Перша ліга Житомира: «Фрегат» пришвартувався до другої сходинки

В чудовому настрої йде на новорічну перерву «Фрегат», який завдяки чотирьом набраним очкам у звітному турі одноосібно зайняв другу сходинку в турнірній таблиці. Успіхи «Фрегата» посунули з призової трійки «Батьківщину Молоду», яка втратила одну позицію й наразі четверта. «Атлет-2» все ще недосяжний для своїх переслідувачів, адже завдяки недільній перемозі над «Персеєм» збільшив відрив до п’яти очок.

Попри недільну поразку, у суботу «Персей» здобув вольову перемогу над «Водоліями» і обійшов їх у турнірній таблиці. Своє турнірне становище покращила і «Квара» – +1 сходинка. А от «Кіфа» та «ІнБев-2» попри перемоги у дев’ятому турі залишились на своїх позиціях.

У заключному матчі 2015 року, який відбувся 29 грудня, «ІнБев-2» задовільнився лише нічиєю у матчі з юнаками «Авангарду (Полісся)» і втратив нагоду закінчити перше коло на десятій сходинці.

Матчі II кола Чемпіонату м. Житомира з футзалу стартують 9-10 січня, слідкуйте за анонсами на нашому сайті.

Кращі бомбардири Першої ліги:

Микола Дзюба (МФК Форца) – 14 голів

Ярослав Сорока (Штурм-Лес), Олександр Левчук (Водолії) – 11 голів

Віталій Рафальський (Атлет-2), Вадим Безверхий (Фрегат) – 10 голів

Субота, 26 грудня

«Фрегат» – «Батьківщина Молода» 5:2 (3:0)

Безверхий 3′ 23′ Чернега 15′ 36′ Данюк 17′ – Виговський 40′ 40′

На початку зустрічі капітан «Фрегату» Безверхий розібрався із захисниками суперника і відкрив рахунок у матчі. На всі спроби  гравців «Батьківщини Молодої» зрівняти рахунок, «Фрегат» відповів контр-атакою, яку результативно завершив Чернега. А на перерву «Фрегат» йшов за комфортної переваги у три м’ячі завдяки голу Данюка наприкінці тайму.

Друга половина зустрічі розвивалася за схожим із першим таймом сценарієм – Безверхий знову розписався у воротах суперника, а у «Батьківщини Молодої» зовсім нічого не клеїлося в атаці. І хоча Герасимчук, Свінціцький та Виговський мали моменти біля воріт «Фрегата», рахунок на табло так і не змінився. Лише гра гостів в п’ять польових наприкінці гри дала свій результат – Виговський оформив дубль.

«Персей» – «Водолії» 4:3 (1:1)

Голомах 15′ 39′ Цирюк 24′ Контефт 33′ – Лупша 5′ Тарасюк 29′ Березовський 32′

«Водолії» швидко вийшли вперед зусиллями Лупши, «Персей» зумів зрівняти рахунок лише на 15-й хвилині – точний дальній удар вдався Голомаху. Команди «розкачалися» наприкінці тайму, а гостру атакувальну гру продовжили у другій половині зустрічі. Наслідком численних моментів «Персея» став гол Цирюка на 24-й хвилині матчу.

У «Водоліїв» рахунок повинен був зрівнювати Левчук, але Олександр з декількох метрів не влучив у порожній кут воріт. Всередині тайму за промах Олександра виправився Тарасюк, опісля команди обмінялися голами Березовського та Контефта – 3:3. З кожною секундою напруга на майданчику зростала, а апогеєм стала  39-та хвилина, коли Голомах заштовхав м’яч у ворота «Водоліїв» й тим самим приніс вольову перемогу своїй команді.

«Олімпік» – ХСК «Кіфа» 3:4 (1:1)

Петегирич 10′ Шпінь 22′ Таратін 38′ – Скомський 2′ 37′ Сохацький 28′ Тимощук 34′

Швидкий м’яч Скомського забезпечив «Кіфі» ігрову перевагу, яку, на жаль для гостей, втілити у голи не вдалося. Зате одна із небагатьох вилазок «Олімпіка» до воріт суперника закінчилась голом Петегирича.

