Вища ліга Житомира: «Промінь» повертається у гонку лідерів

«Промінь» у 15-му турі двічі святкував розгромні перемоги, завдяки яким повернув собі другу сходинку турнірної таблиці. Однакову кількість очок з «Променем» має й «ІнБев», але посідає третю сходинку, адже поступається «Проміню» за додатковими показниками. А от «Енергія» свій двобій лідеру Вищої ліги «Атлету» програла й одразу ж опинилася на четвертому місці.

«Водоканал» навіть попри власну поразку й перемогу свого найближчого переслідувача «Візаж-Дасна-Кофеджио» не лише втримався на п’ятій позиції, а й все ще має чотирьохочковий гандикап. А от «Візаж-Дасна-Кофеджио» навпаки ніколи розслаблятися, адже в спину підопічним Лясковського дихають коростенці. Що ж до інших перестановок у нижній частині турнірної таблиці, то тут варто відзначити впевнену перемогу «Медика» у матчі з «Штурмом», яка дозволила команді нехай і за додатковими показниками обійти у турнірній таблиці «Галант-МТС». Дует аутсайдерів все ще незмінний – «Штурм» та «ГазМяс».

Кращі бомбардири Вищої ліги:

Дмитро Тосіч (Промінь) – 30 голів

Сергій Литвиновський (Атлет) – 26 голів

Юрій Коваль (Атлет) – 25 голів

Микита Тищенко (Промінь), Тарас Тарасюк (Енергія) – 15 голів

Богдан Мосійчук (ІнБев), Ігор Черепанський (Коростень), Іван Чапський (Водоканал) – 14 голів

Субота, 13 лютого

«Промінь» – «ГазМяс» 8:2 (2:0)

Тищенко 2′ Тосіч 3′ 29′ 33′ 35′ 39′ Максимчук 37′ 39′ – Крюков 25′ 36′

Швидкі голи Тищенка та Тосіча забезпечили «Проміню» комфортну перевагу в два м’ячі, але на цьому гравці «Проміня» не зупинилися й продовжили атакувати ворота «ГазМясу» із ще більшим ентузіазмом. І якби Зайнчковський, Тищенко та Тосіч зуміли реалізувати свої моменти, рахунок ще до середини першого тайму міг бути розгромним. Та попри низку створених моментів перший тайм так і закінчився перемогою «Проміня» в два м’ячі.

Що ж до «ГазМясу», то свої перші по-справжньому небезпечні моменти команда приберегла на другий тайм. Так на 25-й хвилині Крюков на долю секунди виявився швидшим за воротаря «Проміня» Школьного й відквитав один м’яч. Господарі одразу ж додали в активності й три голи Тосіча, які Дмитро забив впродовж шести хвилин, розставили все на свої місця. Крюкову вдруге вдалося зменшити різницю забитих-пропущених у звітному матчі, але Тосіч та двічі Максимчук вкотре засмутили воротаря «ГазМясу» Михайловського, а фінальний свисток зафіксував перемогу «Проміня» з рахунком 8:2.

ФзК «Штурм» – «Медик» 3:6 (1:1)

Гаврилюк 8′ Полтко 35′ 39′ – Демянчук 10′ Кузнєцов 22′ 27′ Пилипчук 25′ Піхоцький 31′ Рукомеда ++32′ Данюк – – 40′ Безпрозванний 40′

«Штурм», який підсилився камерунськими легіонерами Панмо Ів Ларусом та Фонгва Клетюсом , почав матч першим номером і уже на восьмій хвилині Гаврилюку вдалося відкрити рахунок у матчі. Пропущений гол мобілізував «Медик» і уже за дві хвилини Кузнєцов пасом через себе знайшов Дем’янчука, який і відновив «статус кво». Ще у першому таймі гравці «Медика» змарнували декілька гольових нагод : Данюк не встиг замкнути простріл Кузнєцова з правого флангу, а з ударом Рукомеди справився воротар «Штурма» Угольніков.

