Житомир, вища ліга: в дербі "енергетиків" сильніше "Енергія"

Центральний матч 14 туру Вищої ліги, у якому зустрічалися «Промінь» та «Енергія», цілком виправдав сподівання й закінчився важкою перемогою «Енергії» з перевагою в один мяч. Поразкою «Проміня» одразу ж скористався «ІнБев», який тепер є головним переслідувачем «Атлета», відстань між командами, як і раніше складає шість очок. «Енергія» завдяки вищезгаданій перемозі втрималась на третій сходинці, «Промінь» опустився на четверте місце.

«Візаж-Дасна-Кофеджио» та «Коростень» у 14-му турі здобули синхронні перемоги, а тому продовжують ділити між собою шосте-сьоме місце в турнірній таблиці. Попри поразку «Водоканал» залишився недосяжним у турнірній таблиці, наразі підопічні Ткачука п’яті. Намагається не відставати від вищезгаданих команд і «Грантех», який за підсумками 14-го туру відірвався від «Галант-МТСу» й одноосібно посідає восьму сходинку турнірної таблиці. Клубний залік Вищої ліги як і раніше замикають «Штурм» і «ГазМяс».

Гаєвський – – 39′ – Кожанов 5′ 25′ Мосійчук 16′ Мороховець 33′ Чеберяк 34′

«ІнБев» швидко вийшов вперед завдяки голу Кожанова й надалі житомиряни повністю контролювали хід гри. Коростенці у першому таймі більше розмовляли з арбітрами, аніж грали, тому й практично нічого не створили в атаці. Натомість житомиряни декілька разів турбували воротаря «Коростеня» Грабовця ударами з-за меж штрафного майданчика, а на 16-й хвилині Мосійчук виявився першим на добиванні після удару Кожанова й подвоїв рахунок у матчі.

Перерва явно пішла на користь коростенцям, адже у другого тайму команда заграла зовсім по-іншому і уже воротарю «ІнБева» Сухову довелося раз по раз вступати у гру, на вістрі атак коростенців були Гаєвський, Черепанський та Джус. Тим не менше помилки номінальних господарів у захисті призвели до голів Мороховця та Чеберяка, ще одним голом відзначився Кожанов . «Розмочити» рахунок гравці «Коростеня» могли на передостанній хвилині гри, та Гаєвський не зумів переграти воротаря «ІнБева» Сухова з 10-метрової позначки.

«Атлет» – «Грантех» 8:1 (3:0)

Коваль 10′ 18′ 36′ 38′ Литвиновський 16′ Словінський 23′ 32′ Люлько 37′ Гусак аг 40′

Результат у першому таймі «Атлету» забезпечили кращі бомбардири команди Литвиновський та Коваль, внаслідок чого на перерву «Атлет» йшов за комфортної переваги в три м’ячі. А «Грантех» було не впізнати – зазвичай непоступлива команда практично жодного разу не потурбувала воротаря суперника.

У другій 20-хвилинці «Грантех» заграв активніше і якби не проблеми з реалізацією, гості цілком могли розраховувати на забиті м’ячі. У «атлетів» проблем з реалізацією було куди менше, та й суперник часто помилявся, дозволяючи створювати моменти біля власних воріт. Загалом у другому таймі «Атлет» відправив у ворота суперника ще п’ять м’ячів, авторами яких стали Словінський та Коваль, дебютний голом у сезоні 20152016 рр. відзначився Володимир Люлько. У звітному матчі «Грантех» награв на гол, а тому м’яч, який влетів у ворота «Атлета» на заключних секундах гри, став абсолютно логічним.

«Медик» – «Водоканал» 3:10 (1:5)

Дем’янчук аг 12′ Кузнєцов 20′ 35′ 39′ – Лисюк 2′ 18′ Прус 15′ Банар 17′ 40′ Щасливий 24′ 40′ Сілецький 28′ Чапський 35′

Уже на другій хвилині гри Лисюк замкнув пас Сілецького з правого флангу й вивів «Водоканал» вперед. «Медик» спробував організувати гол у відповідь, але нарвався на контр-випад, який завершився автоголом  Дем’янчука. Красень-гол у виконанні Пруса забезпечив «Водоканалу» перевагу в три м’ячі, а погром суперника продовжили Банар та Лисюк. Щоправда, ще у першому таймі Кузнєцову вдалося «розмочити» рахунок.

