Перша ліга Житомира: неймовірний камбек «Батьківщини Молодої»

Осічкою «Батьківщини Молодої» у матчі з «Кварою» скористався «Персей», який у 5 турі здобув 4 очки й одноосібно посів другу сходинку в турнірній таблиці, на відстані одного пункту від третього місця знаходяться «Водолії». Від синхронної втрати очок «Персея» та «Батьківщини Молодої» найбільше виграв «Атлет-2», який за підсумками 5 туру збільшив розрив до 4 очок.

Нога в ногу йдуть «Форца» і «Штурм-Лес», які ділять між собою 5 та 6 місця. У спину їм дихає «Фрегат», який нарешті знайшов свою гру й стрибнув із 10 на 7 місце в турнірній таблиці. Першу лігу як і раніше замикають «ІнБев-2» та «Авагард (Полісся)».

Субота, 28 листопада

«ІнБев»-2 – «Штурм-Лес»  1:4 (1:0)

Сімашкін 12′ – Сорока 27′ 36′ Бобровнік 31′ Сачковський 39′

Першу половину зустрічі активніше провели гравці «Штурм-Лесу», які до п’ятої хвилини встигли обстріляти каркас воріт суперника й не реалізували декілька гольових моментів. Гравці «ІнБеву-2» змогли відсунути гру від власних воріт всередині тайму й відповіли неточними ударами Бондарчука і Шкуратюка, нереалізованим виходом віч-на-віч Левковського і голом Сімашкіна. На один гол «Штурм-Лес» все ж награв й за підсумками першого тайму цілком міг розраховувати хоча б на нічию. До слова, гості могли піти на перерву за нічийного результату якби Рибін реалізував свій момент.

У другому таймі «ІнБев-2» награв на безглузде вилучення Самчика і дальній удар в стійку Березовського, на що олевчани відповіли голом Бобровніка всередині тайму, та голами Сороки і Сачковського уже наприкінці зустрічі.

«Фрегат» – «Водолії»  6:4 (2:1)

Безверхий 9′ Шафран 19′ Чернега 25′ Гвоздь 37′ Стукал 39′ 40′ – Левчук 5′ Тарасюк 29′ 36′ Бондарець 32′

«Фрегат», хоча і почав матч активніше, пропустив першим – Левчук відкрив рахунок у матчі. За 4 хвилини наступальні пориви «Фрегата» голом завершив Безверхий, а наприкінці тайму Шафран ошелешив «Водоліїв» голом, забитим практично з нульового кута.

На початку другого тайму Чернега замкнув простріл Штоюнди й збільшив розрив у рахунку на користь «Фрегату». Проте за чотири хвилини Тарасюк ударом зі штрафного скоротив відставання «Водоліїв» до одного м’яча, а згодом Бондарець дальнім пострілом відновив «статус кво».

Холодний душ для гравців «Фрегату» продовжився двоходівкою Наумчика і Тарасюка, яку голом завершив останній. Але перевага «Водоліїв» трималась недовго і уже в наступній атаці Гвоздь зрівняв рахунок у матчі – 4:4. Парад голів дублем завершив Стукал, який і приніс «Фрегату» перемогу у цьому матчі.

«Штурм-Лес» – «Персей»   2:2 (0:2)

Попович +26′ 29′ – Малий 9′ Цирюк 19′

Команди не надто балували вболівальників моментами, награвши до середини першої 20-хвилинки лише на єдиний небезпечний удар Контефта в стійку. Остап взяв участь і у гольовій атаці, віддавши пас на Малого, який і відкрив рахунок у матчі. Більш-менш достойну відповідь гості з олевська організували на 14-й хвилині, коли воротар «Персея» врятував свою команду після удару Бобровніка. А на перерву команди йшли за рахунку 2:0 на користь «Персея» – голом відзначився Цирюк.

Невтішний рахунок змусив «Штурм-Лес» у другому таймі заграти активніше і якби не удача і майстерність воротаря «Персея», все могло б закінчитись другою перемогою «Штурм-Лесу» в турі. «Камбек» олевчан розпочався з реалізованого пенальті Поповича й голу Віталія за 3 хвилини потому. Перемогу «Штурм-Лесу» могли принести Попович, якби зумів швидше за всіх зорієнтуватися у штрафному майданчику суперника, і Бобровнік, удар якого зупинила стійка. Відтак 2:2 – «Штурм-Лес» піднявся на шосте місце в турнірній таблиці.