Перерва пішла на користь «Олімпіку», який в дебюті другого тайму в одній із контр-атак вийшов вперед зусиллями Шпіня. Атаки «Кіфи» з кожною хвилиною були все загрозливішими, тому рано чи пізно м’яч повинен був влетіти у ворота «Олімпіка». Як наслідок Сохацький, Тимощук та Скомський по черзі розписалися у воротах суперника. Гравці «Олімпіка» проявили характер і Таратін відквитав один гол, а нічию для своєї команди на останніх хвилинах міг врятувати Самойло, але його удар прийняла на себе стійка.

«Квара» – «Авангард (Полісся)» 4:0 (0:0)

Кварацхелія 29′ Тютюнник 37′ Нікітенко 30′ +39′

Напередодні матчу група підтримки «Квари» заполонила весь балкон СОК «Динамо», та попри це після першого тайму на табло світились нулі. Усі старання гравців «Квари» у першій 20-хвилинці нівелювали захисники «Авангарду (Полісся)» на чолі з воротарем Семенієм.

Зважаючи на нульову нічию, у другому таймі «Квара» заграла з подвійним натхненням, але жоден зі своїх численних моментів не використала. Більше того, якби Олішевський  реалізував свій вихід віч-на-віч, гравці «Квари» могла і зовсім бути у ролі наздоганяючих. Юнаки «Авангарду (Полісся)» трималися до середини тайму аж поки Кварацхелія не забив перший гол. А уже за хвилину Нікітенко подвоїв перевагу господарів. Довершили перемогу «Квари» своїми голами Тютюнник та Нікітенко, який реалізував пенальті наприкінці гри.

Неділя, 27 грудня

МФК «Форца» – «Фрегат» 1:1 (0:1)

Савчин 33′ – Безверхий 19′

У першому матчі неділі команди прокинулись лише у другому таймі, у першій же половині зустрічі окрім голу Безверхого на останній хвилині тайму згадати особливо нічого.

Другий тайм розпочався із дальнього удару Данюка, який потягнув воротар «Форци», а Стукал з метра не зміг заштовхати м’яч у ворота суперника. Загалом другу 20-хвилинку «Фрегат» почав куди активніше, але до середини тайму «Форца» вирівняла становище і як наслідок зрівняла рахунок – Савчин з пасу Дзюби відновив паритет у матчі. Підсумкова нічия 1:1 дозволила «Фрегату» обійти «Форцу» в турнірній таблиці.

«Водолії» – МФК «ІнБев-2» 2:3 (0:0)

Левчук 23′ 40′ – Березовський 21′ 36′ Стефанович 34′

Попри нульову нічию у першому таймі, глядачі в СОК «Динамо» не нудьгували, адже  команди запропонували одна одній швидкий футзал з великою кількістю гольових моментів. Та попри такий розвиток подій, рахунок на табло залишався незмінним.

20 секунд у другому таймі гравцям «ІнБеву-2» вистачило щоб відкрити рахунок у матчі. Щоправда, настільки ж швидко підопічні Соколовського і пропустили – «статус кво» відновив капітан «Водоліїв» Левчук. Всередині тайму Стефанович точним ударом зі штрафного пробив стінку «Водоліїв», а невдовзі Березовський оформив дубль. Нагоди скоротити відставання в рахунку у «Водоліїв» мали Левчук, Тарасюк і Наумчик, але жоден із них свій шанс не використав. І хоча Левчуку вдалося відіграти один м’яч на останній хвилині матчу, «ІнБев-2» у підсумку святкував перемогу.

«Атлет-2» –  «Персей» 5:1 (3:0)

Гаврилюк 1′ Гвоздь 11′ Свеста 13′ Повнич 24′ Гавришенко 40′ – Заінчковський 32′

Уже на 30-й секунді Гаврилюк після скидки Гавришенка вивів «Атлет-2» вперед, а на 11-й хвилині Гвоздь подвоїв перевагу своєї команди. І лише після того, як рахунок став 3:0, гості почали грати. Гравці «Персея» цілком могли розраховувати на забиті м’ячі ще у першому таймі, але воротар «Атлета» Зорник щоразу рятував свою команду від, здавалося, неминучого голу.

У другому таймі «Персей», окрім пропущеного голу від Повнича, награв ще й на вилучення капітана Голомаха. І хоча Заінчковський забив гол престижу, воротар «Персея» Бабицький крутився як білка в колесі, аби не пропустити п’ятий м’яч. Та як не старався Бабицький, завадити Гавришенку не зміг – перемога лідера 5:1.