Майже увесь другий тайм «Медик» грав в п’ять польових, проте така тактика не давала жодних результатів аж до 35-ї хвилини, коли Кузнєцов відправив у ворота Кириленка другий м’яч. Щоправда, до цього часу «Водоканал» забив ще тричі, а до всіх бід  «Медика» додалися ще й вилучення Романенка та Горба. І хоча Кузнєцов вкотре скоротив відставання в рахунку, Щасливий та Банар підсумували перемогу «Водоканалу» – 10:3.

Неділя, 7 лютого

«Грантех» – ФзК «Штурм» 4:0 (1:0)

Слинько 39′ 40′ Шмайхель 40′ – Угольніков аг17′

Гравці «Грантеха» з самого початку матчу захопили ініціативу і першими створили момент біля воріт суперника – воротар «Штурма» Угольніков парирував небезпечний удар Шмайхеля. Пізніше Єгор справився з ударами Мазуренка та Галетка, а от наприкінці тайму був неготовий до рикошету, після якого «Грантех» вийшов вперед.

На початку другої половини гри Невмержицький змарнував два моменти: перший удар Віталія прийняла на себе стійка, а другий не влучив у ворота. Зрівнювати рахунок міг і Гаврилюк, але Любомир в рамці не зумів переграти воротаря «Грантеха» Лісовика. Господарі відповіли потужним пострілом Галетка і знову увімкнули контроль м’яча. Наприкінці гри «Грантех» набрав п’ять командних фолів, і забезпечив собі традиційно нервову кінцівку. Очевидно, цей факт якраз-таки і мобілізував господарів, які впродовж заключних хвилин гри забили три м’ячі й забезпечили собі перемогу.

«Коростень» – «ГазМяс» 6:2 (1:0)

Джус 14′ 32′ Івановський 23′ 31′ Гаєвський 39′ Черепанський 39′ – Мойсеєнко 21′ Крюков 28′

Зі стартових хвилин гри коростенці захопили ініціативу, але змогли вийти вперед лише на 14-й хвилині після голу Джуса. В свою чергу «Газмяс» увесь перший тайм безрезультатно шукав ключі до воріт суперника. Лише в дебюті другого тайму Мойсеєнку вдалося розписатися у воротах коростенців.

Щоправда, коростенці одразу ж вийшли вперед зусиллями Івановського. «Газмяс» включився у  гру ближче до середини другої 20-хвилинки. Спершу Крюков результативно зіграв на добиванні, а згодом м’яч після удару Мойсеєнка пройшов в лічених сантиметрах від стійки воріт господарів. А от коростенці до реалізації своїх моментів підійшли більш відповідально, внаслідок чого Івановський та Джус збільшили перевагу своєї команди до двох м’ячів. А перемогу «Коростеня» підсумували Гаєвський та Черепанський, які відзначилися голами впродовж 39-ї хвилини.

«Промінь» – «Енергія» 4:5 (2:2)

Онищук 7′ Тищенко 20′ Зайнчковський 27′ Киришун 40′ – Максимчук – – 14′ 14′ ++19′ Слюсар 26′ Базь 29′ Єлісєєв 40′

Початок матчу був за «Енергією», гравці якої зі стартових хвилин гри дали зрозуміти всю серйозність своїх намірів. Але рахунок відкрив саме «Промінь» – Онищук опинився в потрібному місці в потрібний час й вдало зіграв на добиванні. Господарі досить швидко набрали п’ять фолів, за що і були покарані на 14-й хвилині, коли Максимчук виправився за власний нереалізований дабл-пенальті. Чудову нагоду виводити «Енергію» вперед втратив Єлісєєв, який не встиг на простріл Базя з лівого флангу, а забити вдалося капітану Максимчуку – Олександр реалізував другий 10-метровий. Проте на перерву команди все ж пішли за нічийного рахунку, адже Тищенко одразу ж відновив паритет точним ударом в дальній кут.

