Вища ліга Житомира: «Атлет» без п’яти хвилин чемпіон

Лідер Вищої ліги «Атлет» у рамках 16-го туру здобув дві перемоги – у суботу розібрався з «Галант-МТСом», а у неділю в непростому матчі здолав «Водоканал», і зберіг за собою не лише першу сходинку, а й гандикап у дев’ять очок від найближчого переслідувача «Проміня». А от «Енергія», навіть попри виграний двобій у «Грантеха», залишилась на четвертому місці, трійку призерів замикає МФК «ІнБев».

Перемогу у звітному турі святкував й СК «Візаж-Дасна-Кофеджио», який обіграв свого прямого конкурента в боротьбі за шосту сходинку «Коростень» й впритул наблизився до п’ятого місця, яке утримує за собою «Водоканал». Серед інших результатів туру варто відзначити вольову перемогу «Галант-МТСу» у матчі з «Медиком», творцями якої стали Любченко та воротар команди Крайнов. Наразі «Галант-МТС повернув собі восьму сходинку і з 18 очками ділить з «Грантехом восьме-дев’яте місце в турнірній таблиці.

Кращі бомбардири Вищої ліги:

Дмитро Тосіч (Промінь) – 30 голів

Сергій Литвиновський, Юрій Коваль (Атлет) – 26 голів

Микита Тищенко (Промінь), Тарас Тарасюк (Енергія) – 15 голів

Богдан Мосійчук (ІнБев), Ігор Черепанський (Коростень), Іван Чапський (Водоканал) – 14 голів

Субота, 20 лютого

«Коростень» – «Візаж-Дасна-Кофеджио» 1:2 (1:0)

Петренко 14 – Погорілець 33 Сотник 33

Майже увесь ігровий час першого тайму команди змагалися у контролі м’яча, на двох награвши лише на декілька небезпечних моментів. У житомирян воротам суперника загрожував Трибель, удар якого зупинила хрестовина, а от коростенці вдало розіграли штрафний, який голом завершив Петренко. Подальші нечисленні спроби команд змінити цифри на табло успіхом не увінчалися, а тому на перерву «Коростень» пішов за мінімальної переваги.

У другому таймі гравці «Візаж-Дасна-Кофеджио» заграли активніше в атаці й на 33-й хвилині нарешті досягли свого – Погорілець та Сотник впродовж однієї хвилини по черзі розписалися у воротах суперника. Заключні хвилини тайму «Коростень» провів у атаці з п’ятим польовим, щоправда на підсумковий рахунок матчу таке рішення жодним чином не вплинуло – поразка «Коростеня» 1:2.

«Атлет» – «Галант-МТС» 5:2 (2:1)

Куделькін 11 Гусак 18 35 Мельник 33 Коваль 40 – Жвінкліс 13 Войцеховський 40

«Атлети» підбирали ключі до воріт «Галант-МТСу» 11 хвилин, поки партнери не вивели на ударну позицію Куделькіна. Але подальший натиск «Атлета» на ворота суперника успіхів команді не приніс, більше того Жвінкілсу за дві хвилини вдалося відновити паритет. «Атлети» одразу ж додали обертів й після нереалізованих моментів Коваля, Омелянчука та Мельника Гусак все ж відправив у ворота «Галант-МТСу» другий гол.

«Атлети» не зменшили обертів і у другому таймі і якби не впевнені дії воротаря «Галант-МТСу» Крайнова в рамці, господарі могли збільшувати рахунок до непристойного. За такого розвитку подій голи «атлетів» були справою часу, який настав в останній десятихвилинці: спершу відзначився Мельник, а Гусак, оформивши дубль, став автором четвертого голу своєї команди. Наостанок капітан «Галант-МТСу» Яворський награв на вилучення, яке гравці «Атлета» трансформували в гол Коваля, а Войцеховському все ж вдалося вдруге у матчі засмутити воротаря «Атлета» Проценка.

Неділя, 21 лютого

«Медик» – «Галант-МТС» 2:4 (1:1)

Трохліб 12 Кузнєцов 37 – Войцеховський 15 Когут 26 Крайнов 40 Любченко 40

«Галант-МТС» хоча і захопив ініціативу зі стартовим свистком, першим пропустив – Романенко на швидкості втік від захисників суперника й відпасував на вільного Трохліба – 1:0. Щоправда, перевага «Медика» трималася недовго, адже уже за три хвилини Леонов вивів Войцеховського «на побачення» з воротарем «Галант-МТСу» й Артем відновив паритет. Та «Медик» все ж міг піти на перерву виграючи в рахунку, якби Данюк реалізував свій вихід віч-на-віч.

