Перша ліга Житомира: «Водолії» опускаються, «Квара» підіймається

За підсумками 15-го туру жодних змін на верхівці турнірної таблиці не відбулося, адже команди лідируючої трійки виграли свої матчі, хоча і перемоги «Атлета-2» та «Слов’ян» були куди важчими, аніж розгромна перемога «Форци» у матчі з «Кіфою». Так само свій матч виграла і «Батьківщина Молода», яка з трьохочковим відставанням продовжує погоню за лідерами.

Три пункти від четвертого місця відділяють і «Квару», гравці якої скористалася поразкою «Водоліїв» й обійшли їх у турнірній таблиці. А от «Персей», попри розгромну перемогу над «Олімпіком» з рахунком 5:0, зумів лише наздогнати в турнірній таблиці «Штурм-Лес», хоча і збільшив відрив від свого найближчого переслідувача ХСК «Кіфа» до дев’яти очок. Таким же недосяжним є й МФК «ІнБев-2» для аутсайдерів Першої ліги «Оліміпка» та «Авангарду (Полісся)».

Кращі бомбардири першої ліги:

Микола Дзюба (МФК Форца) – 30 голів

Максим Гавришенко (Атлет-2) – 16 голів

Ярослав Сорока (Штурм-Лес), Вадим Малий (Персей), Юрій Нікітенко (Квара) – 15 голів

Вадим Безверхий (Слов’яни), Андрій Тарасюк, Олександр Левчук (Водолії) – 13 голів

Олександр Новак (Штурм-Лес) – 12 голів

Субота, 13 лютого

«Водолії» – «Слов’яни» 2:4 (1:1)

Бондарець Олег 8′ Левчук 33′ – Єфіменко +19′ Кравчук 23′ 38′ Стукал 39′

Жвавий початок у виконанні гравців «Слов’ян» жодних дивідендів команді не дав, натомість рахунок у матчі відкрили саме «Водолії», гол на рахунку Олега Бондарця. «Слов’яни» ще у першому таймі зробили декілька спроб відігратися. Так Стукал та Кравчук по черзі перевірили на міцність стійку воріт суперника, а зрівняти рахунок гостям вдалося лише на заключній хвилині тайму – Єфіменко реалізував пенальті.

В дебюті другої 10-хвилинки команди обмінялися нереалізованими моментами: гравець «Слов’ян» Данюк не реалізував вихід віч-на-віч, а уже за мить Тарасюк влучив у стійку протилежних воріт. Зате наступний свій момент гості реалізували – Данюк підкараулив обрізку суперника в центрі поля й віддав на вільного Кравчука – 2:1. «Водолії» мовчали до середини тайму аж поки Левчук перервав свою безгольову серію й відновив паритет у матчі. Гра поступово йшла до завершення аж поки брати Бондарці допустилися помилки перед власними воротами й подарували м’яч Кравчуку, а уже за мить чергова осічка господарів у захисті призвела до чергової помилки, якою скористався Стукал – 4:2 перемога «Слов’ян».

«Квара» – «Батьківщина Молода» 0:2 (0:1)

Виговський 8′ Казбан 39′

Команди почали матч у спокійному розміреному темпі, а перший гол прийшов зі стандарту – гравці «Батьківщини Молодої» розіграли штрафний, який влучним пострілом завершив Виговський. Наступний гольовий момент гості створили лише наприкінці тайму – Ковбасюк влучив у стійку. Увесь цей час гравці «Квари» загрожували воротам суперника дальніми, але неточними ударами з-за меж штрафного майданчика, а тому і на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Батьківщини Молодої».

У другому таймі моменти «Квари» були куди якіснішими: спочатку Нікітенко ударом зі штрафного влучив у стійку, а згодом з небезпечним пострілом Ляшевича справився воротар «Батьківщини Молодої» Більський. А от гості чи не єдиний свій шанс у другому таймі реалізували – Казбан наприкінці гри відправив у ворота «Квари» другий м’яч і приніс своїй команді перемогу з рахунком 2:0.

«Олімпік» – «Персей» 0:5 (0:2)

Малий 10′ 28′ 36′ Цирюк 14′ Іванчук 25′

Зі стартовим свистком «Персей» захопив ініціативу й запропонував супернику високий пресинг, який дав свій результат на 10-й хвилині – Малий відкрив рахунок у матчі, а уже за чотири хвилини Цирюк подвоїв перевагу своєї команди. Після цього ініціатива перейшла до «Олімпіка» й уже воротарю «Персея» Хильчуку  довелося вступати у гру після небезпечного удару Кондратюка.