«Авангард» (Полісся) – «Атлет»-2 1:5 (0:2)

Чорновіл 22′ – Кучерчук 4′ Гаврилюк 19′ 36′ Гавриленко 28′ Повнич 32′

Матч, у якому зустрілися вихованці трьох поколінь нинішнього наставника ФК «Авангард (Полісся)» Віктора Шиманського, закінчився впевненою перемогою «Атлета-2».

Гравці «Атлета-2» не стали відкладати справу в довгий ящик і уже на 4-й хвилині Кучерчук вивів атлетів вперед. Невдовзі Гвоздь перевірив на міцність стійку воріт суперника, а наприкінці тайму Боровічук перевірив реакцію воротаря «Авангарду (Полісся)». Та все ж черговий момент біля воріт суперника атлети реалізували – Гаврилюк відправив другий м’яч у сітку воріт Семенія. У першому таймі юнаки «Авангарду (Полісся)» мали небагато моментів і найреальніший із них повинні були реалізовувати – Чорновіл втік один на один із Зорником, але не зумів переграти воротаря «Атлета-2».

Проте Владислав виправився на початку другого тайму, коли разом із Ситарським покарав суперника за обрізку в центрі поля. Чергова помилка у чужому штрафному майданчику закінчилась стрімкою контр-атакою й виходом віч-на-віч Олішевського, але Кирило не переграв Зорника. Всередині другого тайму за справу взявся «Атлет-2»: Гавриленко збільшив перевагу своєї команди до двох голів, а до кінця матчу голами відзначились Повнич та Гаврилюк.

«Квара» – ХСК «Кіфа»   2:3 (1:1)

Кварацхелія 4′ Ляшевич 40′ – Сохацький 8′ Архипюк 23′ Тимощук 27′

У першому таймі глядачі стали свідками параду нереалізованих моментів, котрих на двох команди створили зо два десятки. До середини тайму окрім вищезгаданих нереалізованих моментів команди встигли ще й обмінятися голами: у «Квари» забив Кварацхелія, зрівняв рахунок Сохацький.

В дебюті другого тайму «Кіфа» вийшла вперед, гол на рахунку Архипюка, а згодом Тимощук дальнім ударом закріпив перевагу своєї команди. А далі був типовий сценарій, щоправда без хеппі-енду для «Квари»: Кварацхелія і Ко почали грати у п’ять польових і на останній хвилині матчу звели відставання до мінімуму, гол на рахунку Ляшевича. Нервова кінцівка й лічені сантиметри, які відділили «Квару» від того самого хеппі-енду – саме стільки не вистачило Нікітенку щоб замкнути простріл Кварацхелії.

Неділя, 29 листопада

«Форца» – «Олімпік»   4:1 (1:1)

Меліненко 11′ Марущак 24′ Дзюба 39′ 39′ – Галайба 19′

«Форца» відкрила рахунок на 11-й хвилині, використавши помилку «Олімпіка» в захисті. Забивши першими, гравці «Форци» продовжили тиснути на ворота суперника, але безрезультатно. Натомість чи не єдина атака «Олімпіка» завершилась голом Галайби.

У другому таймі перевагу «Форци» швидко відновив Марущак, який замкнув класну розрізну передачу з центра поля. Коли ж «Олімпік» спробував врятувати нічию, Дзюба наприкінці матчу оформив дуль і тим самим розставив всі «крапки над і».

«Водолії» – «Авангард» (Полісся)    4:1 (3:1)

Левчук 3′ 11′ 20′ Бондарець Олександр 39′ – Станішевський 5′

Наскільки швидко «Водолії» вийшли вперед, настільки ж швидко і пропустили – на гол Левчука зі стандарту юнаки «Авангарду (Полісся)» відповіли точним ударом Станішевського. Левчук став справжнім героєм першого тайму, встигнувши до перерви оформити хет-трик. На 11-й хвилині Олександр знову вивів «Водоліїв» вперед, а під занавіс тайму втік зі своєї половини поля й втретє розписався у воротах «Авангарду (Полісся)».

