Вища ліга Житомира: «ІнБев» втрачає очки, але залишається на третій сходинці

Очолює Вищу лігу незмінний лідер «Атлет», який у рамках 11-го туру здобув дві перемоги й знову збільшив відрив до шести очок. +5 пунктів має над своїм найближчим переслідувачем «ІнБевом» і «Промінь». Такий гандикап «Проміню» забезпечила власна перемога над «Коростенем» та дві нічиїх «ІнБева» у матчі з «Грантехом» та «Енергією».

Як і минулого туру, «ГазМясу» зовсім трохи не вистачило до сенсації – у матчі 11 туру Селюченко і компанія до 38-ї хвилини грали в нічию з «Водоканалом», а потім двічі пропустили із 10-метрової позначки від Чапського.

Таких важливих два очки «Грантеха», набраних командою в 11 турі у матчах із «ІнБевом» та «Візажем-Дасною-Кофеджио», навіть попри перемогу прямого конкурента «Галант-МТСу» дозволили команді піднятися на восьме місце в турнірній таблиці. Окрім ротації «Медика» з «Галант-МТСом» і «Грантехом» інших змін у турнірній таблиці не відбулося. Щоправда, «Медик» поступається своїм конкурентам лише за додатковими показниками, адже всі три команди мають у своєму активі по 12 очок.

Кращі бомбардири Вищої ліги:

Юрій Коваль, Сергій Литвиновський (ФК Атлет), Дмитро Тосіч (Промінь) – 19 голів

Тарас Тарасюк (Енергія) – 14 голів

Микита Тищенко (Промінь), Дмитро Петренко (Коростень), Іван Чапський (Водоканал) – 12 голів

Володимир Борисюк (Візаж-Дасна-Кофеджио) – 10 голів

Субота, 16 січня

МФК «ІнБев» – «Грантех» 3:3 (0:0)

Мороховець 27′ Сухов 35′ Мосійчук 39′ – Сидорнеко 24′ Шмайхель 27′ 33′

Стартовий натиск «ІнБева» жодного результату команді не дав, адже Голеня та Левченко свої моменти не реалізували. Гравці «ІнБева» продовжували тиснути на ворота суперника, а тому на перший план вийшла гра голкіпера «Грантеха» Лісовика, який впевнено діяв в рамці воріт, і реалізація, з якою у «ІнБева» були відчутні проблеми.

Початок другого тайму знову був за господарями, а тому воротарю «Грантеха» довелося крутитися, як білка в колесі, аби зберегти свої ворота на замку. За свої старання гості були нагороджені на 24-й хвилині – Сидоренко вивів «Грантех» вперед. І хоча Мороховець дуже скоро відновив «статус кво», уже в наступній атаці капітан «Грантеха» Шмайхель знову вивів свою команду вперед, а за п’ять хвилин Микола оформив дубль.

Але і цього разу радість «Грантеха» тривала недовго – на 35-й хвилині воротар «ІнБева» Сухов проявив свій бомбардирський хист і відквитав один м’яч. Рятівником «ІнБева» став Мосійчук, який за хвилину до фінальної сирени відправив шкіряного у дев’ятку воріт Лісовика. 3:3 – «Грантех» вдруге у Чемпіонаті відбирає очки у «ІнБева».

«Візаж-Дасна-Кофеджио» – «Атлет» 0:1 (0:1)

Литвиновський 13′

Рахунок у матчі відкрив Литвиновський, який по суті сам собі створив момент – Сергій протягнув м’яч із власної половини поля й невідпорно пробив по воротам Даценка. «Атлет» прогнозовано володів ініціативою, періодично загрожуючи воротам суперника. Найреальніший шанс подвоювати рахунок мав Гусак, який під занавіс тайму з метра не влучив у порожні ворота суперника.

Всередині другого тайму гравці «Візажу-Дасни-Кофеджио» видали ударну трьох хвилинку, впродовж якої Терновий, Борисюк, Сотник та Трибель могли відзначатися у воротах суперника. У «Атлета» рахунок могли подвоювати кращі бомбардири команди Коваль та Литвиновський: удар Юрія зупинила стійка, а Сергій, обігравши воротаря, з гострого кута не влучив у ворота. У підсумку єдиний гол Литвиновського приніс «Атлету» мінімальну перемогу.

Неділя, 17 січня

ФЗК «Штурм» –  «Галант-МТС» 2:7 (1:2)

Гаврилюк 15′ Черпицький 39′ – Войцеховський 8′ 34′ Яворський 16′ 26′ 33′ Любченко 40′ 40′

Войцеховський швидко вивів «Галант-МТС» вперед, проте поступово гравці «Штурму» захопили ініціативу і якби не чудова гра воротаря «Галант-МТСу» Крайнова, Гаврилюк міг зрівнювати рахунок. Господарі все ж забили – на 15-й хвилині Гаврилюк вдало зіграв на добиванні після удару Невмержицького. А от на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Галант-МТСу» – гол на рахунку Яворського.

Денис став автором і третього голу, який влетів у ворота «Штурму» на початку другого тайму. Господарі спробували переломити хід зустрічі, створили декілька небезпечних моментів біля воріт суперника, але все безуспішно. Натомість у другій половині тайму «Штурм» пропустив ще двічі – Яворський оформив хет-трик і записав до свого активу гольовий пас на Войцеховського. А на заключних хвилинах гри команди обмінялися голами Черпицького та Любченка.