Те, що не вийшло у «Медика» у першому таймі, вдалося Кузнєцову та Пилипчуку в дебюті другої половини гри. «Штурм» спробував організувати гідну відповідь, але ні Гаврилюк, ні Полтко свої моменти не реалізували. Втім, Полтко все ж розписався у воротах суперника, щоправда, на той момент його команда уже програвала з рахунком 1:6, голами зі стандартів відзначились Піхоцький та Рукомеда. Наостанок команди обмінялися голами Полтка, який оформив дубль, та Безпрозванного, який виявився першим на добиванні після нереалізованого дабл-пеналті Данюком.

«Галант-МТС» – «Візаж-Дасна-Кофеджио» 4:9 (0:4)

Любченко 31′ 32′ Яворський 40′ 40′ – Терновий 7′ 15′ Демчик 8′ Орлик 12′ Борисюк +23′ Боровійчук 25′ Кучерук 32′ Сотник 34′ Трибель 37′

Команди запропонували одна одній швидкий атакувальний футзал, а перший гольовий момент у матчі створили гості – Задерейко перевірив реакцію воротаря «Галант-МТСу» Крайнова, а уже за мить Терновий відкрив рахунок у матчі. А другий гол гравці «Галант-МТСу» «привезли» самі собі – обрізка в центральній зоні призвела до перехоплення й голу Демчика. У першому таймі у складі «Галант-МТСу» в атаці найактивнішим був кращий бомбардир команди Войцеховський, який, проте, жодну зі своїх нечисленних можливостей не реалізував. Куди краще справи з реалізацією були у СК «Візаж-Дасна-Кофеджио», який завдяки голам Орлика і Тернового пішов на перерву за розгромних 4:0.

Другий тайм розпочався із реалізованого пенальті Борисюка і голу Боровійчука. До розгрому суперника долучився і воротар «Візажу-Дасни-Кофеджио» Кучерук, який став автором сьомого голу своєї команди. Лише всередині другого тайму дубль Любченка перервав мовчання «Галант-МТСу» в атаці. Заключних чотири хвилини гравці «Галант-МТСу» пішли грати в п’ять польових, внаслідок чого пропустили ще один гол від Трибеля.  Втім, беручи до уваги сценарій розвитку гри можна сказати, що такий хід виправдав себе, адже Яворському вдалося оформити дубль протягом заключних секунд гри.

Неділя, 14 лютого

«ГазМяс» – МФК «ІнБев» 3:10 (0:4)

Мойсеєнко 30′ Крюков 32′ Харчук 39′ – Мороховець 2′ 14′ 27′ 34′ Горносталь 11′ 24′ 29′ Кожанов 16′ Рахметов 23′ Біляченко 40′

Хоча й «ІнБев» підходив до звітного матчу у статусі  фаворита, саме воротарю гостів першим довелося вступати у гру після ударів Мороза і Майструка. Втім,  гравці «ІнБева» досить швидко прокинулися й вийшли вперед після точного удару Мороховця в дальній кут воріт «ГазМясу». У схожій манері «ІнБев» і подвоїв перевагу, щоправда цього разу на вістрі був Горносталь. Третій м’яч влетів у ворота «ГазМясу» на 14-й хвилині після розіграшу стандарту, його автором став Мороховець, а наостанок граючий президент «ІнБева» Кожанов забезпечив своїй команді перевагу в чотири м’ячі.

У другому таймі воротар «ГазМясу» Михайловський ще чотири разу був змушений виймати м’яча із сітки власних воріт після ударів Горносталя, Рахметова та Мороховця. І лише після того, як рахунок став 8:0, гравцям «ГазМясу» Мойсеєнку та Крюкову вдалося по черзі розписатися у воротах суперника. Господарі спромоглися ще на один гол Харчука наприкінці гри, хоча і пропустили від Біляченка та Мороховця, який у звітному матчі оформив покер.

