Перша ліга Житомира: «Форца» програє, але продовжує лідирувати

Максимум із 14-го туру витиснули «Слов’яни». У суботу команда обіграла «Форцу», а уже у неділю саме завдяки перемозі «Форци» над головним конкурентом «Слов’ян» у боротьбі за призову трійку «Батьківщиною Молодою» футзалісти Гвоздя не лише втрималися на третій сходинці, а й збільшили відрив до трьох очок. Що ж до лідера Першої ліги, то на пяти «Форці» наступає «Атлет-2», який теж має 36 очок і матч в запасі.

До слова, до першої трійки могли увірватися «Водолії», але обидва своїх матчі 14 туру програли, а тому й залишились на п’ятій сходинці. Як і раніше одним пунктом «Водоліям» поступається «Квара». За підсумками 14-го туру варто відзначити успіх «ІнБева-2», який набрав чотири очки й звів відставання від «Кіфи» до мінімуму, та «Штурм-Лесу», гравці якого посунули з сьомої сходинки «Персей».

Кращі бомбардири першої ліги:

Микола Дзюба (МФК Форца) – 27 голів

Максим Гавришенко (Атлет-2) – 16 голів

Ярослав Сорока (Штурм-Лес) – 15 голів

Юрій Нікітенко (Квара) – 14 голів

Вадим Безверхий (Фрегат), Андрій Тарасюк (Водолії) – 13 голів

Олександр Левчук (Водолії), Вадим Малий (Персей), Олександр Новак (Штурм-Лес) – 12 голів

Субота, 6 лютого

«Водолії» – «Штурм-Лес» 3:4 (2:1)

Наумчик 5′ 8′ Левчук 40′ – Новак 5′ 24′ 26′ Сачковський 37′

На початку гри команди обмінялися швидкими голами Наумчика та Новака. Окрім забитого голу, в першому таймі олевчани в атаці більше нічого не створили, тоді як «Водолії» повністю контролювали хід гри, а другий гол Наумчика дозволив його команді піти на перерву з перевагою в один м’яч.

А от початок другого тайму був за «Штурм-Лесом». Новак спершу зрівняв рахунок, а уже за дві хвилини вивів свою команду вперед. Усі нечисленні спроби «Водоліїв» відігратися успіхом не увінчалися і навіть гра в п’ять польових рахунок на табло не змінила, тоді як олевчанинСачковський на 37-й хвилині відправив у ворота суперника четвертий гол. Лише на останній хвилині Левчуку вдалося звести відставання до мінімуму, а от на більше житомиряни не спромоглися – поразка 3:4.

«Слов’яни» –  МФК «Форца» 3:2 (1:2)

Стукал 11′ Данюк 35′ Кравчук 36′ – Ковпак 14′ Дзюба 16′

У першому таймі команди показали майже 100-відсоткову реалізацію. Так удар гравця «Слов’ян» Стукала став повною несподіванкою для воротаря «Форци», але перевага господарів трималася недовго: Русецький зрівняв рахунок у матчі, а за дві хвилини Дзюба вивів свою команду вперед. Втім, команди могли піти на перерву і за нічийного рахунку, якби Данюк реалізував свій момент наприкінці тайму.

Рахунок гнав «Слов’ян» вперед, а тому команда поступово нарощувала оберти. Хитка перевага «Форци» трималася до 35-ї хвилини, аж поки «Слов’яни» впродовж двох хвилин не лише зрівняли рахунок, а й вийшли вперед. За час, який залишався до кінця гри, гравці «Форци» так і не змогли створити нічого путнього біля воріт суперника, а тому фінальний свисток зафіксував вольову перемогу «Словян» з рахунком 3:2.

«Штурм-Лес» – МФК «ІнБев-2» 1:1 (0:0)

Попович 23′ – Самчик 31′

Попри пристойні швидкості й достатню кількість гольових моментів на перерву суперники йшли за нульової нічиєї. З-поміж усіх моментів, створених командами у першому таймі, можна виокремити вихід віч-на-віч Поповича з воротарем «ІнБева-2» Євтушком та декілька небезпечних ударів житомирян, які або ж не досягли цілі, або ж з якими справився голкіпер олевчан Покальчук.

А от перший же момент у другому таймі гравці «Штурм-Лесу» перетворили у гол – Ярослав Сорока став автором гольового пасу на Поповича. Гравці «ІнБеву-2», як і першому таймі, загрожували воротам суперника ударами з різних дистанцій, втім забити житомирянам вдалося після вдало розіграної комбінації, яку точним ударом завершив Самчик. Втім, останній момент у матчі не реалізували саме олевчани – партнери вивели Сороку «на побачення» з голкіпером «ІнБева-2», але Ярослава не зумів переграти воротаря суперника.

