Вища ліга Житомира: «Атлет» захищає свій чемпіонський титул!

Дива не сталося – «Атлет» оформив чемпіонство, розтрощивши у недільному матчі «Штурм» з рахунком 11:1, завдяки чому команда стала недосяжною у турнірній таблиці. Тепер головна інтрига Чемпіонату полягає в тому, хто ж увійде до призової трійки. «Промінь» навряд чи віддасть комусь другу сходинку, а от за третє місце сперечаються «ІнБев» та «Енергія».

Варіантів розвитку подій у тріумвіраті «Промінь»-«ІнБев»-«Енергія» маса. Все більш-менш стане зрозуміло у наступному турі після очної зустрічі «Проміня» та «ІнБева». А поки що «Промінь» та «ІнБев» свої матчі 17-го туру виграли, а «Енергія» несподівано програла «Коростеню», у складі якого феєрив воротар Івашко, з рахунком 2:1. Відкритим залишається лише питання відносно результату недільного матчу «Медик» – МФК «ІнБев», рішення по якому у вівторок прийме КДК.

Не менш заплутана ситуація і на екваторі турнірної таблиці: «Водоканал», «Візаж-Дасна-Кофеджио» та «Коростень» свої матчі виграли, а тому навіть коростенці зберігають шанси поборотися за п’яту сходинку турнірної таблиці. Так само три команди: «Галант-МТС», «Грантех» та «Медик» мають у своєму активі по 18 очок й змагаються за восьму позицію.

Кращі бомбардири Вищої ліги:

Дмитро Тосіч (Промінь) – 34 голи

Сергій Литвиновський (Атлет) – 30 голів

Юрій Коваль (Атлет) – 29 голів

Іван Чапський (Водоканал) – 16 голів

Микита Тищенко (Промінь), Тарас Тарасюк (Енергія), Богдан Мосійчук (ІнБев), Ігор Черепанський (Коростень) – 15 голів

Субота, 27 лютого

МФК «ІнБев» – СК «Візаж-Дасна-Кофеджио» 5:2 (2:0)

Мосійчук ++17′ Чеберяк ++19′ Саківський 27′ Біляченко 39′ Мороховець 40′ – Сотник 26′ Терновий 37′

«ІнБев» почав матч першим номером, а тому і не дивно що саме воротарю «Візаж-Дасна-Кофеджио» Подорожньому першим довелося вступати у гру. Та попри численні удари з різних дистанцій, Кирило з усіх дуелей виходив переможцем. А коли і голкіпер гостів був безсилий, на допомогу приходила стійка, яка підстрахувала Подорожнього після удару впритул Кожанова. Тим не менше, гравці «ІнБева» досягли свого наприкінці тайму, коли Мосійчук та Чеберяк по черзі реалізували дабл-пенальті.

Ближче до середини другого тайму гравцям «Візаж-Дасна-Кофеджио» вдалося відквитати один м’яч після точного пострілу Сотника в дев’ятку. Щоправда, Саківський одразу ж використав обрізку суперника в атаці й відновив гандикап у два м’ячі. Опісля пішла гра на зустрічних курсах. Чудовий шанс збільшити перевагу своєї команди втратив Левченко, який елегантно підсік круглого в дальній кут, але влучив у стійку. Одразу ж біля протилежних воріт Мороховець став на шляху м’яча й завадив Терновому вдруге у матчі скоротити відставання до одного голу. Та Дмитро все ж розписався у воротах суперника, коли на 37-й хвилині відправив м’яча «в домик» Сухову. Втім, голи Біляченка та Мороховця швидко розставили все на свої місця – перемога «ІнБева» 5:2.

«ГазМяс» – «Медик» 1:8 (1:6)

Михайленко 19′ – Кузнєцов 2′ 12′ Данюк 9′ Безпрозванний 10′ Піхоцький 14′ 36′ Богуцкий 15 Рукомеда 30′ - -38′ Трохліб - -39′

Кузнєцов уже в першій атаці вивів «Медик» вперед, а до середини першого тайму воротар «ГазМясу» Михайловський ще тричі був змушений виймати м’яча із сітки власних воріт після ударів Данюка, Безпрозванного й того ж Кузнєцова. Погром суперника ще у першому таймі продовжили Піхоцький з Богуцьким, хоча й Михайленку наприкінці тайму вдалося завершити голом одну з нечисленних атак «ГазМясу».

