Вища ліга Житомира: «Промінь» та «Атлет» знову не виявили сильнішого

Єдиний суботній матч Вищої ліги видався на славу – класний швидкісний футзал з безліччю гольових моментів, два вилучення і вольова перемога «Енергії» завдяки голу Добровінського на останній хвилині матчу.  А от недільний матч «Енергії» проти «Візажу-Дасни-Кофеджио» закінчився протестом «енергетиків», який найближчим часом розгляне КДК. Тим не менше після 12 турів «Енергія» вирвалась на третє місце, маючи два очки гандикапу від «ІнБева».

Недільну програму матчів відкривала зустріч між «ГазМясом» та «Штурмом», перемогу в якій святкували гравці «ГазМясу». Хет-трик капітана коростенців Черепанського приніс його команді вольову перемогу над «Галант-МТСом» з рахунком 3:2. «Грантех» вкотре довів, що його гравцям не цікаво вигравати матчі у звичайному режимі – вольова перемога над «Медиком» з рахунком 3:2, переможний гол на рахунку Мазуренка.

Лідери Вищої ліги «Промінь» та «Атлет» вдруге розійшлися миром так і не виявивши переможця – 1:1. Що ж до турнірного становища команд, то розрив між лідерами залишився незмінним – 6 очок, а окрім успіху «Енергії» жодних перестановок не відбулося. Лише «ГазМяс» скоротив відставання від «Штурму», а «Грантех» збільшив від своїх найближчих переслідувачів.

Кращі бомбардири Вищої ліги:

Сергій Литвиновський (ФК Атлет), Дмитро Тосіч (Промінь) – 20 голів

Юрій Коваль (Атлет) – 19 голів

Тарас Тарасюк (Енергія) – 15 голів

Микита Тищенко (Промінь), Дмитро Петренко, Ігор Черепанський (Коростень), Іван Чапський (Водоканал) – 12 голів

Володимир Борисюк (Візаж-Дасна-Кофеджио) – 10 голів

Субота, 23 січня

«Енергія» – «Водоканал» 3:2 (1:2)

Максимчук 16′ Тарасюк 33′ Добровінський 40′ – Островський Д. 12′ Прус 14′

Команди жваво почали гру, а відкрити рахунок вдалося капітану  «Водоканалу» Денису Островському, рикошет після удару якого став для воротаря «Енергії» Гутника повною несподіванкою. Майже одразу Прус подвоїв перевагу гостей – 2:0. На перерву «Водоканал» йшов за мінімальної переваги – «голом в роздягальню» ударом зі штрафного відзначився капітан «Енергії» Максимчук.

Тиждень тому «Енергія» у матчі з «ІнБевом» уже була у схожій ситуації, а тому й у звітному поєдинку з перших хвилин другого тайму захопила ініціативу. Та попри постійний тиск на ворота «Водоканалу», зрівняти рахунок «енергетикам» вдалося лише на 33- хвилині, гол на рахунку кращого бомбардира команди Тарасюка.

На останніх хвилинах гри Андрій Островський змарнував два моменти: спочатку влучив у стійку, а згодом не реалізував вихід один на один. А уже у наступній атаці Добровінський замкнув простріл Слюсара й приніс своїй команді перемогу з рахунком 3:2.

Неділя, 24 січня

«ГазМяс» – ФзК «Штурм» 5:2 (2:1)

Циба К. 6′ Михайленко 18′ Мойсеєнко 29′ Крюков 30′ Суходольський 35′ – Невмержицький 5′ Кулінковський 22′

«Штурм» відкрив рахунок в дебюті гри – воротар «ГазМясу» Михайловський не встиг згрупуватися після удару Невмержицького. Щоправда, «ГазМяс» тут же відігрався зусиллями Костянтина Циби. Виводити «Штурм» вперед міг Бортнічук, але з його ударом справився голкіпер «ГазМясу». А от господарі свій момент реалізували наприкінці тайму – Михайленко скористався скидкою від партнера й вивів «ГазМяс» вперед.