У другому таймі «Олімпік» заграв куди активніше, тільки от на рахунку це ніяк не позначилось. Натомість «Персей» до середини другого тайму знову двічі розписався у воротах суперника, голи на рахунку Іванчука та Малого. Наостанок Малий оформив хет-трик, «Олімпік» змарнував декілька чудових нагод для взяття воріт, а воротар «Персея» Хильчук ще декілька разів врятував свою команду.

Неділя, 14 лютого

МФК «Форца» – ХСК «Кіфа» 8:4 (3:1)

Дзюба 8′ 20′ 39′ Савчин 16′ 24′ Ковпак 23′ Меліченко 33′ Оніщук 36′ – Скомський 1′ 22′ Тимощук 32′ Овчаров 39′

Перша ж атака у матчі завершилась голом – Скомський відкрив рахунок у матчі. «Форца» відповіла неточним ударом Меліченка, а невдовзі зрівняла рахунок зусиллями Дзюби. На цьому атакуючі пориви «Кіфи» у першому таймі закінчилися, а от господарі спочатку вийшли вперед завдяки голу Савчина, а на перерву йшли з перевагою в два м’ячі, влучний постріл на рахунку Дзюби.

На початку другого тайму відбулося дежавю – дебютна атака «Кіфи» знову завершилась голом і знову його автором став Скомський. Тільки от цього разу «Форца» не стала відкладати питання забитих м’ячів надовго й впродовж двох хвилин Ковпак та Савчин розписалися у воротах Рогальського. Збільшити перевагу «Форці» вдалося всередині тайму, коли господарі реалізували чисельну більшість після вилучення Богдана Архіпюка. Вилучення були і у «Форци», причому їх було аж два. Щоправда, це не завадило Оніщуку відправити у ворота «Кіфи» сьомий м’яч. А от гравці «Кіфи» забивали супернику лише у повних складах, щоправда голи Тимощука та Овчарова лише скоротили відставання в рахунку.

МФК «ІнБев-2» – «Квара» 1:4 (0:2)

Березовський 40′ – Горбачевський 2′ 34′ Кварацхелія 16′ Нікітенко 40′

В дебюті матчу гравець «ІнБева-2» Бондарчук двічі був на вістрі атаки своєї команди, але з обома ударами Олега справився воротар «Квари» Іванов. А от «Квара» чи не перший свій момент реалізувала – Горбачевський скористався пасом Нікітенка. Опісля м’ячем більше володів «ІнБев-2», що не завадило гостям подвоїти перевагу наприкінці першого тайму, влучний дальній постріл вдався Кварацхелії.

У другій 20-хвилинці «ІнБев-2» продовжував контролювати м’яч, тоді як гравці «Квари» зробили ставку на конт-атаки. Та навіть за такої гри у підопічних Соколовського не надто клеїлась гра в атаці, тоді як Горбачевський на 34-й хвилині реалізував одну із небагатьох контр-атак «Квари» й довів рахунок до 3:0. Підопічним Соколовського все ж вдалося забити – після нереалізованих моментів Шкуратюка та Мельника, Березовський нарешті зумів пробити воротаря «Квари» Іванова. А останнє слово у матчі було за гостями – Нікітенко покарав суперника за гру в п’ять польових і відправив уже в порожні ворота «ІнБева-2» четвертий м’яч.

«Атлет-2» – «Авангард (Полісся)» 2:1 (1:0)

Максимчук 7′ Гвоздь 32′ – Поліщук 34′

«Атлет-2» повністю контролював хід гри, а відзначитись зумів лише одного разу – Максимчук замкнув пас Кучерчука на сьомій хвилині матчу. Навіть попри невиразну гру в атаці, у захисті «Атлет-2» діяв безпомилково, в першу чергу через відсутність воротаря команди Зорника.

Схожий до першого тайму малюнок гри команди показували і у другій 20-хвилинці, а «розкачалися» ближче до середини тайму. Спочатку суперники обмінялися нереалізованими моментами Чорновола та Гавришенка, а невдовзі Гвоздь подвоїв перевагу своєї команди. Щоправда, перевага «атлетів» трималася недовго, адже уже за дві хвилини Поліщук звів відставання гостів до мінімуму. Юнаки «Авангарду (Полісся)» спробували вирвати нічию, граючи в п’ять польових, але фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу «Атлета-2» з рахунком 2:1.