У другому таймі скоротити відставання повинен був Чорновіл, але свою команду врятував воротар «Водоліїв». Всередині тайму уже голкіпер гостів завадив невгомонному Левчуку оформити покер. Навіть граючи втрьох після вилучення Чернишука, Бондарець зумів відправити м’яч у ворота суперника й підсумував перемогу «Водоліїв» – 4:1.

«Фрегат» – «ІнБев»-2   2:0 (1:0)

Данюк 15′ Стукал 38′

У першому таймі гравці «Фрегату» більше володіли ініціативою й частіше загрожували воротам суперника, а тому не дивно, що саме вони відкрили рахунок у матчі – Данюк за 5 хвилин до перерви замкнув простріл з правого флангу.

На початку другого тайму Березовський дальнім ударом в стійку мало не підловив воротаря «Фрегату» на помилці. Володимир мав ще одну нагоду відзначитись, але цього разу м’яч після його удару влучив у поперечку. А от «Фрегат» свій момент у другому таймі використав сповна – Стукал разом із партнерами втік в контр-атаку й забив другий гол у ворота «ІнБева-2». Щоправда, гол Руслана міг стати третім у матчі, якби до цього Данюк під час чергового контр-випаду влучив у дальній кут воріт суперника.

«Персей» – ХСК «Кіфа»   5:3 (1:1)

Цирюк 18′ Остапенко 27′ Свінціцький 29′ Кирилюк 32′ Малий 34′ – Скомський 20′ Сохацький 28′ 38′

Зі стартовим свистком «Кіфа» прибрала ініціативу до власних рук, але м’яч вперто не йшов у ворота. Як це часто буває єдиний справді гольовий момент суперника завершився голом: Рогальський необачно порушив правила на підступах до власного штрафного майданчика і Цирюк чітко реалізував штрафний удар. Та команди все ж пішли на перерву за нічийного результату – Скомський за 10 секунд до перерви також ударом зі штрафного відновив паритет.

Другий тайм розпочався з небезпечних дальніх ударів у виконанні Сохацького та Тимощука, на що «Персей» відповів 100-відсотковим моментом Малого, який знаходячись перед порожніми воротами банально не влучив у рамку. Та «Персей» все ж повів у рахунку – Остапенко реалізував вихід віч-на-віч з Рогальським, елегантно перекинувши воротаря «Кіфи». До всіх бід «Кіфи» додалися ще три пропущених голи. І хоча Сохацький відквитав два голи, цього для набраних очок було замало.

«Батьківщина Молода» – «Квара»   4:4 (1:4)

Свінціцьикй 14′ Войналович 22′ Герасимчук 39′ Виговський 40′ – Гречко 2′ Горбачевський 9′ Нікітенко 13′ Іщук 15′ Ляшевич --40′

У матчі, який закривав програму 5 туру Першої ліги було все: і голи, і емоції, і «камбек» на останній хвилині матчу, і драматичний нереалізований дабл-пенальті, і навіть бійка.

«Квара» швидко вийшла вперед завдяки голу Гречка, а невдовзі Горбачевський подвоїв перевагу своєї команди. Поки гравці «Батьківщини молодої» думали як їм відігратися, пропустили атаку й рахунок став 3:0 на користь «Квари». Майже одразу ж Свінціцький скоротив відставання господарів до двох голів, проте чергова помилка в захисті «Батьківщини молодої» призвела до голу Іщука, який знову збільшив розрив у рахунку.

Активність «Батьківщини молодої» біля чужих воріт увінчалась успіхом на початку другого тайму, коли Войналович розписався у воротах «Квари». А от подальші намагання забити успіхів команді не принесли, а якби не чудова гра воротаря «Батьківщини Молодої» Більського, «Квара» могла б вести в рахунку із значно більшим відривом. Наприкінці зустрічі гравцям «Батьківщини Молодої»  вдався неймовірний «камбек», його творцями стали Герасимчук, та Виговський. Апогеєм драматичності матчу став нереалізований дабл-пенальті Ляшевича за декілька секунд до фінального свистка.