Початок другого тайму був за «Штурмом» внаслідок чого Кулінковський зрівняв рахунок, а невдовзі Невмержицький та Новосельський повинні були виводити «Штурм» вперед, але змарнували свої моменти. Розплата для гостів наступила досить швидко –  Мойсеєнко та Крюков всередині тайму забезпечили «ГазМясу» перевагу в два м’ячі, а Суходольський встановив остаточний результат матчу – 5:2 перемога «ГазМясу».

«Коростень» – «Галант-МТС» 3:2 (2:0)

Черепанський 2′ 15′ 35′ – Войцеховський 25′ 25′

Вдало розіграна коростенцями «стінка» на початку матчу вивела Черепанського на вістря атаки, Ігор не схибив – 1:0. У «Галант-МТСу» воротам суперника загрожував Любченко, який не реалізував вихід один на один, та Яворський з Леоновим, ударам яких забракло влучності. На перерву коростенці пішли не лише зберігши свої ворота недоторканними, а й маючи перевагу в два м’ячі – дубль оформив Черепанський.

Хвилинна розслабленість коростенців у другому таймі коштувала їм двох пропущених голів – Войцеховський впродовж однієї хвилини оформив дубль й зрівняв рахунок на табло. Опісля команди обмінялися нереалізованими моментами Леонова та Гаєвського, після чого слово взяв капітан коростенців Черепанський, який після розіграшу штрафного відправив у ворота «Галант-МТСу» третій м’яч. Житомиряни пішли у ва-банк, граючи в п’ять польових, і хоча Яворський, Любченко та Леонов загрожували воротам суперника, в останній момент від команди відверталась удача.

«Промінь» – «Атлет» 1:1 (0:1)

Тосіч 27′ – Литвиновський 20′

Як і водиться для матчу такого рангу, команди почали гру дуже обережно. «Промінь» поступово заволодів ініціативою й частіше створював небезпечні моменти біля воріт суперника. Всередині тайму Киришун перевірив пильність воротаря «Атлета» Сорокіна, Зайнчковський у ближньому бою теж не зумів переграти голкіпера суперника. Натомість одна із небагатьох атак «атлетів» закінчилась голом: Литвиновський на заключних секундах тайму класним ударом з лету відкрив рахунок у матчі.

Забити такий необхідний гол «Проміню» вдалося у другому таймі – Тосіч на фланзі виборов м’яч у Мухіна й без проблем переграв Сорокіна. Більше воротарі обох команд помилок не допускали, а коли і вони були безсилі, командам банально не щастило. Як, наприклад, Тосічу, який на долю секунди не встиг на простріл Максимчука. Наостанок команди не реалізували по дабл-пенальті, а тому фінальний свисток зафіксував мирову 1:1 – вдруге у рамках Чемпіонату лідери Вищої ліги не виявили переможця.

«Візаж-Дасна-Кофеджио» – «Енергія» – в очікуванні рішення КДК

«Медик» – «Грантех» 2:3 (1:1)

Піхоцький 5′ Дем’янчук 31′ – Слинько 13′ 34′ Мазуренко 40′

«Грантех», хоча і з самого початку матчу спробував грати першим номером, першим пропустив, рахунок відкрив Піхоцький. Виправити становище гостям вдалося лише на 13-й хвилині завдяки голу Слинька.

На початку другого тайму воротар «Медика» Костюков парирував небезпечний удар Слинька, а у відповідь «Медик» забив. Гравці «Грантеха» настільки захопилися атакою, що під час розіграшу стандарту забули про Дем’янчука, який і відправив у ворота «Грантеха» другий гол. Щоправда, за лічені хвилини Слинько опинився майже в ідентичній ситуації і свій шанс не втратив – 2:2. А на останній хвилині матчу гравці «Грантеха» вкотре у сезоні проявили свій характер: за 20 секунд до фінального свистка Мазуренко забив третій гол, який і став переможним.