«Енергія» – «Атлет» 2:3 (1:1)

Єлісєєв 8′ Максимчук 24′ – Литвиновський 11′ – – 34′ 37′ Алєксєєв 36′ Коваль – – 40′

На стартовому відрізку матчу команди обмінялися небезпечними моментами біля воріт одна одної. Воротар «Енергії» Гутник парирував небезпечні удари Коваля та Мельника, а постріл Єлісєєва пройшов у сантиметрах від дальньої стійки воріт «Атлета». А вже наступний момент біля воріт «Атлета» обернувся голом Єлісєєва. Свою наступну нагоду біля воріт суперника реалізували й гості – дальній удар Литвиновського став повною несподіванкою для голкіпера «Енергетиків». Другу половину тайму активніше провели «атлети», у складі яких шанси виводити свою команду вперед втратили Коваль, Федотов, Литвиновський та Словінський.

У дебюті другого тайму «Енергія» вийшла вперед після класного виконаного штрафного капітаном Максимчуком, який технічно перекинув стінку «атлетів». Згодом дві хвилини – 36-та й 37-ма перевернула все з ніг на голову для «Енергії». Спочатку Алєксєєв майстерно розібрався у штрафному майданчику суперника й відновив паритет, а Литвиновський, замкнувши пас Мельника, вивів свою команду вперед. Уже наприкінці гри капітан «Атлета» Коваль міг зняти всі питання про переможця, якби з 10-метрової позначки переграв воротаря суперника. Відтак 3:2 – гол Литвиновського приносить «Атлету» важку перемогу над «Енергією».

«Коростень» – «Грантех» 4:1 (3:1)

Івановський 3′ Гаєвський 12′ Козаренко 20′ Черепанський 30′ – Сидоренко 8′

Попри жвавий початок у виконанні гравців «Грантеха», рахунок у матчі відкрили коростенці – Івановському вдався класний удар в дальню дев’ятку. А до другого голу коростенців призвела банальна стінка, розіграна Черепанським і Гаєвським. І хоча Сидоренко відквитав один м’яч, на перерву «Коростень» йшов з перевагою в два м’ячі, гол «в роздягальню» на рахунку Козаренка.

У другому таймі «Грантех» всерйоз взявся за справу і свою майстерність довелося демонструвати воротарю «Коростеня» Івашку. Так Ярослав врятував свою команду після ударів Галетка, Сидоренка та Мазуренка. А коли і він був безсилий, його підстраховували польові гравці, або ж каркас воріт. Гравці «Коростеня» витримали навалу суперника й всередині тайму Черепанський  відправив у ворота житомирян четвертий гол, який і підсумував перемогу «Коростеня».

«Водоканал» – «Промінь» 2:6 (0:4)

Щасливий 21′ Чапський 39′ – – 40′ – Тосіч 4′ +16′ Федорченко 6′ 37′ 38′ Зайнчковський 10′

До шостої хвилини матчу «Промінь» забезпечив собі перевагу в два м’ячі, завдяки голам Тосіча та Федорченка. Та попри це команда не скинула обертів й  невдовзі розіграш штрафного призвів до голу Зайнчковського. Не дивно, що за такого розвитку подій «Водоканал» мало думав про атаку, а тому окрім небезпечного удару Чапського з середньої дистанції нічим не запам’ятався. А от «Промінь» з-поміж своїх нереалізованих нагод зумів використати ще один шанс – Тосіч ударом з пенальті відправив у ворота «Водоканалу» четвертий гол.

У дебюті  другого тайму Щасливому нарешті вдалося «пробити» воротаря «Проміня» Дворніна, але розвинути успіх підопічним Ткачука не вдалося. Більше того, якби не впевнена гра голкіпера «Водоканалу» Кириленка, «Промінь» міг внести до свого доробку ще декілька забитих м’ячів. Зокрема, вся небезпека в атаці у «Проміня» йшла від Тищенка й Тосіча, натомість наприкінці гри дубль вдалося оформити Федорченку. А всі старання «Водоканалу» у звітному матчі підсумував Чапський – 6:2.