Вища ліга Житомира: «Промінь» перемагає у дербі «енергетиків»

Трійка лідерів Вищої ліги здобула синхронні перемоги, а тому й розстановка сил залишилась незмінною – «Атлет», «Промніь», МФК «ІнБев». Хіба що «Промінь», який виграв обидва своїх матчі скоротив відстань до «Атлета» із семи до чотирьох очків.

Погоню за лідерами продовжують «Енергія» та «Водоканал». До речі, «Водоканал» у звітному турі здобув принципову перемогу над «Візажем-Дасною-Кофеджио» завдяки хет-трику Чапського і обійшов команду Лясковскього в турнірній таблиці.

Нарешті перші очки у Вищій лізі здобув «ГазМяс», який у заключному матчі туру обіграв «Галант-МТС». Втім, окрім поразки, «Галант-МТС» у суботу здолав ФзК «Штурм», яких до слова обійшов у турнірній таблиці й наразі посідає десяте місце. Що ж до інших перестановок у турнірній таблиці Вищої ліги, то несподівана суботня перемога «Медика» над «Коростенем» дозволила команді посунути з восьмої сходинки «Грантех».

Матчі другого кола Чемпіонату м. Житомира з футзалу стартують 9-10 січня, слідкуйте за анонсами на нашому сайті (http://futsal.zt.ua)

Максимчук 25′ – Киришун 12′ 27′ Тищенко 20′ 24′ Тосіч 39′

«Промінь» почав гру «з місця в кар’єр» і до п’ятої хвилини встиг створити декілька небезпечних моментів біля воріт «Енергії». Тосіч, Зайнчковський і Киришун могли відкривати рахунок у матчі, але моменти Дмитра і Максима нейтралізував воротар господарів, а потужному удару Романа забракло влучності.

Досягли свого гравці «Проміня» на 12-й хвилині, коли Киришун замкнув простріл Тищенка з лівого флангу. Свій момент «Енергія» мала наприкінці матчу – Добровінський не скористався пасом Максимчука. А у відповідь «Промінь» забив – Тищенко вкотре підкреслив свою значимість для команди, завдавши на останніх секундах тайму феноменального дальнього удару – 2:0.

Уже в дебюті другого тайму дует Киришун – Тищенко знову організував гол, цього разу забивав Микита. І хоча Максимчук ударом зі штрафного відіграв один гол, Киришун збільшив розрив у рахунку. Забивати п’ятий гол міг той-таки Тищенко, але Микита не реалізував чистий вихід один на один. Та п’ятий гол все ж влетів у ворота «Енергії» – Тосіч покарав суперника за гру в п’ять польових.

«Коростень» – «Медик» 1:3 (1:1)

Петренко 2′ – Дем’янчук 15′ Дорош 27′ Романенко 39′

Коростенці вийшли вперед зусиллями Петренка, але розвинути свій успіх номінальним господарям не вдалося. Гравці «Медика» завелися і якби не реакція воротаря коростенців Івашка, житомиряни могли швидко зрівнювати рахунок. Але відновити паритет «Медику» вдалося лише на 15-й хвилині, гол на свій рахунок записав Дем’янчук. Майже одразу Петренко міг оформлювати дубль, але його удар прийняла на себе стійка.

Початок другого тайму був за «Медиком». Після трьох змарнованих моментів Дороша, в одній із атак Олександр все ж відправив м’яч у ворота «Коростеня». Як не намагалися гравці «Коростеня» відігратися, рахунок на табло залишався незмінним. Варто відзначити величезний вклад у «сухий» другий тайм і підсумкову перемогу «Медика» воротаря команди Костюкова, який у другому таймі «тягнув» все, що летіло у його ворота. Старання Костюкова і загалом команди голом на 39-й хвилині підсумував Романенко.

