":

"Чудовий матч, враження переповнюють. По тому, як складалася гра, ми вже очікували й готувалися до нічиєї, але нарешті, Бог був на нашій стороні. Ми перемогли. Сьогодні ми грали проти однієї з найсильніших команд, перед матчем не дорахувалися кількох футболістів, але хлопці продемонстрували максимум можливостей і перемогли. Дуже важлива перемога. Тепер налаштовуємося на "Енергією", через тиждень все вирішиться".


Максим Гаптар