Житомир: підсумки першого кола

В останні вихідні 2013 року, 28-29 грудня, в Житомирі відбулися заключні матчі першого кола відкритого чемпіонату Житомира з футзалу. У вищій лізі дві перемоги на "Енергією" та "Променем" дозволили ФК "Атлет" очолити турнірну таблицю. А в першій лізі, в центральному поєдинку "Рос" зумів обіграти ЖВІДУТ (до речі, перша поразка для команди) і очолити групу B. Команди пішли на святкові канікули, а друге коло змагань має розпочатися 11 січня 2014 року.

Загалом перше кола чемпіонату Житомира з футзалу сезону 2013-14рр. видалося надзвичайно цікавим, динамічним і повним сюрпризів. Інтрига трималася до останнього туру. Це й не дивно, враховуючи певні зміни в регламенті та складах команд. Визначальними для нинішнього чемпіонату стали його приєднання до Асоціації аматорського футзалу, перехід ІнБеву в профлігу та відкритість нинішнього чемпіонату. Та й зміна керівництва міської федерації теж внесла свої корективи і в змагання.

Вища ліга

На початку турніру основними фаворитами вищої ліги вважалися "Енергія" та оновлений "Динамівець", який цього сезону об'єднався з "Профільтехом" у команду "Беркут-Профі". Хоча не варто було списувати з рахунків і інших - "Промінь", "Дасну-Кофеджіо" і "Атлет", які теж мали гарні склади. Враховуючи серйозний приз переможцю (вихід у фінал АФЛУ і можливість поборотися за звання чемпіона України, а не просто кубок), відсутність минулорічних лідерів ("ІнБев" перейшов в Першу лігу України, "Візаж" оновив і омолодив склад, а "Авангард" взагалі знявся із змагань), та нові правила участі професійних футзалістів (не більше двох в одній команді), ще на початку варто було очікувати серйозну боротьбу за лідерство. Так воно й сталося.

Вже з першого туру вперед пішли фаворити. У напружених поєдинках Беркут-Профі обіграв Атлет, а Енергія - Промінь. І ніхто тоді навіть не здогадувався, що для обох "невдах" першого туру це будуть єдині поразки аж до останнього дня першого кола, коли вони у заключному поєдинку вирішуватимуть між собою долю першого місця. Але тоді до кінця було далеко.

З перших турів в лідери вийшов "Беркут-Профі". Трохи несподівано гарні результати показала "Дасна-Кофеджіо", яка трималася другою, хоча мала рівну кількість очок з лідером і одну гру в запасі. А от "Енергія" ще в другому турі несподівана програла юнакам СК Візаж СДЮШ Юність і відстала від трійки лідерів, опинившись аж на шостій позиції.

Справжня інтрига почала з'явилася після п'ятого туру, коли спочатку "Промінь" зумів всуху розгромити Беркут-Профі 6:0, а пізніше беркутівців обіграла і "Дасну-Кофеджіо". Хоча так само поступилася "Променю". Остаточно похитнула позиції беркутівців нічия з "Енергією" - команда завершила коло на третій позиції, а Дасна - несподівано на першій. Залишалося зіграти два пропущені матчі. "Атлет" зустрічався з обома командами енергетиків - "Променем" та "Енергією". І несподівано для багатьох обіграв обох, вирвавшись з четвертого місця на перше, посунувши Дасну на друге, а Беркут - аж на четверте.

Що стосується аутсайдерів ліги, то під загрозою вильоту в Першу лігу опинилися вже традиційно ГазМяс та новачок сезону - команда Brain. І навряд чи в другому колі ці команди зможуть суттєво змінити своє становище. В трійці лідерів опинився і Візаж-ДЮСШ Юність, але молоді гравці команди набираються досвіду і в наступному колі можуть стати куди небезпенішими суперниками, ніж були.

Відтак, після першого кола, лідером вищої ліги є "Атлет", який набрав 24 очки з 27 можливих. На три очки відстає "Дасна-Кофеджио". Замикає трійку лідерів "Промінь", який має однакову кількість очок з "Беркут-Профі", але кращу статистику забитих і пропущених м'ячів. Саме ці чотири команди - "Атлет", "Дасна-Кофеджио", "Промінь" та "Беркут-Профі" зберігають всі шанси в другому колі здобути перемогу в чемпіонаті. Спробувати взяти реванш може і Енергія. Хоча поборотися за перше місце команді навряд вдасться, але вона зможе серйозно посувати життя всім командам, як аутсайдерам, так і лідерам. Робити якісь прогнози важко, а боротьба обіцяє бути запеклою та інтригуючою.

Перша ліга

Якщо минулого сезону в першій лізі в кожній з груп були свої абсолютні лідери - Радомілк та Юність, яких вже після першого кола ніхто не міг наздогнати і боротьба йшла в основному за друге-третє прохідні місця (та й то, між двома командами), то цього разу ситуація набагато краща. Тепер боротьбу за лідерство ведуть значно більше команд з першої половини турнірної таблиці. В певній мірі цьому сприяло поява нових сильних учасників, в тому числі і з області - Руден, Коростень. Та й загальний рівень команд-старожилів росте з кожним сезоном. Відтак ігри в першій лізі часом за видовищністю мало поступаються поєдинкам вищої ліги.

Загалом же можна сказати, що в цьому сезоні в першій лізі погоду роблять команди, які прийшли з великого футболу та навчальних закладів.

В групі А беззаперечним фаворитом, звісно, був і лишається минулорічний віце-чемпіон першої ліги - Радомілк. Щоправда цього разу команді на п'яти наступає новачок чемпіонату - Руден. Команда дуже пізно включилася у змагання, але в короткий строк змогла вирватися на другу позицію в турнірній таблиці, поступаючись лідеру лише по м'ячам. Вже зараз можна вважати, що команди вийдуть у фінальну частину. А от за третє міце повоюють Козацька розвага і ЖНАЕУ. Для обох такі результати - серйозний прогрес в порівнянні з минулим сезоном, коли вони були в середнячках групи.

Так само два лідери намітилися і в групі В - ЖВІДУТ та Рос. А на третє місце претендують одразу три суперники - Коростень, Галант-МТС і Молокія. Хоча, враховуючи нестабільність гри команд, статися може що завгодно.

Турнірні таблиці вищої та першої ліг тут

За матеріалами Спортивний ЖитомирАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заїр
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Черкаська обл.
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: