Вища ліга Житомира: взаємовигода енергетиків та дебютні перемоги «Штурма» і «Медика»

«Енергія» обігрує «Водоканал», «Візаж-Дасна-Кофеджио» здобуває вольову перемогу над «Коростенем», а ФзК «Штурм» вперше перемагає у Вищій лізі – підсумки шостого туру Вищої ліги Чемпіонату м. Житомира з футзалу.

Осічкою «Водоканалу» в матчі з «Енергією» миттєво скористався «Промінь», який посунув підопічних Ткачука на третю сходинку. Подарунок «Енергії» зробили гравці «Візажу-Дасни-Кофеджио», які обіграли «Коростень» й дозволили енергетикам зрівнятися з коростенцями в турнірній таблиці. Лідер Вищої ліги «Атлет» продовжує йти без втрат – 7 матчів – 7 перемог.

Перші перемоги в сезоні «Медика» та «Штурма» одразу ж позитивно вплинули на турнірне становище команд. «Грантех» попри несподівану поразку продовжує втримувати за собою 8 сходинку.

Субота, 5 грудня

ФзК Штурм – Коростень 2:6 (1:2)

Осіпчук 11′ Сірик 38′ – Козаренко 8′ 27′ Черепанський 14′ Шевчук 22′ Петренко 28′ 30′

Попри ігрову перевагу коростенців гравці «Штурма» загрожували воротам суперника не менш гострими атаками. Одна із таких завершилась виходом віч-на-віч і голом Осіпчука. Щоправда Олег лише зрівняв рахунок, адже коростенці вийшли вперед зусиллями Козаренка на 8-й хвилині. А гол Черепанського дозволив гостям йти на перерву з рахунком 2:1 на їх користь.

Другий тайм хоча і розпочався із голів коростенців, закінчився голом «Штурма», щоправда для житомирян він став лише другим. А от гравці «Коростеня» відправили у ворота суперника достатню кількість голів, яких у підсумку було 6: по дублю до свого активу записали Козаренко та Петренко.

Атлет – Візаж-Дасна-Кофеджио 8:2 (3:1)

Коваль 7′ 20′ 31′ Куделькін 14′ 28′ Горбаченко 24′ Словінський 26′ Литвиновський 33′ – Орлик 3′ Демчик 40′

Орлик ошелешив «Атлет» голом уже на 3-й хвилині матчу. Втім, «Атлет» швидко відійшов від стартового шоку й відновив паритет за 4 хвилини – Коваль замкнув простріл партнерів на дальній штанзі. До слова, гол Юрія міг стати другим для атлетів, якби за хвилину до цього Мельник на тій же штанзі влучив у порожній кут воріт. Після небезпечного удару в хрестовину Литвиновського, вперед свою команду вивів Куделькін, який був першим на добиванні після дальнього удару Горбаченка.

Наприкінці тайму всі шанси зрівняти рахунок мав Сотник, але свою команду врятував Сорокін. На перерву «Атлет» все одно пішов за переваги у два голи, третій м’яч у ворота «Візажу-Дасни-Кофеджио» відправив Коваль. У другому таймі на майданчику була лише одна команда – «Атлет», гравці якого забивали у ворота суперника багато й на різний смак. За такого сценарію головною інтригою у матчі було лише питання чи заб’є нарешті за «Атлет» Люлько. Забігаючи наперед зазначимо, що дебютний гол Володимира ще попереду.

Єдиний момент «Візажу-Дасни-Кофеджио» у другій половині зустрічі втратив Борисюк, який в ближньому бою двічі не зумів переграти воротаря «Атлету». Проте як не старався Сорокін, все ж не зумів завадити Демчику відправити у ворота «Атлету» другий м’яч.

Промінь – ІнБев 1:1 (1:0)

Максимчук 17′ – Біляченко 40′

«ІнБев» розпочав матч із дальніх ударів, чим завжди славився якраз «Промінь». Хоча підопічні Соколовського володіли ініціативою й практично нічого не давали зробити біля власних воріт супернику, Максимчук все ж вивів «Промінь» вперед наприкінці першого тайму. Подвоїти перевагу «Проміня» міг Тосіч – Дмитро на добиванні влучив у поперечку.