З блискавичною швидкістю команди обмінювалися голами і у другому таймі. Так на гол Слюсара «Промінь» відповів вдалим підключенням до атаки Зайнчковського, втім уже за дві хвилини Базь знову вивів «енергетиків» вперед. Час грав не на користь «Проміня», а тому команда прийняла рішення грати в п’ять польових, чим скористався Єлісєєв, який відправив п’ятий гол уже в порожні ворота суперника. І якби не гол Олександра, то влучний постріл Киришуна на останній хвилині гри міг врятувати для «Проміня» нічию, а відтак 5:4 – «Енергія» сильніша за «Промінь».

МФК «ІнБев» – «Галант-МТС»  6:1 (2:1)

Кожанов 5′ Левченко 8′ Голеня 26′ Горносталь 31′ Мороховець 33′ Мосійчук 39′ – Войцеховський 12′

МФК «ІнБев» виходив на звітний матч уже знаючи про поразку «Проміня», а тому підопічні Соколовського не стали відкладати справу в довгий ящик. Кожанов та Левченко ще до середини першого тайму забезпечили «ІнБеву» перевагу в два м’ячі. Після цього у гру включився «Галант-МТС». Спочатку свій момент змарнував Жвінкліс, але за промах партнера виправив Войцеховський – 2:1. Загалом же у першому таймі гравці «Галант-МТСу» практично ні в чому не поступалися супернику, та й небезпечних моментів створили вдосталь, тільки от з реалізацією у команди були значні проблеми.

На початку другого тайму Голеня збільшив перевагу своєї команди до двох м’ячів, але і на цьому підопічні Соколовського не зупинилися. Граючий президент «ІнБева» Кожанов, який у звітному матчі уже відзначився голом, записав до свого активу ще й гольовий пас на Горносталя, а невдовзі Мороховець замкнув пас Мосійчука. Після цього «Галант-МТС» пішов у ва-банк і створив декілька чудових нагод для взяття воріт, але команда знову стикнулася з проблемою завершального удару, до того ж воротар «ІнБева» Коломієць піймав кураж. Крапку в матчі поставив Мосійчук, який виконав «рабону» й відправив у ворота «Галант-МТСу» шостий гол. 6:1 – «ІнБев» виходить на друге місце в турнірній таблиці.

«Водоканал» – «Візаж-Дасна-Кофеджио» 2:4 (0:2)

Островський Д. 30′ Островський А. 39′ – Задерейко 8′ Сотник 19′ Демчик 25′ Погорілець 40′

Зі стартовим свистком «Водоканал» заволодів ініціативою, та попри це перший гольовий момент у матчі створили саме гості – Погорілець перевірив реакцію воротаря «Водоканалу» Кириленка, а невдовзі Задерейко відкрив рахунок у матчі. «Водоканал» одразу ж кинувся відіграватися: Щасливий ударом зі штрафного, двічі Чапський та Андрій Островський загрожували воротам суперника, але безрезультатно. Наприкінці тайму спрацювало футбольне правило «не забиваєш ти – забивають тобі»: Сотник ударом зі штрафного «прошив» стінку «Водоканалу».

Лисюк в дебюті другої 20-хвилинки втратив черговий момент «Водоканалу», а у відповідь Демчик відправив у ворота суперника третій гол. Тим часом підопічні Ткачука продовжували марнувати свої моменти, яких у команди було значно менше, ніж у першому таймі. Лише на 30-й хвилині капітану «Водоканалу» Денису Островському вдалося відквитати один м’яч, а гол Андрія Островського, забитий на 39-й хвилині гри, подарував господарям надію на нічию. Втім, точний удар Погорільця зі штрафного поховав всі надії «Водоканалу» на позитивний результат матчу – 4:2.