У другій половині матчу команди «розкачалися» ближче до середини тайму. Спочатку Когут вивів свою команду вперед, а згодом Войцеховський не використав ще дві можливості збільшити перевагу своєї команди. У «Медика» на вістрі атаки були Дем’янчук і Трохліб, але Віктор та Роман так само не реалізували свої моменти. Переломним у матчі стало рішення господарів грати заключних півтори хвилини матчу в п’ять польових. Саме відсутність воротаря дозволила воротарю «Галант-МТСу» Крайнову відправити уже в порожні ворота «Медика» третій м’яч, а Любченку – четвертий.

«Грантех» – «Енергія» 2:4 (1:1)

Білошицький 7 Сидоренко 32 – Добровінський 11 Слюсар 25 26 Базь 35

«Грантех» несподівано відкрив рахунок у матчі – Білошицький завершив стрімку конт-атаку своєї команди влучним ударом у дальній кут. «Енергетики» одразу ж зробили декілька спроб відігратися й невдовзі Добровінський встановив паритет. А от подальші атакувальні пориви «Енергія» залишила на другий тайм.

Так на початку другої 20-хвилинки «енергетики» швидко збільшили перевагу своєї команди до двох м’ячів завдяки дублю Слюсара. До слова, «Грантех», який звітний матч грав лише з однією заміною, навіть у другому таймі мало в чому поступався «Енергії», а тому і гол Сидоренка, забитий Олександром на 32-й хвилині, став цілком логічним. Щоправда, влучний постріл Базя у дев’ятку швидко розставив все на свої місця. Але і цього разу «Грантех» не думав так просто здаватися і якби не реакція воротаря «Енергії» Гутника після ударів Сидоренка і Шмайхеля, «Грантех» цілком міг розраховувати на нічию.

«Атлет» – «Водоканал» 3:1 (1:1)

Куделькін 6 34 Мухін 37 – Щасливий 10

«Атлет» швидко вийшов вперед після голу Куделькіна, але статус фаворита, яким безперечно вважався «Атлет», жодним чином не засмутив «Водоканал». Гості не лише швидко відігралися після влучного пострілу Щасливого, а й регулярно продовжували створювати небезпечні моменти біля воріт «Атлета». Та попри це голи Куделькіна та Щасливого так і залишились єдиними у першій 20-хвилинці.

«Водоканал» і у другому таймі краще виглядав у атаці, тоді як «атлети» ніяк не могли знайти свою гру. Поки гравці «Атлета» намагалися налагодити комбінаційну гру, у гостів найбільше проблем воротарю «Атлета» Сорокіну створювали Прус та Сілецький: небезпечний удар Олександра пройшов повз ворота, а Вадим двічі у ближньому бою не зумів переграти голкіпера суперника. Не реалізувавши свої моменти, «Водоканал» отримав гол у власні ворота – Куделькін опинився на вістрі атаки після розіграшу стандарту, а ще за три хвилини Мухін по-професорськи розібрався у штрафному майданчику суперника і відправив у ворота Кириленка третій м’яч.

«Промінь» – ФзК «Штурм» 4:0 (1:0)

Федорченко 2 39 Онищук 23 Максимчук 38

Головною дійовою особою у складі «Проміня» у першому таймі був Федорченко. Уже на другій хвилині Яків відкрив рахунок у матчі, а згодом із його пострілом зі штрафного справився воротар «Штурму» Угольніков. Окрім цього Єгор парирував і небезпечні удари Оніщука та Киришуна. Наприкінці тайму гравці «Штурму» нарешті зібралися з думками й почали створювати моменти біля воріт «Проміня». Один лише Невмержицький тричі був на вістрі атаки, але щоразу Віталія підводила влучність. Біля протилежних воріт наче все правильно робили Тищенко і Киришун, та їхні удари по черзі зупиняла поперечка воріт «Штурму», а тому гол Федорченка залишився єдиним у першому таймі.

В дебюті другої половини гри Федорченко та Тищенко мали нагоди подвоїти рахунок, а забити вдалося Оніщуку. Загалом у другому таймі «Промінь» нічого не дав створити супернику, а Федорченко продовжив обстрілювати каркас воріт «Штурму». Гості трималися аж до 38-ї хвилини поки Максимчук точним дальнім ударом відправив третій м’яч у ворота «Штурму» і одразу ж Федорченко довів перевагу своєї команди до чотирьох м’ячів й встановив остаточний результат у матчі – 4:0 розгромна перемога «Проміня».