У другому таймі «Промінь» частіше володів м’ячем, але на рахунку це ніяк не позначилось. Чим ближче був фінальний свисток, тим загрозливішими були моменти «ІнБева». Наприклад, на 33-й хвилині Дворнін продемонстрував дива реакції й потягнув удар Мосійчука. Свої моменти мали й господарі – Тищенко і Вакула дивом не відправили круглого у порожні ворота суперника, ще декілька разів свою команду рятував воротар «ІнБеву».

Апогеєм матчу став гол Біляченка за 44 секунди до фінальної сирени, який і врятував нічию для «ІнБева».

Медик – ГазМяс 2:0 (1:0)

Трохліб 15′ Романенко 38′

Першу гольову нагоду у матчі втратив «Медик» – Трохліб з ближньої відстані влучив у стійку. У «Медика» Крюков втік «на побачення» з воротарем суперника, але пробив надто прямолінійно. Трохліб виправився за свій промах під занавіс тайму, Роману вдався точний удар у ближній кут воріт «ГазМясу».

Крюков, як і у першому таймі, мав гольовий момент у другій 20-хвилинці, цього разу удар В’ячеслава прийняла на себе поперечка. До нереалізованих моментів Крюкова додалися ще небезпечні, але неточні удари Мороза та Майструка з дальньої дистанції. Постріли по воротам «ГазМясу» у виконанні гравців «Медика» були куди влучнішими, але щоразу свою команду рятував воротар «ГазМясу» Михайловський.

Наприкінці зустрічі всі питання щодо переможця матчу зняв Романенко, який використав класний розрізний пас Піхоцького – 2:0.

Неділя, 6 грудня

Водоканал – Енергія 2:4 (1:1)

Гусак 18′ Прус 27′ – Тарасюк 19′ 30′ 38′ Максимчук 35′ Гутник –40′

Уже на перших хвилинах матчу воротарю «Енергії» довелося вступати в гру після небезпечних ударів Гусака і Чапського. Увесь інший ігровий час «Водоканал» грав першим номером: контролював м’яч, володів ініціативою і часто загрожував воротам суперника. Результатом всіх вищеперелічених факторів стало взяття воріт наприкінці тайму, голом відзначився Гусак, а уже в наступній атаці Тарасюк відновив паритет.

У другій 20-хвилинці гостріше атакувала «Енергія», але воротар «Водоканалу» грав безпомилково. Натомість Прус в одній із контр-атак вивів «Водоканал» вперед, а невдовзі Олександр міг оформити дубль, але не влучив у порожній кут воріт. Всередині тайму команди обмінялися 100-відсотковими гольовими моментами Гусака та Добровінського, після чого Тарасюк зрівняв рахунок.

Розв’язка матчу наступила за 5 хвилин до фінального свистка: спочатку Максимчук вивів «Енергію» вперед, а за дві хвилини до кінця Тарасюк оформив хет-трик.

Візаж-Дасна-Кофеджио – Коростень 2:1 (0:1)

Борисюк +29′ 32′ – Шевчук 13′

Всередині першого тайму розіграш штрафного коростенцями призвів до голу Шевчука. Увесь інший час команди провели у позиційній боротьбі з мінімумом гольових моментів. У другому таймі подвоювати перевагу коростенців міг Джус, якби реалізував свій вихід один на один.

Все з ніг на голову для гостів перевернув Борисюк, який впродовж трьох хвилин двічі розписався у воротах «Коростеня». Позбавити «Візаж-Дасну-Кофеджио» нервової кінцівки міг Орлик, але потужний удар Андрія потягнув воротар гостів. Свої моменти мали і коростенці, останній із них повинен був реалізовувати Гаєвський, та удар В’ячеслава прийшовся вище воріт.