«Візаж-Дасна-Кофеджио» – «Водоканал» 1:3 (0:1)

Борисюк 32′ – Чапський 13′ 31′ 39′

«Водоканал» підбирав ключі до воріт суперника довгих 13 хвилин, аж поки Чапський на пару з Прусом не розіграли комбінацію, яка і призвела до першого взяття воріт у матчі. Що ж до «Візажу-Дасни-Кофеджио», то комбінації підопічних Лясковського становили неабияку загрозу воротам «Водоканалу», тільки от до логічного завершення довести їх все ніяк не вдавалося.

У другій 20-хвилинці команди «розкачалися» лише всередині тайму. Після нереалізованого моменту Пруса у «Водоканалу», Чапський все ж відправив у ворота суперника другий м’яч. За втраченими гольовими моментами «Візаж-Дасна-Кофеджио» нічим не поступався «Водоканалу», чого лише варті удари Тернового та Сотника, які парирував Школьний. Втім, після нереалізованих моментів господарі все ж відіграли один м’яч зусиллями Борисюка. Крапку у матчі поставив невгомонний Чапський, якій відправив третій гол уже в порожні ворота.

«Галант-МТС» – ФзК «Штурм» 5:3 (4:1)

Любченко 11′ Леонов 12′ 18′ 27′ Яворський 17′ – Кужіль 20′ Сірик 25′ Осіпчук 32′

До середини тайму команди грали практично без моментів, натомість чи не перші свої гольові нагоди гравці «Галант-МТСу» реалізували, голи на рахунку Любченка та Леонова. Ще два голи влетіли у ворота «Штурму» уже наприкінці тайму –  Леонов оформив дубль, ще один м’яч до свого аткиву записав Яворський.

Лише після цього «Штурм» включився в гру. Спочатку Кужіль відквитав один гол, а на початку другого тайму Сірик скоротив відставання «Штурму» до двох м’ячів. Запал гравців «Штурму» охолодив Леонов, який на 27-й хвилині реалізував свій вихід один на один, оформивши тим самим хет-трик.

Згодом при грі в п’ять польових Осіпчуку вдалося відіграти ще один м’яч. Відновити інтригу міг Кужіль, удар якого прийшовся в поперечку і Сірик, який не зумів у ближньому бою переграти воротаря «Галант-МТСу».

Неділя, 27 грудня

«Промінь» – «Грантех»  4:2 (3:1)

Федорченко 16′ Шевчук 17′ Максимчук 19′ Тищенко 40′ – Слинько 18′ Галетко 39′

«Промінь» прогнозовано захопив ініціативу і першим створив момент біля воріт суперника – воротар «Грантеху» Лісовик витягнув м’яч з дев’ятки воріт після удару Тищенка. «Промінь» не зупинявся й після серії небезпечних ударів Вакули, Федорченка і Зайнчковського, Вакула виборов м’яч на лівому фланзі й відпасував на Федорченка, який і відкрив рахунок у матчі. І хоча Слиньку вдалося засмутити іменинника Дворніна наприкінці тайму, на перерву команди йшли за рахунку 3:1 на користь «Проміня».

У другому таймі «Промінь» зосередився на контролі м’яча й грав без особливого натхнення в атаці. За такої гри свої нечисленні, але справді гольові шанси мав «Грантех», проте ні Слинько, ні Ніколаєв не зуміли відзначитись у воротах «Проміня». На останніх хвилинах «Грантех» пішов грати у п’ять польових і колишня легіонівська зв’язка Сидоренко-Галетко зуміла відродити інтригу у матчі. Проте останнє слово було за «Промінем» – Тищенко зняв всі питання про переможця, відправивши м’яч уже в порожні ворота «Грантеха».

«Медик» – «Енергія» 2:7 (2:3)

Романенко 12′ 18′ – Слюсар 6′ Тарасюк 7′ 16′ Максимчук 28′ Бонюк 32′ 34′ Федоренко 40′

До середини першого тайму «Енергія» забезпечила перевагу у два м’ячі й дозволила собі розслабитися, за що одразу ж була покарана голом Романенка. «Енергія» одразу ж додала обертів й уже за хвилину Слюсар повинен був забивати, але його удар влучив у поперечку воріт «Медика», а згодом Тарасюк знову збільшив перевагу гостів до двох м’ячів. І цього разу у «Медика» знайшлася відповідь – Романенко у боротьбі зумів відправити другий гол у ворота «Енергії».

