Вища ліга Житомира: МФК «ІнБев» виграє і йде у відрив

3:2 – з таким рахунком закінчився центральний матч 13-го туру, у якому «ІнБев» у важкому протистоянні здолав «Водоканал». Загалом перемоги «ІнБева» у 13-му турі кардинально відрізнялися одна від одної. У суботу підопічні Соколовського каменя на камені не залишили від «Штурму», а у неділю лише гол Мороховця на заключних хвилинах гри дозволив його команді набрати три очки у матчі з «Водоканалом».

Втім, навіть після цього «ІнБев» не повернувся до призової трійки, хоча і скоротив відставання до двох пунктів. А третє місце продовжує утримувати за собою «Енергія», яка у неділю розібралася з «Медиком» 3:0. Без особливих проблем своїх суперників здолали й лідери Вищої ліги «Атлет» та «Промінь» – 9:3 та 5:1 відповідно.

До речі, саме завдяки перемозі «Проміня» над «Грантехом» своє сходження у турнірній таблиці продовжує «Галант-МТС», який після перемоги у 13-му турі піднявся на дві сходинки й тепер посідає восьме місце в турнірній таблиці. А «Візаж-Дасна-Кофеджио» наразі має трьохочковий відрив від «Коростеня» завдяки власній перемозі над «Штурмом» й поразці коростенців у матчі з «Атлетом».

Кращі бомбардири Вищої ліги:

Сергій Литвиновський (Атлет), Дмитро Тосіч (Промінь) – 23 голи

Юрій Коваль (Атлет) – 21 гол

Тарас Тарасюк (Енергія) – 15 голів

Микита Тищенко (Промінь) – 13 голів

Дмитро Петренко, Ігор Черепанський (Коростень), Іван Чапський (Водоканал), Богдан Мосійчук (ІнБев) – 12 голів

Володимир Борисюк (Візаж-Дасна-Кофеджио) – 10 голів

Субота, 30 січня

ФзК «Штурм» – МФК «ІнБев» 0:11 (0:3)

Кожанов 10′ Мосійчук 11′ 26′ 29′ 36′ 37′ Гринь 15′ Левченко 22′ 34′ Лукомський 23′ Рахметов 38′

«Штурм», який звітний матч грав без замін, тримався недовго – відкрив рахунок у матчі граючий президент «ІнБева» Костянтин Кожанов, для якого цей гол став дебютним у Чемпіонаті, а Мосійчук уже за хвилину подвоїв перевагу своєї команди. Невдовзі стався ще один дебютний гол, автором якого став Гринь. Що ж до успіхів «Штурма» в атаці, то лише наприкінці тайму Невмержицькому вдалося втекти «на рандеву» з воротарем «ІнБева» Суховим, але свій момент Віталій не реалізував.

Хіт-парад дебютних голів продовжив Лукомський, який уже у другому таймі відправив у ворота «Штурму» п’ятий гол. Тим часом погром суперника продовжували Левченко, Рахметов та Мосійчук, який у підсумку оформив пента-трик. В міру своїх можливостей гравці «Штурму» намагалися загрожувати воротам суперника й мали декілька нагод:  Невмержицький не реалізував черговий вихід один на один, а Гаврилюк у ближньому бою не переграв воротаря «ІнБева» Коломійця. У підсумку 11:0 – розгром «Штурма» й найбільша «суха» поразка у цьому сезоні.

«Галант-МТС» – «ГазМяс» 4:1 (1:1)

Войцеховський 12′ 22′ 25′ – – 36′ Любченко 26′ – Харчук 11′

Жвавий початок матчу у виконанні обох команд на диво до забитих м’ячів не призвів. Попри те, що ігровою перевагою володіли гравці «Галант-МТСу», які відповідно й частіше створювали моменти біля воріт суперника, рахунок вдалося відкрити «ГазМясу». Проте уже за хвилину Войцеховський дальнім ударом зняв павутину з дев’ятки воріт Михайловського.

Уже у другому таймі Артем спочатку вивів свою команду вперед, а згодом ударом зі штрафного оформив хет-трик. Якщо у першому таймі гравці «ГазМясу» майже ні в чому не поступалися супернику й на кожну атаку відповідали власними небезпечними моментами, то у другому таймі підсіли фізично й не завжди встигали за стрімкими атаками гравців «Галант-МТСу». Та навіть попри це більше «ГазМяс» не пропускав, а наостанок міг ще й забити, якби на шляху м’яча після удару Мороза не стала стійка.

Неділя, 31 січня

«Візаж-Дасна-Кофеджио» – ФзК «Штурм» 3:0 (1:0)

Трибель 7′ Задерейко 27′ Погорілець 37′

Чи не перший свій момент господарі реалізували – Задерейко знайшов пасом Трибеля, який і відкрив рахунок у матчі. Гравці «Штурму» свідомо віддали ініціативу супернику й зробили ставку на гру від оборони. Така тактика сповна себе виправдала, адже на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Візаж-Дасна-Кофеджио» та й протягом гри господарі мали лічені моменти, які не реалізували.