«Атлет» – «Медик» 3:0 (2:0)

Куделькін 15′ Словінський 19′ Коваль 40′

«Атлет» хоча і закінчував кожну свою атаку ударом по воротах, до середини тайму на табло світилися нулі. Лідер Вищої ліги безрезультатно плів мережива атак аж поки на майданчик не вийшов Гусак. Саме Роман став автором гольового пасу на Куделькіна, який і відкрив рахунок у матчі. Другий м’яч «Атлет» забив у схожій ситуації, щоправда цього разу на вістрі атаки був Словінський.

У другому таймі дві 100-відсоткових нагоди збільшити перевагу своєї команди втратив Словінський, приціл збився і у головного бомбардира «атлетів» Коваля, який дивом не відправив у ворота суперника третій м’яч. Під занавіс гри «Медик» пішов вперед, але окрім небезпечного удару Романенка нічим в атаці не запам’ятався. Наостанок за всі свої промахи виправився Коваль, пас для якого не пошкодував Литвиновський – 3:0.

«Енергія» – МФК «ІнБев» 1:1 (0:1)

Добровінський 33′ – Левченко 14′

Команди з перших хвилин увімкнули високі швидкості й уже в дебюті тайму гравці «Енергії» Максимчук і Добровінський могли стати авторами забитих м’ячів. У «ІнБева» перший момент втратив Левченко, який у ближньому бою не зумів переграти воротаря «Енергії» Гутника. Згодом небезпечно стріляв Чеберяк, та його удару забракло влучності. А рахунок у матчі відкрив капітан «ІнБева» Левченко, який першим зорієнтувався у штрафному майданчику господарів і вивів свою команду вперед.

Рахунок гнав «Енергію» вперед, а тому всю першу половину другої 20-хвилинки господарі «провисіли» на воротах суперника. «ІнБев» тримався 13 хвилин, аж поки Тарасюк не знайшов у штрафному майданчику суперника Добровінського – 1:1. За увесь цей час гравці «ІнБеву» в атаці спромоглися лише на неточний удар Кожанова і постріл Мороховця, який парирував воротар. На останніх хвилинах матчу підопічні Соколовського пішли грати в п’ять польових і якби удар Слюсара був точнішим, Сергій міг стати справжнім героєм «Енергії», але м’яч після його удару пройшов в лічених сантиметрах від стійки.

«Промінь» – «Коростень» 4:2 (2:1)

Киришун 11′ 12 ′31′ Тосіч 27′ – – 40′ – Скорода 8′ Петренко 30′

З перших же хвилин матчу «Промінь» взявся штурмувати ворота коростенців, натомість рахунок у матчі відкрили саме гості, гол на рахунку Скороди. Втім, дуже скоро Киришун не лише зрівняв рахунок, а й вивів «Промінь» вперед. На перерву команди могли піти за нічийного рахунку, якби Джус реалізував свій вихід один на один з Дворніним.

На початку другої половини зустрічі коростенці заволоділи ініціативою й спробували переломити хід зустрічі, але жоден зі своїх моментів не реалізували. Всередині тайму Петренку нарешті вдалося забити, щоправда, Дмитро лише скоротив відставання в рахунку, адже за три хвилини до цього Тосіч ударом зі штрафного відправив у ворота гостів третій м’яч , а ще за хвилину Киришун оформив хет-трик. Наостанок граючий тренер житомирян Тосіч міг записати до свого активу ще один гол, але удар Дмитра з 10-метрової позначки потягнув голкіпер коростенців Івашко.

«Грантех» – «Візаж-Дасна-Кофеджио» 1:1 (1:0)

Білошицький 5′ – Трибель 23′

Чи не перший свій момент «Грантех» реалізував – Білошицький відкрив рахунок у матчі. Та окрім швидкого голу в атаці «Грантех» більше нічим не запам’ятався, оскільки зробив акцент на гру від оборони й віддав ініціативу супернику. Тільки от вдало розпорядитися м’ячем гравцям «Візажу-Дасни-Кофеджио» ніяк не вдавалося: Трибель не встиг замкнути фланговий простріл, так само свої моменти не реалізували Орлик і Демчик.

Те, що не вдалося гостям у першому таймі, Трибель зробив на початку другої половини зустрічі. До середини тайму команди з перемінним успіхом володіли ініціативою, а «завелися» протягом останніх п’яти хвилин. Передували цьому нереалізовані моменти: Орлик відверто «пробачив» господарів, а у відповідь воротар «Візажу-Дасни-Кофеджио» Кучерук якимось дивом потягнув удар Сидоренка з метра. На більше команди не награли, відтак нічия 1:1.

«Водоканал» – «ГазМяс» 4:2 (1:2)

Щасливий 2′ Чапський 29′ ++39′ ++40′ – Михайленко 17′ Майструк 18′

Уже на другій хвилині зустрічі «Водоканал» вийшов вперед – Щасливий підловив на помилці воротаря «ГазМясу» й відкрив рахунок у матчі. «ГазМяс», якому подібні сценарії такого розвитку матчу не в новинку, не зупинився й почав створювати свої моменти біля воріт «Водоканалу». Зрівняти рахунок гостям вдалося наприкінці тайму після розіграшу стандарту, гол на рахунку Михайленка. А за хвилину опісля окрилений «ГазМяс» і зовсім вийшов вперед після точного удару Майструка.

А поки у другому таймі «Водоканал» збирався із думками Мороз повинен був забивати третій гол «ГазМяса», але із вигідної позиції пробив вище. А у відповідь «Водоканал» забив – Андрій Островський із Чапським розігнали контр-атаку, яку точним ударом у дальню дев’ятку завершив Чапський. Іван став справжнім рятівником «Водоканалу», реалізувавши на останній хвилині матчу два дабл-пенальті, які принесли «Водоканалу» надважливу перемогу.