В гостях у АФЛУ. Ивано-Франковск. С мыслями о финансовой дисциплине

Хорошая все-таки традиция – ходить в гости. Сейчас многие уже подзабыли, что это такое, в век современных технологий. А вот администрация Аматорской футзальной лиги Украины, засидевшись дома, решила, что пора бы уже навестить всех участников проекта, так сказать, с неофициальным визитом.

И вот набрались мы терпения, спортивной наглости, билетов на поезда во все направления, и отправились в путешествие по футзальной Украине. Давно хотелось посетить Ивано-Франковск, так как здесь работает, наверное, самый энергичный и колоритный руководитель футзального хозяйства, Игорь Иванович Овчар.

Первый раз мы познакомились на Всеукраинском турнире среди облэнерго. Тогда Игорь Иванович был главным арбитром соревнований, а после его «крепкого словечка» вокруг начинало работать все, то до этого не имело такой способности. Теперь наш собеседник – Глава Ассоциации мини-футбола Ивано-Франковской области, об успехах и неудачах которой мы с ним и пообщались. Стоит сказать, что это был один из самых длительных и интересных разговоров за время нашего путешествия по стране…

- Розкажіть про місцевий футзал, які його особливості?

- До недавнього часу футзальні змагання в місті Івано-Франківськ проводила лише наша організація. Але зараз з'явилась ще одна федерація, міська, вона також займається організацією футзальних змагань. От тільки рівень змагань, до якого прагнемо ми, кардинально відрізняється. У нас, наприклад, дуже високі вимоги до ігрової форми, усе згідно правил. А от в тому, іншому турнірі, можна грати в чому завгодно. Чесно кажучи, як на мене, це вже неправильно, ми ж не «на пиво» граємо, а проводимо серйозні турніри. «Завдяки» появі альтернативного турніру ми втратили Другу лігу, усі команди пішли грати туди, де все одно, як ти виглядаєш, у що ти граєш і хто тебе судить.

А загалом, у нашому регіоні футзальний «бум» триває вже багато років, і в неостанню чергу це пов'язано з НФК «Ураган».

- Як зараз виглядає Чемпіонат АМФІФО?

- Наразі є дві ліги, у яких ми стабільно тримаємо 18 команд. Також проводимо Кубок. Що стосується команд, то чемпіон фактично відомий – «Візі-Втормі» достатньо здобути ще одну перемогу, щоб підняти над головою кубок переможця. Матчі проходять у легкоатлтичному манежі Колледжу фізичного виховання, який вважається одним з кращих в Україні.

- Які відносини футзалу з футболом в Івано-Франківську?

- 95% учасників нашого чемпіонату грають у великий футбол. Лише в «Урагані-2» сформована виключно футзальна команда. А відносини з Федерацією футболу у нас виключно робочі…

- Хто з гравців цього сезону справив на Вас позитивнее враження?

- Хочу відповісти на це питання виключно з футзальної точки зору. Мені дуже імпонує команда «Ураган-2». Це той коллектив, який наразі може успішно виступати у Першій лізі, а гравцці реально претендувати на місце в основі першої команди «драконів». Серед найбільш яскравих особистостей «Урагану-2» виділю такі прізвища: Швед, Кефа, Баланик, Микитюк, голкіпери Левандівський та Джус. Звертає на себе увагу і лідер «Візи-Вторми», Ігор Подолюк, дуже технічний і по футзальному вихований хлопець. Але що стосується «Візи», то це в першу чергу команда, а не якісь особистості. Їх консультує Іван Скіцко, і я думаю, що найближчим часом ми побачимо хлопців на всеукраїнському рівні не лише в розіграші Національного Кубку.

- Дитячий та жіночий футзал. Яка ситуація з цими напрямками в Івано-Франківську?

- На прикладі НФК «Ураган» можна розібрати ситуацію з дитячим футзалом. Проводиться щорічний футзальний турнір на призи Президента НФК, дуже масштабні змагання. Також зараз стартуємо у Шкільній футзальній лізі…. Хоча я казав, що цей проект необхідно було підготувати більш ретельно, не розпочинати його цього сезону, не квапитись.

Що стосується жіночого футзалу, то і він у нас є. Чесно кажучи, я не був оптимістично налаштований в плані жіночого футболу взагалі, і футзалу тим більше. Але коли ми провели районні змагання (прийняло участь 6 районів), я подивився на рівень гри – і став меньш критичним…. Розумієте, у жіночому футзалі бувають такі видовищні моменти, який у чоловічому ніколи не буде. І тепер, після дитячих змагань, мені телефонують вже самі керівники команд зі словами «Ви не забули, що у нас ще дівчата є?».

- Поговоримо про АФЛУ. Як змінилось життя івано-франківського футзалу з появою цього проекту?

- Не скажу, що якось змінилось життя. Звичайно, ми постійно спілкуємось з Сергієм Миколайовичем (Бабіковим, авт.), у нас багато схожих поглядів на деякі речі. Також приємним доповненням до звання чемпіона є можливість поїхати на фінали АФЛУ.

- Чого не вистачає Аматорській футзальній лізі України? Над чим необхідно ще працювати?