За схожим сценарії розвивалася гра і у другому таймі: спочатку Задерейко подвоїв перевагу «Візаж-Дасна-Кофеджио», а опісля підопічні Лясковського повністю контролювали хід гри. Гравці «Штурму» нечасто загрожували воротам суперника поодинокими ударами, а наостанок все ж пропустили третій гол від Погорільця.

«Грантех» – «Промінь» 1:5 (1:3)

Сидоренко 19′ – Федорченко 6′ Тосіч 11′ 39′ ++40′ Тищенко 14′

Традиційний стартовий натиск «Проміня» призвів до швидкого голу Федорченка, який скористався пасом Зайнчковського й ударом з гострого кута відкрив рахунок у матчі. У «Грантеха» нічого не клеїлось в атаці, тоді як Тосічу вдалося подвоїти перевагу своєї команди, а Тищенко збільшив її до трьох м’ячів. Наприкінці тайму Микита міг оформити дубль, натомість «гол в роздягальню» гостям забив Сидоренко.

Після забитого голу, у другому таймі «Грантех» завівся й декілька разів воротарю «Проміня» Школьному довелося вступати у гру. А от моменти «Проміня» були куди загрозливішими. Спочатку Вакула дивом не відправив круглого у ворота «Грантеха», а за декілька хвилин Тосіч влучив у стійку. На останніх хвилинах матчу «Грантех» пішов у ва-банк, за що і був покараний двома голами Тосіча на заключних хвилинах матчу.

«Атлет» – «Коростень» 9:3 (4:1)

Мельник 3′ 20′ Литвиновський 13′ 31′ 35′ Коваль 18′ 40′ Горбаченко 28′ Гусак 35′ – Івановський 19′ Левківський 37′ Козаренко 39′

Два голи, забиті Мельником та Литвиновським, забезпечили «атлетам» комфортну перевагу в два м’ячі до 13-ї хвилини матчу. Проте коростенці не склали зброї перед лідером Вищої ліги, свідченням чого стали сейви воротаря «Атлета» Проценка після ударів гостей з різних дистанцій. І хоча один із моментів коростенцям все ж вдалося перетворити у гол Івановського, під занавіс першого тайму житомиряни втекли в контр-атаку, яка закінчилась голом Коваля, а ще за мить Мельник відправив у ворота гостей четвертий м’яч.

У другому таймі голів у виконанні «атлетів» було не менше. Лік забитим м’ячам у другій 20-хвилинці відкрив Горбаченко, а продовжили погром суперника Литвиновський, Гусак і Коваль. На останніх хвилинах гри гравцям «Коростеня» вдалося ще двічі розписатися у воротах суперника, голи на рахунку Левківського та Козаренка.

«Енергія» – «Медик» 3:0 (2:0)

Добровінський 14′ Єлісєєв 15′ Юрченко 26′

«Енергія» почала матч першим номером і впродовж стартового відрізку гри Тарасюк та Бортник мали чудові нагоди відкривати рахунок у матчі. Втім, автором першого забитого голу став Добровінський, а уже в наступній атаці Єлісєєв потужним ударом з лету подвоїв перевагу своєї команди. Гравці «Медика» в атаці створили значно менше моментів за опонента, проте навіть їх би вистачило аби піти на перерву за нічийного рахунку.

Другий тайм розпочався з сейву Костюкова після удару Єлісєєва, а невдовзі Юрченко все ж відправив у ворота «Медика» третій гол. А від чергових голів «енергетиків» гостів двічі рятували Кузнєцов і Дем’янчук, які опинялися в потрібному місці (на лінії воріт) в потрібний час. Наостанок Євгеній та Віктор могли стати і авторами голів: Кузнєцов не реалізував свій вихід віч-на-віч, а Дем’янчук не «замкнув» дальню стійку.

МФК «ІнБев» – «Водоканал» 3:2 (1:0)

Біляченко 10′ Горносталь 33′ Мороховець 38′ – Сілецький 39′  Островський А. 40′
   «ІнБев» почав гру з небезпечних, але неточних ударів Голені та Мосійчука з середньої дистанції, а уже всередині тайму Кожанов чудовим пасом вивів на ударну позицію Біляченка й Олександр не змарнував свій момент. «Водоканал» одразу ж додав обертів: на вістрі атаки був Андрій Островський, який впродовж однієї хвилини не реалізував два моменти.

«Водоканал» не полишав спроб відігратися і у другому таймі. Так після серії ударів Сілецькому не вистачило долі секунди аби встигнути на простріл партнера з правого флангу, у відповідь на що воротарю «Водоканалу» Кириленку довелося рятувати свою команду після пострілів Мороховця, Біляченка та Саківського. Та навіть Ігор був безсилий на 33-й хвилині, коли Чеберяк знайшов пасом Горносталя – 2:0.

В надії врятувати матч «Водоканал» пішов грати в п’ять польових і протягом двох заключних хвилин Сілецькому та Андрію Островському вдалося звести відставання до мінімуму. І якби не пропущений за мить до цього гол від  Мороховця, «Водоканал» цілком міг розраховувати на нічию.