ХСК «Кіфа» – «Олімпік» 6:5 (4:4)

Сікайло 2′ Рогальський 6′ Шульгін 9′ Овчаров 15′ Архипюк Б. 32′ – Шимановський Е. 3′ 17′ Савицький Ф. 14′ Долинський 20′ Кондратюк аг 30′ Таратін 36′

На швидкий гол Сікайла «Олімпік» одразу ж відповів точним пострілом Едуарда Шимановського. А от на два м’ячі Рогальського та Шульгіна, які були забиті ударами з дальньої дистанції, у «Олімпіка» настільки швидкої відповіді не знайшлося. Лише на 14-й хвилині Федір Савицький звів відставання до мінімуму, але уже у наступній атаці Овчаров вкотре скористався відсутністю в суперника основного воротаря й відправив у ворота «Олімпіка» четвертий гол. Щоправда і цього разу «Олімпік» не склав зброї й завдяки голам Едуарда Шимановського та Долинського команди пішли на перерву за нічийного рахунку.

На другий тайм команди не зберегли гольовий запал, а тому забитих м’ячів було значно менше. Гравці «Олімпіка» хоча і намагалися ні в чому не поступатися супернику, все ж двічі пропустили всередині другої половини гри. Проте і цього разу Таратін зумів розписатися у воротах суперника й відновив інтригу у матчі. Долинський міг і зовсім врятувати нічию, але з його потужним ударом справився воротар «Кіфи» Рогальський.

Неділя, 7 лютого

«Персей» – «Атлет-2» 7:9 (4:4)

Голомах 4′ Малий 16′ +20′ Остапенко аг 33′ Іванчук 24′ 33′ 39′ – Гвоздь 9′ 30′ Гавришенко 11′ 22′ +39′ Гаврилюк 12′ 13′ 40′ Кучерчук аг 13′

«Атлети» великими силами пішли вперед, за що були покарані голом Голомаха на початку гри. Втім, перевага «Персея» трималася недовго, адже за п’ять хвилин Гвоздь відновив паритет. Ще за дві хвилини у схожій ситуації перебував уже Гавришенко – 2:1. Після того, як Гаврилюк віддав дві гольових передачі в попередніх епізодах, Петро поповнив власний бомбардирський доробок, відправивши у ворота суперника два м’ячі. До честі «Персея» команда не лише зуміла відквитати один гол, а й відігратися з 1:4. Спочатку гравці «Персея» змусили помилитися Кучерчука, а згодом дубль Малого дозволив «Персею» піти на перерву за нічийних 4:4.

Другу серію трилера команди розіграли уже у другому таймі. На гол Гавришенка в дебюті другої половини гри господарі відповіли влучним пострілом Іванчука. Опісля «Атлет-2» знову забив, але і цього разу у «Персея» знайшлася відповідь. А коли наприкінці гри здавалося, що для «Персея» все закінчилося, Іванчук точним ударом зі штрафного довів напругу матчу до максимуму. Тільки от на більше гравців «Персея» не вистачило, а тому голи Гавришенка та Гаврилюка поставили крапку в трилері – 9:7 перемога «Атлета-2».

МФК «ІнБев-2» – «Водолії» 1:0 (0:0)

Мельник 29′

Початок матчу був за «Водоліями», у складі яких активністю виділялися Березовський і Наумчик. Саме вони могли стати авторами голів, якби кожен із Андріїв реалізував свій вихід віч-на-віч з воротарем суперника. У  складі«ІнБева-2» шанс відзначитися голом втратив Бенедицький, який всередині тайму не зумів переграти воротаря «Водоліїв» Бондарця. До перерви команди змарнували ще по одному моменту: у «Водоліїв» Левчук дивом з метра не влучив у ворота, а у «ІнБева-2» Березовський втратив нагоду забити «Водоліям» «гол в роздягальню».

Початок другого тайму був уже за «ІнБевом-2» й після серії змарнованих моментів Мельнику вдався точний дальній удар, який і дозволив господарям вийти вперед. «Водолії» одразу ж активізувалися і уже в наступній атаці воротарю «ІнБева-2»Ковальчуку довелося продемонструвати свою майстерність після небезпечного удару Гуменюка. З кожною наступною хвилиною гравці «ІнБева-2» все більше думали про захист, а тому й ініціатива перейшла до «Водоліїв». Та навіть попри це контр-випади підопічних Соколовського були куди загрозливішими за комбінаційну гру «Водоліїв». Останній шанс зрівняти рахунок втратив Наумчик, який при грі в п’ять польових у найвідповідальніший момент не зорієнтувався перед воротами суперника.

«Батьківщина Молода» – МФК «Форца» 0:2 (0:0)

Дзюба 33′ 40′

«Форца», яка у суботу поступилася «Словянам», із самого початку звітної гри почала тиснути на ворота суперника, але окрім неточного удару Марущака на початку матчу та моментів Онищука й Ковпака більше воротам суперника не загрожувала. «Батьківщина Молода», яку всіляко підтримували гравці з команд-конкурентів «Форци», включилася в гру під кінець тайму, коли Слободяник та Ковбасюк загрожували воротам суперника дальніми небезпечними ударами.

Ковпак уже в другому таймі спробував ударом з середньої дистанції пробити воротаря господарів але знову безрезультатно. Лише на 33-й хвилині під час розіграшу чергової комбінації «Форци» партнери вивели Дзюбу на ударну позицію й Микола не схибив – 1:0. Свій шанс відігратися «Батьківщина Молода» мала на заключних хвилинах гри, але удар Герасимчука розминувся з воротами. Всі питання про переможця зняв невгомонний Дзюба, дубль якого дозволив «Форці» втримати першу сходинку турнірної таблиці.