У дебюті другого тайму  «ГазМяс» захопив ініціативу й у надії покращити своє становище створив декілька небезпечних моментів біля воріт суперника. Тільки от жодна зі спроб гравців «ГазМясу» успіхом не увінчалася, а «Медик» після низки змарнованих нагод і двох нереалізованих дабл-пенальті зумів ще двічі розписатися у воротах суперника, голи в активі Рукомеди та Піхоцького. 8:1 – «Медик» здобуває рекордну перемогу у нинішньому сезоні.

Неділя, 28 лютого

«Медик» – МФК «ІнБев» в очікуванні рішення КДК

«Галант-МТС» – «Промінь» 0:6 (0:1)

Максимчук 20′ Тосіч 29′ 37′ 40′ 40′ Вакула 40′

«Промінь» традиційно розпочав матч першим номером, на вістрі атаки команди, як і зазвичай, найактивнішим був граючий тренер Тосіч, декілька ударів якого пройшли повз ворота «Галант-МТСу». Куди влучнішим був Тищенко, але удар Микити «потягнув» воротар господарів Крайнов. Ближче до середини тайму «Галант-МТС» спробував і сам загострити обстановку біля чужих воріт, але всі удари господарів проходили повз ворота. Ідентичні проблеми з реалізацією були і у гравців «Проміня», щоправда одну нагоду гості все ж реалізували – Максимчук на останніх секундах тайму «розмочив» рахунок.

Уже у другому таймі Тосічу вдалося подвоїти перевагу своєї команди, тим часом «Промінь» продовжував контролювати хід гри. Та як не старалися гравці «Проміня», чого тільки не вигадували біля воріт «Галант-МТСу», рахунок залишався незмінним. У перерві між гольовими моментами «Проміня» Войцеховський ударом зі штрафного влучив у поперечку, та окрім цього більше в атаці господарі нічим не запам’яталися. «Галант-МТС» тримався до 37-ї хвилини, поки Тосічу не вдався точний удар у дальню дев’ятку. Заключні хвилини зустрічі «Галант-МТС» пішов грати в п’ять польових і за цей час пропустив ще тричі – покер до свого активу записав Тосіч, ще один гол на рахунку Вакули.

«Енергія» – «Коростень» 1:2 (0:0)

Базь 35′ – Скорода 30′ Черепанський 40′

Зі стартовим свистком «Енергія» захопила ініціативу, яку, проте, команді ніяк не вдавалося втілити у голи. В першу чергу рахунок залишався незмінним завдяки феноменальній грі воротаря коростенців Івашка. Ярослав парирував небезпечні удари Єлісєєва та Бонюка, а наприкінці тайму воротар коростенців вийшов переможцем із дуелі зі Слюсарем та Єлісєєвим, удари яких з близької відстані теж парирував. Що ж до гостів, то єдиний шанс у першому таймі у команди мав Скорода, але і голкіпер житомирян Гутник зі своєю задачею теж справився на відмінно.

«Енергетики» продовжили свої наступальні дії і у другому таймі, але воротар коростенців явно піймав кураж, а тому відбивав удари будь-якої складності. Ситуація для житомирян погіршилася на 30-й хвилині, коли Скорода відкрив рахунок у матчі, а за мить Джус дивом не подвоїв перевагу «Коростеня». Голу Базя, який Вадим відправив у ворота суперника на 35-й хвилині, було замало для успіху, а тому «Енергія» пішла грати в п’ять польових і як це часто буває пропустила. Перемогу коростенцям забезпечив гол капітана Черепанського, забитий Ігорем ударом із власної половини поля на останніх секундах гри.

