Перша ліга Житомира: «Форца» вривається до трійки лідерів

Після восьми зіграних турів на верхівці турнірної таблиці відбулася чергова ротація команд. Лідерство за собою зберіг «Атлет-2», який у заключному матчі туру мало не втратив очки у матчі з «Олімпіком». «Батьківщина молода» залишилась на третій сходинці, а от на друге місце вийшла «Форца».

«Водоліії» ж, які у звітному турі не грали, опустилися на п’яте місце й поступаються «Фрегату» за додатковими показниками. Одну позицію втратив і «Персей». Розстановка сил у другій частині турнірної таблиці не змінилась, хіба що «Квара» завдяки суботній перемозі над «Олімпіком» скоротила відставання від олевського «Штурм-Лесу» до двох очок.

Кращі бомбардири Першої ліги:

Микола Дзюба (МФК Форца) – 14 голів

Ярослав Сорока (Штурм-Лес) – 11 голів

Віталій Рафальський (Атлет-2) – 10 голів

Олександр Левчук (Водолії) – 9 голів

Субота, 19 грудня

«Батьківщина Молода» – «Авангард» (Полісся) 2:0 (0:0)

Герасимчук 23′ Казбан 40′

Гравці «Батьківщини Молодої» спробували взяти суперника стартовим натиском, та цей план не спрацював через вдало організовану оборону «Авангарду (Полісся)». Більше того, якби Руденко встиг замкнути простріл з лівого флангу, юнаки «Авангарду (Полісся)» цілком могли повести в рахунку. Міг відкривати рахунок і Олішевський, удар якого прийшовся у стійку.

На початку другої половини зустрічі юнаки «Авангарду (Полісся)» не змогли зупинити забіг із власної половини поля Герасимчука, який Євген закінчив точним ударом у дальній кут воріт «Авангарду (Полісся)». Матч, де одні не могли, а інші не хотіли, так би і завершився мінімальною перемогою «Батьківщини Молодої», якби не влучний постріл Казбана за мить до фінального свистка.

«Квара» – «Олімпік» 7:2 (3:0)

Ляшевич 5′ Тютюнник 15′ Градовський 17′ Горбачевський 26′ Кварацхелія 36′ 37′ Нікітенко 39′ – Савіцький С. 31′ 40′

Попри те, що на звітний матч «Квара» мала у своєму розпорядженні лише 7 гравців, команда до середини першого тайму не лише вийшла вперед, а й змарнували декілька 100-відсоткових гольових моментів. Та навіть попри таку марнотратність на перерву «Квара» йшла маючи комфортну перевагу в 3 м’ячі. Що ж до «Олімпіка», то єдиний гольовий момент команди мав Братченко, але свою команду врятував воротар «Квари» Іванов.

Хоча у другій 20-хвилинці Савіцький формально двічі і зменшував відставання «Олімпіка», фактично його дубль став лише питанням престижу, адже у другому таймі у ворота «Олімпіка» влетіло 4 голи, авторами яких стали Горбачевський, двічі Кварацхелія та Нікітенко.

ХСК «Кіфа» – «Форца» 1:1 (1:0)

Дзюба 11′ – Овчаров +40′

Перший тайм був за «Форцою», яка гостріше грала у нападі й частіше загрожувала воротам суперника. Лаври кращого бомбардира Першої ліги все ніяк не давали спокою Дзюбі, який ще у першому таймі записав до свого активу гол. До речі, саме завдяки голу Миколи «Форца» пішла на перерву за мінімальної переваги.

Другу половину зустрічі «Кіфа» провела в постійних атаках, але жахлива реалізація та впевнена гра воротаря «Форци» в окремих епізодах дозволили гостям втримувати перевагу в один гол. До речі, гравці «Форци» також страждали від проблем з реалізацією, через що жодну зі своїх контр-атак результативно так і не завершили. Розв’язка наступила за 30 секунд до фінальної сирени: воротар «Форци» збив у власному штрафному майданчику гравця «Кіфи», а Овчаров реалізував пенальті.

Неділя, 20 грудня

«Форца» – «Квара» 4:0 (1:0)

Оніщук 4′ 31′ Русецький 35′ Дзюба 39′ – Нікітенко –34′

Перший гольовий момент у матчі створила «Квара» – удар Горбачевського зупинила стійка, на що господарі відповіли голом Оніщука після розіграшу штрафного. Загалом перший тайм розділився на дві частини: перша половина була за «Форцою», у другій уже «Квара» частіше загрожувала воротам суперника.

У другому таймі «Квара» продовжила свої наступальні дії, проте безрезультатно. Навіть за домінування суперника, «Форца» зуміла подвоїти свою перевагу – удар з-за меж штрафного майданчика у виконанні Оніщука став нерозв’язною задачею для воротаря «Квари». Хто зна як би склався матч, якби Нікітенко реалізував дабл-пенальті на 34 хвилині, а натомість забила «Форца»: спочатку з пасу Чистякова відзначився Русецький, а на заключних хвилинах Дзюба головою відправив 4 м’яч у ворота «Квари».

«Персей» – «Фрегат» 1:3 (0:2)

Доліпний 24′ – Безверхий 17′ — 40′ Стукал 20′ Данюк 33′ Шафран — 40′

Команди хоча і грали на рівних, моменти «Персея» були більш загрозливими. До прикладу Малий, Цирюк та Голомах мали чудові нагоди розписатися у воротах суперника, але жодну з них не використали. Капітан «Фрегату» Безверхий на 17 хвилині продемонстрував гравцям «Персея» як необхідно реалізовувати моменти, коли відкрив рахунок у матчі. А на останніх секундах тайму вболівальники в СОК «Динамо» почули нову кричалку «Стукал настукал» від фанатів «Фрегату» – це Руслан Стукал подвоїв перевагу гостей.

У дебюті другого тайму Доліпний зумів відіграти один м’яч але більше гравці «Персея» як не старалися забити не змогли. Нервової кінцівки свою команду позбавив Данюк, який забив третій м’яч «Фрегату», а довести рахунок до розгромного могли Безверхий та Шафран якби реалізували дабл-пенальті. Відтак 3:1 – «Фрегат» підіймається на 4 місце в турнірній таблиці.

«Олімпік» – «Атлет»-2 0:1 (0:0)

Гаврюшенко 40′

Матч, від якого чекали легкої перемоги лідера Першої ліги,  мало не закінчився сенсаційною нічиєю.

Увесь перший тайм атлети шукали ключі від воріт «Олімпіка», але попри незліченні моменти, на перерву команди йшли за нульової нічиєї. Господарі продовжили триматися і у другому таймі: футзалісти «Олімпіка» не цураючись грали на відбій, та ще й воротар команди спіймав кураж.

Що тільки не вигадували гравці «Атлета-2»: ні удари з різних дистанцій, ні різноманіття комбінацій, ні гра в п’ять польових рахунок на табло не змінили. Врятував атлетів Гаврюшенко, який вирвав перемогу для «Атлета-2» за 15 секунд до фінальної сирени.