- Особисто я буду вносити пропозицію щодо змін у регламенті. Хочу, щоб на документальному рівні дозволили гравцям 95-го року народження і молодше дозволили виступати за будь-які команди в регіоні. Знову приведу приклад «Урагану-2». Ці хлопці – це наші вихованці, і своєю участю в більшій кількості команд вони не лише підіймають рівень гри чемпіонату, а й набувають тієї ігрової практики, яка допомагає їм швидше розвиватись. Подивіться на нинішній склад «Урагану» - усі ці хлопці у свій час мали можливість виступати в нашому чемпіонаті міста!

А так, розумієте, проект дуже масштабний, і що актуально для Івано-Франківська, вже не актуально, скажемо, для Києва чи Хмельницького. Будемо робити висновки вже після фіналів АФЛУ цього сезону.

- Як можете прокоментувати роботу сайту АФЛУ?

- Вважаю, що в першу чергу треба систематизувати інформацію на сайті. Дуже складно щось знаходити, іноді інформації забагато, вона однотипна.

- Ви були безпосереднім учасником усіх фіналів АФЛУ. Які враження від цих змагань?

- Що стосується фіналів АФЛУ, хочеться звернутись в перуш чергу до керівників регіональних етапів: подивіться, у чому Ваші футболісти приїздять на змагання? Це позор! Той у такій футболці, той у такі, термобілизна іншого кольору, як папуги якісь. Це фінал! Команда представляє Ваш регіон на всеукраїнських змаганнях, вона – обличчя Вашого регіону! Мені було б соромно, якби моя команда виглядала на фіналі не належним чином…

А взагалі це були непересічні події в житі українського футзалу, стільки хороших команд, стільки функціонерів не зібрав би жоден турнір в Україні.

- Чи перспективний футзал в якості самостійного виду спорту?

- Перспективний, як ніякий інший. Це довів останній Чемпіонат Європи. Стільки вболівальників, така якість матчів…. Після «фінта Рікардіньйо» наступного туру Вася Баланик в одному з матчів повторив те ж саме!

Щодо нашої країни, то приємно, що Екстра-ліга трохи ожила. Хоча команд все одно мало. Необхідний повноцінний чемпіонат у два кола, без усіляких там плей-офф. Дуже велика проблема в розвитку футзалу – зали. Іноді наш «Ураган» грає в таких залах, що слів не вистачає їх описати. Хоча і у нас, у Франківську, «півтора зали»… Зараз будуємо майданчики літні, спробуємо залучити команди до занять футзалом на увесь рік. Знаю, що в інших регіонах така практика вже давно застосовується, і доволі таки успішно.

Та головним напрямком у розвитку футзалу я вбачаю дитячо-юнацький. АФУ робить вірні кроки, започаткувавши Шкільну футзальну лігу і зробивши «реконструкцію» Комітету дитячо-юнацького футзалу. Діти – наше майбутнє!

- Чому футзалу так мало на телеекранах і в друкованих виданнях?

- (після паузи) «Болить» мені це питання, адже я за освітою журналіст. Все упирається в фінанси – телебачення хоче грошей, з прессою необхідно щоразу знаходити спільну мову…. Зараз на сайті ФФУ прочитав про проект підтримки молодих журналістів – покладаю на нього великі надії. Необхідно шукати не лише фнанси, а й людей. Які будуть цим жити і віддавати себе усьго футзалові.

- Чому команди не так активно виходять з аматорського на професійний рівень?

- Звичайно, усе впирається у фінансову складову, особливо великим навантаженням є переїзди. Та й футболісти, коли розпочинається сезон великого футболу, розбігаються, хто куди.

Взагалі, я вважаю, керівникам АФУ необхідно попрацювати у напрямку якоїсь «фінансової дисципліни». Звичайно, ми поважаємо наших футболістів, але ті гонорари, які вони отримують на міських змаганнях, вони не є адекватними при нинішній ситуації в країні. Через ці гонорари футболісти не хочуть розвиватись, їм достатньо грати за кілька команд у пів сили. Балуємо ми футболістів, от і все…

Вячеслав Скоропад, специально для АФЛУ

 В лиге участвуют
33 турнира 
1165 команд    14186 игроков
Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Информационные партнеры:
Sport.ua UA-футбол
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Город Лидер

1

Одесса МКВ
2 Харьков Монолит
3 Кривой Рог Фаворит
4 Херсон SW
5 Желтые Воды КРИПТО
6 Ровно Гранит
7 Днепр (Город) Екатеринославхлеб
8 Днепр (Либертад) Шахтер
9 Киев Альтернатива
10 Житомир ИнБев-Полесье
11 Хмельницкий Фемида-Старлайф
12 Николаев Орексим
13 Винница Сатурн
14 Запорожье АРПИ
15 Кировоградская обл. Енерго
16 Гребинка Оржиця 
17 Ивано-Франк. обл. Виза Вторма
18 Полтава ПЗМС
19 Тернополь Виго
20 Cумы Краснополье
21 Измаил Дунай
22 Черкасская обл. Солтекс
23 Николаевская обл. Автолокомотив
24 Луганская обл. ИВТ
25 Волынская обл. Надия
26 Закарпатская обл. Алекс
27 Черновицкая обл. Урожай
28 Краматорск Бахмут-АГРО
29 Ужгород
30 Бердянск Азовское море
31 Дрогобыч СтаР
32 Бердичев
33 Коростень


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях:
Аматорская футзальная лига Украины - АФЛУ