ФзК «Штурм» – «Атлет» 1:11 (1:7)

Кужіль 14′ – Коваль 3′ 10′ 31′ Гусак 5′ 26′ Литвиновський 12′ 13′ 20′ 38′ Омелянчук 16′ Алєксєєв 28′

Враховуючи настрій «Атлета» на звітний матч і той факт, що «Штурм» грав взагалі без замін, голи були лише питанням часу. До 13-ї хвилини «Атлет» забезпечив собі комфортну перевагу в п’ять м’ячів й дозволив собі грати у власне задоволення. Гравці «Штурму» не бажали швидко складати зброю і всередині тайму після нереалізованих моментів Новосельського та Осіпчука, Кужілю вдалося відквитати один гол. А на перерву команди пішли за рахунку 7:1 на користь «Атлета» – хет-трик оформив Литвиновський, гол на рахунку Омелянчука.

У другому таймі «Атлет» забив лише чотири рази, а нагод для взяття воріт змарнував з десяток. Свої шанси у другій половині матчу мали і гравці «Штурму». До прикладу, автор єдиного голу «Штурму» Кужіль тричі був на вістрі атаки, але жодну зі своїх нагод не реалізував. У підсумку 11:1 – «Атлет» розгромною перемогою над «Штурмом» оформлює Чемпіонство у Вищій лізі сезону 2015/2016 рр.

«Водоканал» – «Грантех» 5:1 (2:0)

Сілецький 19′ Матвійчук 20′ Затулюк 29′ Чапський 30′ 40′ – Сидоренко 39′

Гравці «Водоканалу» першими побігли шукати щастя біля чужих воріт і якби не впевнена гра воротаря «Грантеха» Лісовика, Щасливий та Чапський могли ставати авторами забитих м’ячів. Зазвичай непоступливий «Грантех» показував свій характер і у звітному матчі. Так голкіперу «Водоканалу» Кириленку довелося нейтралізувати момент Галетка. Та «Водоканал» все ж досяг свого: наприкінці тайму гості забули Сілецького на дальній стійці і Вадим відкрив рахунок у матчі, а уже в наступній атаці Матвійчук подвоїв перевагу своєї команди.

«Грантех» «кусався» і у другому таймі, час від часу загрожуючи воротам суперника. Проте всередині другого тайму спочатку Затулюк, а згодом і Чапський, який розіграв із Островським класну комбінацію в один дотик, зняли всі питання про переможця у цьому протистоянні. Заключні хвилини матчу гості пішли грати в п’ять польових, наслідком чого став гол легіонівської зв’язки Галетко – Сидоренко: перший пасував, другий забивав. А підсумував впевнену перемогу «Водоканалу» Чапський, який до того ж оформив дубль – 5:1.

СК «Візаж-Дасна-Кофеджио» – «ГазМяс» 9:5 (4:1)

Сотник 7′ 28′ Терновий 8′ Погорілець 10′ – -37′ Борисюк 19′ Орлик 23′ Боровійчук 24′ 39′ 40′ – Майструк 18′ Харчук 22′ Мойсеєнко 32′ 34′ Крюков 39′

Вдруге у 17-му турі матч за участю «Газмяса» закінчився розгромом. Все почалося із того, що Орлик і Сотник обстріляли каркас воріт «ГазМясу», а опісля той же Сотник, Терновий та Погорілець по черзі розписалися у воротах суперника. Тим не менше наприкінці гри «ГазМясу» вдалося захопити ініціативу, внаслідок чого Майструк відквитав один м’яч, хоча і господарі забили у відповідь – Борисюк ціною пошкодження вчетверте засмутив воротаря «ГазМясу» Ковальчука.

У дебюті другого тайму команди обмінялися голами Харчука та Орлика. Варто зазначити, що попри різницю в швидкості й класі, гравці «ГазМясу» намагалися ні в чому не поступатися супернику. А тому й на голи Боровійчука та Сотника «ГазМяс» відповів дублем Мойсеєнка. До слова, дубль Івана мобілізував гостів й ініціатива перейшла до «ГазМясу», гравці якого раз по раз загострювали ситуацію біля воріт суперника, а на 39-й хвилині забили ще, гол на рахунку Крюкова. Крапку у матчі поставив Боровійчук, який спочатку п’яткою елегантно підправив м’яч після пасу партнера, а за мить відправив у ворота «ГазМясу» дев’ятий гол й встановив остаточний результат матчу – 9:5 перемога СК «Візаж-Дасна-Кофеджио».