Перша ліга Житомира: «Форца» втрачає надважливі очки…

…«Атлет-2» збільшує відрив до п’яти очок

Один із претендентів на перемогу в Першій лізі «Форца» ледве врятувала нічию у матчі з «ІнБевом-2» й значно погіршила свої шанси у боротьбі за перше місце. А от головний конкурент «Форци» – «Атлет-2», у суботу розгромив олевський «Штурм-Лес» й збільшив відрив до п’яти очок. Відчайдушна боротьба йде і за третю сходинку, на яку претендують «Слов’яни» і «Батьківщина Молода». Причому ці ж команди за найменшої осічки «Форци» можуть посунути команду з другого місця.

«Квара свій матч програла й тепер зосередиться на захисті п’ятого місця від посягань «Персея». Сезон у першій лізі завершили «Оліміпк» та олевський «Штурм-Лес», які у 18-му турі відіграли свої останні матчі. І якщо олевчан із восьмої сходинки ніхто не посуне, то «Олімпік» цілком може опуститися на останнє, 12 місце. Щоправда, для цього юнакам «Авангарду (Полісся)» треба виграти бодай один із двох своїх матчів.

«Штурм-Лес» – «Олімпік» 5:2 (1:1)

Бобровнік 13′ 29′ Новак 24′ 30′ Попович 24′ – Шимановський Е. 11′ Савицький С. 36′

Зі стартовим свистком гравці «Штурм-Лесу» задекларували своє величезне бажання не лише відкрити рахунок у матчі а й забезпечити собі перевагу у декілька м’ячів. Втім, будь-які спроби олевчан розписатися у воротах «Олімпіка» завершились невдало. А от житомиряни чи не першу свою нагоду реалізували, гол на рахунку Едуарда Шимановського. Пропущений м’яч завів олевчан, а тому гравці «Штурм-Лесу» з подвійним натхненням взялися атакувати ворота суперника. Перетворити свою активність у голи господарям вдалося на 13-й хвилині – Бобровнік відновив паритет.

«Штурм-Лес» продовжив свої наступальні дії і у другому таймі. Спочатку стійка врятувала житомирян від голу після удару Поповича, а за мить Віталій став автором гольового пасу на Новака. У другому таймі у «Штурм-Лесу» значно більше виходило в атаці, як наслідок до 30-ї хвилини олевчани ще тричі розписалися у воротах «Олімпіка». Невеликою втіхою для житомирян став влучний постріл Сергія Савицького у ближній кут наприкінці гри.

«Квара» – «Слов’яни» 1:3 (0:0)

Кварацхелія 39′ – Кравчук 23′ Данюк 28′ Стукал 39′

Команди довго придивлялись одна до одної, а тому вболівальникам довелося чекати на гольові моменти аж до середини першого тайму. До цього часу ініціатива перейшла до «Квари», гравці якої почали частіше загрожувати воротам суперника. Першим свій момент змарнував Перегуда, який не встиг замкнути простріл Кварацхелії, а Горбачевський у ближньому бою не зумів переграти воротаря «Слов’ян» Говорадла.

А от початок другого тайму був за «Слов’янами» й на відміну від «Квари» свої моменти підопічні Гвоздя реалізовували. Так у дебюті другої 20-хвилинки Кравчук відкрив рахунок у матчі а згодом помилка господарів при переході від оборони в атаку призвела до контр-випаду гостів й голу Данюка. Усі спроби господарів відігратися не увінчалися успіхом в першу чергу завдяки впевненим діям голкіпера «Слов’ян» Говорадла у рамці. Лише наприкінці матчу за гри в п’ять польових Кварацхелії вдалося відродити інтригу, проте уже в наступній атаці Стукал встановив остаточний результат – 3:1 перемога «Слов’ян».

«Атлет-2» – «Штурм-Лес» 6:0 (2:0)

Свєста 4′ Попков 15′ Ясинський 26′ 27′ Гавришенко 32′ Максимчук 40′

Перший же удар у сторону воріт «Штурм-Лесу» закінчився голом – Свєста відправив м’яч точно у дев’ятку воріт суперника. Щоправда, олевчани не опустили руки й спробували організувати гідну відповідь, тільки от окрім неточних ударів з різних дистанцій у гостів нічого не виходило. Натомість «атлети» повністю контролювали хід гри й воротарю гостів не раз доводилося рятувати свою команду. Після низки нереалізованих моментів Попков вдруге у матчі засмутив воротаря гостів Покальчука.

У другому таймі ситуація на майданчику кардинально не змінилася, хіба що на відміну від першої 20-хвилинки «Атлет-2» взагалі не підпускав суперника до власних воріт. Єдину нагоду «розмочити» рахунок втратив Сачковсьий, який у ближньому бою не зумів переграти воротаря житомирян Зорника. Саме голкіпер «Атлета-2» розігнав атаку, яка закінчилася голом Ясинського, а уже наступної хвилини Ярослав дальнім ударом оформив дубль. Автором п’ятого голу в матчі став Гаришенко, а насамкінець відзначився Максимчук.

ХСК «Кіфа» – «Батьківщина Молода» 2:6 (2:5)

Архипюк Б. 2′ Сохацький 8′ Архипюк Є. аг 18′ – Виговський 8′ 11′ 15′ Слободяник 14′ 40′

ХСК «Кіфа» несподівано швидко вийшла вперед – Богдан Архипюк скористався пасом партнера з правого флангу й відкрив рахунок у матчі. Відігратися гостям вдалося за шість хвилин зусиллями Виговського, а всередині тайму команди вдруге у матчі обмінялися голами: Сохацький елегантно перекинув воротаря гостів Більського, Виговський поблизу штрафного майданчика «Кіфи» розібрався з декількома суперниками й поцілив точно у дев’ятку воріт. За рахунку 2:2 господарі почали підключати до своїх атак голкіпера Рогальського й майже одразу пропустили, гол на рахунку Слободяника. Уже на цей гол «Кіфа» не змогла відповісти, а до всього ще й двічі пропустила, хет-трик оформив Виговський.