У другому таймі «Енергія» впевнено довела матч до перемоги, відвантаживши у ворота «Медика» ще чотири голи – дубль оформив Бонюк, по голу на свій рахунок записали Максимчук та Федоренко. «Медик» за ігровий час другого тайму в атаці нічим не запам’ятався, навіть гра в п’ять польових бажаного результату господарям не принесла.

МФК «ІнБев» – ФзК «Штурм» 5:2 (2:2)

Мороховець 5′ Саківський 10′ 26′ Біляченко 21′ Голеня 33′ – Осіпчук 1′ Сірик 16′

Першу ж свою атаку «Штурм» завершив голом: Сірик протягнув м’яч по правому флангу і відпасував на Осіпчука, який і відкрив рахунок у матчі. Мороховець швидко зрівняв рахунок, а невдовзі Саківський вивів МФК «ІнБев» вперед. Гравці «Штурма» не злякалися іменитого суперника, а тому на перерву команди йшли за нічийного рахунку – це Невмержицький та Сірик розіграли комбінацію, яку голом завершив останній.

Шквал критики, який вислухали гравці «ІнБеву» в перерві від свого тренера позитивно вплинув на команду. Уже за дві хвилини після свистка на другий тайм воротар «Штурму» був вимушений витягати м’яч із сітки власних воріт після влучного удару Біляченка у дев’ятку, а за п’ять хвилин – після пострілу Саківського. У другій 20-хвилинці гравці «ІнБеву» практично нічого не дали створити супернику біля власних воріт, а остаточний рахунок встановив Голеня – 5:2.

«Коростень» – «Атлет» 2:5 (2:1)

Черепанський 7′ Джус 10′ – Мельник 15′ Федотов 27′ Литвиновський 29′ 36′ Коваль 32′

Попри статус фаворита, до середини першого тайму «Атлет» «горів» 2:0. Спочатку стрімка атака лівим флангом призвела до голу Черепанського, а згодом Джус подвоїв перевагу номінальних господарів. Рахунок і зовсім міг бути непристойним, якби Козаренко з метра зумів переграти в рамці воротаря «Атлета» Проценка. Що ж до «Атлета», то удари головних бомбардирів команди Коваля та Литвиновського були вкрай неточними. Відіграти один м’яч «атлетам» вдалося лише наприкінці тайму зусиллями Мельника.

Зрівняли рахунок гості лише на 27-й хвилині – Федотов опинився в потрібному місці в потрібний час. Одразу ж «атлети» мало не пропустили – після удару Івановського за Проценка зіграла стійка. У відповідь «Атлет» двічі забив, голами відзначились Литвиновський та Коваль. Той-таки Литвиновський підсумував перемогу «Атлета» – 5:2.

«ГазМяс» – «Галант-МТС» 2:1 (1:1)

Мороз 11′ Крюков 21′ – Бенедицький 6′

Рахунок у матчі відкрив «Галнт-МТС»: простріл після розіграшу штрафного голом завершив Бенедицький. Штрафний тільки уже біля протилежних воріт також призвів до голу – Мороз прямим ударом відновив паритет у матчі. Леонов міг знову виводити «Галант-МТС» вперед, але його удар лише струсонув поперечку воріт «ГазМясу».

В дебюті другого тайму «ГазМяс» вийшов вперед завдяки голу Крюкова і після цього грав по рахунку. Натомість гравці «Галант-МТСу» активні спроби відігратися вжили впродовж останніх 7 хвилин, тоді як «ГазМяс» не втрачав можливості ловити суперника на контр-випадах.

Подібно до першого тайму, у другій половині зустрічі ту саму поперечку на міцність перевірив уже гравець «ГазМясу» Костянтин Циба, а Крюков пробив повз ворота. Оскільки гра в п’ять польових у виконанні «Галант-МТСу» бажаного результату не принесла, гол Крюкова так і залишився переможним.