ФзК Штурм – Грантех 3:2 (2:0)

Сірик 15′ Задерейко 8′ 31′ – Мазуренко 36′ Слинько 39′

На 8-й хвилині Задерейко замкнув простріл Бортнічука й відкрив рахунок у матчі, а поки «Грантех» приходив до тями Сірик ударом з гострого кута відправив м’яч під попереку воріт «Грантеху» – 2:0.

У другій половині зустрічі «Штурм» запропонував супернику високий пресинг, до якого, як виявилось, «Грантех» був зовсім не готовий. Така тактика дала гравцям «Штурму» свободу у нападі, чим вони часто користувалися, як, наприклад, на 31-й хвилині коли Задерейко довів рахунок до розгромних 3:0.

«Грантех» все ніяк не міг знайти свою гру, а до всіх бід команди додалися ще й жахлива реалізація та впевнена гра воротаря «Штурму». «Грантех» пізно почав грати, лише протягом останньої п’ятихвилинки команді вдалося відіграти два м’ячі. Але на більше гравцям «Грантеху» не вистачило часу – 3:2 перша перемога ФзК «Штурм» у сезоні.

Галант-МТС – Атлет 3:8 (1:4)

Леонов 11′ Яворський 39′ Войцеховський +40′ – Литвиновський 6′ Омелянчук 10′ 16′ Словінський 20′ Федотов 22′ Мухін 23′ Коваль 24′ 31′

До середини першого тайму гравці «Атлету» встигли двічі розписатися у воротах суперника, голи на рахунку Литвиновського та Омелянчука. І хоча Леонов відквитав один гол, на перерву команди пішли за переваги атлетів у три м’ячі, голи в активі того ж Омелянчука та Словінського.

За 4 хвилини другого тайму гравці «Атлета» відвантажили у ворота «Галант-МТСу» ще 3 голи. Останніх дві хвилини «Атлет» пішов грати у п’ять польових, що дозволило «Галант-МТСу» скоротити різницю в рахунку до п’яти м’ячів.

ГазМяс – Промінь 1:7 (1:4)

Крюков 20′ – Киришун 3′ Онищук 11′ Максимчук 14′ Тосіч 14′ 33′ 37′ Тищенко 29′

«Промінь» прогнозовано активно почав матч і уже до середини тайму вигравав 2:0, голами відзначились Киришун та Онищук. «ГазМяс» увесь перший тайм більше думав про оборону, тому й попереду команда практично нічого не створила. Розуміючи, що марнувати свої нагоди, яких і так буде небагато, не можна, Крюков на останніх секундах тайму розмочив рахунок, який на той момент був уже 4:0.

У другому таймі «Промінь» продовжив забивати у ворота «ГазМясу», щоправда в порівнянні з першим таймом голів було на один менше: хет-трик оформив Тосіч, гол на рахунку Тищенка.

ІнБев – Медик 3:0 (0:0)

Коломієць 30′ Біляченко 40′ Горносталь 40′

«ІнБев» всерйоз взявся за справу ближче до середини першого тайму: двічі Рахметов та одного разу Мороховець не зуміли переграти у ближньому бою воротаря «Медика». У другій половині тайму гравці «ІнБеву» повністю заволоділи ініціативою, але втілити ігрову перевагу у гол підопічним Соколовського ніяк не вдавалося. Більше того, «Медик» кожну свою атаку намагався закінчувати ударом по воротах і якби не впевнена гра воротаря «ІнБеву», підопічні Кучерова могли відкривати рахунок у матчі.

Воротар «ІнБеву» Коломієць став справжнім героєм своєї команд: його вкидання від воріт і безглузда помилка голкіпера «Медика» зробили його автором першого голу в матчі. Тайм-аут наприкінці зустрічі пішов на користь «Медику», який за три останніх хвилини створив більше гольових моментів, ніж за увесь матч. Чого лише вартий момент Пилипчука, який з метра влучив у поперечку. А «ІнБев» витиснув максимум із гри суперника в п’ять польових – Біляченко та Горносталь закріпили перемогу своєї команди.