У другому таймі «Батьківщина Молода» прибрала ініціативу до власних рук й не дозволяла супернику нічого створити біля власних воріт. Лише ближче до середини тайму гравцям «Кіфи» вдалося перехопити ініціативу. Проте ні Сохацький, ні Овчаров, які по-черзі були на вістрі атаки, рахунок на табло не змінили, а перемогу «Батьківщини Молодої» підсумував Слободяник – 6:2.

«Персей» – «Авангард (Полісся)» 3:0 (1:0)

Іванчук 14′ Малий 40′ 40′

Першу гольову нагоду в матчі втратив гравець «Персея» Кирилюк, який знаходячись перед воротами суперника запустив круглого «по горобцях». Юнаки «Авангарду (Полісся)» відповіли серією ударів з різних дистанцій, але пострілам Медведчука, який найчастіше був на ударній позиції, забракло влучності. Рахунок у матчі було відкрито на 14-й хвилині – розіграш стандарту завершився голом Іванчука.

У другому таймі команди грали на рівних. Так на кожен гольовий момент «Персея» вихованці Шиманського відповідали своїми атаками. У складі «Персея» найчастіше воротам суперника загрожували Малий та Голомах, у «Авангарду (Полісся)» – Медведчук. Проте, найреальніший шанс відігратися був у Ситарського – Тарасу не вистачило сантиметрів аби замкнути пас із правого флангу. Зважаючи на мінімальну перевагу «Персея», вихованці Шиманського спробували вирвати нічию й пішли грати в п’ять польових, але протягом заключної хвилини матчу двічі пропустили від Малого.

Неділя, 6 березня

«Олімпік» – «Водолії» 3:6 (2:3)

Шимановський 4′ Савицький С. 6′ Кондратюк 35′ – Левчук 6′ 29′ 33′ – -35′ Лупша 9′ Наумчик 17′ Бондарець Олег 28′

Першими «прокинулись» гравці «Олімпіка», яким двічі швидко вдалося розписатися у воротах «Водоліїв», голи на рахунку Едуарда Шимановського та Сергія Савицького. Втім, «Водолії» до середини тайму не лише вирівняли гру, а й відігралися зусиллями Левчука та Лупши, а на перерву йшли за мінімальної переваги завдяки голу Наумчика, забитого Андрієм на заключних хвилинах тайму.

У другому таймі господарі були не такими активними, тоді як «Водолії» поступово втілювали свою ігрову перевагу в голи. Хет-трик оформив Левчук, ще один гол на рахунку Олега Бондарця. До слова, Левчук міг збільшити свій гольовий доробок ще на один м’яч, якби реалізував дабл-пенальті. Гравці «Олімпіка» у другому таймі спромоглися лише на декілька нереалізованих моментів та на гол Кондратюка наприкінці гри.

МФК «Форца» – МФК «ІнБев-2» 1:1 (0:1)

Меліченко 33′ – Стефанович 2′

Уже в першій атаці Стефанович вивів «ІнБев-2» вперед опісля чого підопічні Соколовського свідомо віддали м’яч супернику й зробили ставку на контр-атаки. До слова, помилок у захисних редутах «ІнБева-2» було небагато, але й роботи воротарю гостів Євтушку вистачало. Так голкіперу «ІнБева-2» довелося серйозно вступати у гру після пострілів Ковпака та Меліченка, а от ударам Дзюби й Дзінгілевського забракло влучності. Проте як не старалися гравці «Форци», на перерву пішли програючи в рахунку 1:0.

«Форца» продовжила свій наступ і у другому таймі, проте на 27-й хвилині загралася в атаці й могла пропустити другий гол, але на шляху м’яча після удару Гаврилюка стала стійка. Та господарі все ж відігралися: спочатку голкпіер «ІнБева-2» Євтушок потягнув удар «бісіклетою» у виконанні Дзюби, а у же в наступній атаці Меліченко відновив паритет. На більше гравців «Форци» не вистачило – нічия 1:1.

«Словяни» – «Персей» 3:3 (0:2)

Герман 26′ Єфіменко 40′ Гвоздь 40′ – Голомах 5′ Цирюк 14′ Контефт 24′

«Персей» виглядав краще за суперника, а тому і не дивно, що саме гості відкрили рахунок у матчі. Сталося це на п’ятій хвилині, а невдовзі Цирюк подвоїв перевагу своєї команди. «Персей» ще у першому таймі міг доводити рахунок до розгромних 3:0, але воротар «Слов’ян» Говорадло перевів удар Іванчука на кутовий, зберігши для своєї команди шанси на другий тайм.

«Персей» досягнув свого у дебюті другої 20-хвилинки – Контефт скористався обрізкою господарів й збільшив перевагу своєї команди до трьох м’ячів, щоправда, Герман одразу скоротив відставання. «Слов’яни» не полишали спроб врятувати ситуацію й увесь ігровий час проводили в атаках, але забити господарям вдалося лише на останній хвилині – Єфіменко підправив дальній удар Шафрана точно у ворота. А за 19 секунд до кінця матчу граючий тренер Гвоздь вирвав для «Слов’ян» нічию.