Перша лига Житомира: "Фрегат" загострює інтригу

Надважливу перемогу у десятому турі здобула «Батьківщина Молода», яка у неділю обіграла свого прямого конкурента «Фрегат» і тепер займає другу сходинку в турнірній таблиці. Що ж до «Фрегату», то після суботньої перемоги над лідером Першої ліги «Атлетом-2», на недільний матч гравців «Фрегата» просто не вистачило. «Форца», хоча і виграла свій поєдинок, поступається «Фрегату» одним пунктом, але має матч в запасі.

Від лідируючої групи команд не відстають «Водолії» та «Персей», які ведуть боротьбу за п’яту-шосту сходинку турнірної таблиці. А от у другій половині турнірної таблиці суттєвих змін попри перемоги «Квари» та «Штурм-Лесу» і поразки «Кіфи» не відбулося, хіба що один пункт завдяки врятованій нічиїй «ІнБевом-2» у матчі з «Персеєм» дозволив команді обійти в командному заліку «Олімпік».

Субота, 9 січня

«Авангард (Полісся)» – «Батьківщина Молода» 1:2 (0:1)

Ситарський аг 3′ Медведчук 27′ – Виговський 35′

Попри жвавий початок у виконанні юнаків «Авангарду (Полісся)», рахунок вдалося відкрити саме гостям – Ситарський зрізав м’яч у власні ворота після прострілу Герасимчука. Ще у першому таймі подвоювати рахунок  міг Пугаков та Виговський, але щоразу гостям не щастило у завершальній фазі атаки.

У другому таймі Медведчуку вдалося зрівняти рахунок після несильного удару з правого флангу і помилки воротаря «Батьківщини Молодої». Казбан міг виводити «Батьківщину Молоду» вперед, якби реалізував вихід віч-на-віч, але уже за хвилину Виговський ударом з-за меж штрафного майданчика все ж забив, як виявилося, переможний м’яч.

«Форца» – «Штурм-Лес» 3:1 (1:0)

Марущак 19′ Дзюба 27′ Ковпак 37′ – Сорока Роман 22′

«Форца» активніше почала зустріч, але майстерність воротаря «Штурм-Лесу» дозволила гостям зберегти на табло нічийний рахунок. Ближче до середини тайму олевчанам вдалося вирівняти становище і уже воротарю «Форци» Чорному довелося раз-по-раз вступати у гру. Тим не менше на перерву «Форца» йшла за мінімальної переваги – Марущак замкнув простріл Дзюби.

В дебюті другої половини гри удар Романа Сороки в бік воріт суперника і жахлива помилка воротаря «Форци» Федоренка призвели до голу «Штурм-Лесу». Виправляти становище своєї команди взявся кращий бомбардир Дзюба, який всередині тайму виборов м’яч після вкидання від воріт й знову вивів «Форцу» вперед.

В надії врятувати бодай нічию, олевчани пішли вперед великими силами, але наприкінці матчу пропустили контр-випад Ковпака, який і встановив остаточний результат матчу – 3:1 перемога «Форци».

«Олімпік» – «Квара» 1:4 (0:2)

Савіцький Федір 37′ – Горбачевський 5′ Нікітенко 16′ 25′ 33′

«Квара» доволі швидко вийшла вперед зусиллями Горбачевського й надалі повністю контролювала хід матчу. Та попри ігрову перевагу, подвоїти рахунок гравцям «Квари» вдалося лише наприкінці тайму – Нікітенко замкнув простріл з правого флангу.

Початок другого тайму був за «Олімпіком», а тому воротарю гостів довелося частіше вступати у гру. Та попри активність господарів у атаці, рахунок на табло залишався незмінним, а на 25-й хвилині Нікітенко довів перевагу «Квари» до трьох голів. І хоча Савіцькому вдалося відквитати один гол наприкінці матчу, фінальний свисток зафіксував перемогу «Квари» з рахунком 4:1, хет-трик на свій рахунок записав Нікітенко.

ХСК «Кіфа» – «Штурм-Лес» 4:5 (1:3)

Сохацький 13′ Овчаров 34′ Рогальський 38′ Сікайло 40′ – Бобровнік 4′ Сорока Р. 6′ Сорока Я. 10′ Новак 25′ Гриневич 39′

Очевидно, після першого програного матчу гравці «Штурм-Лесу» зробили правильні висновки, адже до середини першого тайму матчу з «Кіфою» олевчани вели в три м’ячі. Лише після цього «Кіфа» включилася в гру: спочатку воротар олевчан врятував свою команду після удару Овчарова, а уже за хвилину Сохацькому все ж вдалося відіграти один м’яч.

Початок другої половини зустрічі увінчався черговим голом «Штурм-Лесу» – Новак замкнув простріл Гриневича. «Кіфа» почала частіше підключати до розіграшу комбінацій  воротаря, проте на рахунку це ніяк не позначилося. Лише на 34-й хвилині Овчарову вдалося знову скоротити відставання в рахунку.

Інтригу житомирянам вдалося відродити наприкінці матчу, коли Рогальський замкнув простріл Скомського. Як виявилося, гол Гриневича, який Павло забив одразу ж після цього, став переможним для «Штурм-Лесу», адже героїчний сейв Сохацького надихнув господарів на гол Сікайла. А от на більше гравцям «Кіфи» не вистачило часу – поразка 4:5.

«Фрегат» – «Атлет-2» 1:0 (1:0)

Данюк 13′

Хоча справжнього гольового моменту вболівальникам довелося чекати більше десяти хвилин, першу ж нагоду було використано – обрізка «атлетів» в центрі поля призвела до виходу один на один і голу Данюка. Та попри відсутність гольових моментів сумувати вболівальникам було ніколи, адже швидкості команди показували пристойні.

У другому таймі «Фрегат» віддав ініціативу супернику й зробив ставку на контр-атакувальну гру. А поки господарі чекали свого шансу, у гравців «Атлету-2» зовсім нічого не клеїлось в атаці. Загалом у другому таймі «атлети» лише тричі по-справжньому загрожували воротам суперника: удару Свести забракло влучності, а Рафальський та Гавришенко свої моменти не реалізували. Останній шанс врятувати нічию  втратив той-таки Гавришенко, який на останніх секундах гри схибив з 10-метрової позначки.

Неділя, 10 січня

ХСК «Кіфа» – «Водолії» 3:8 (1:4)

Овчаров 4′ 28′ Тимощук 25′ – Левчук 6′ Тарасюк 3′ 17′ 23′ Наумчик 19′ 22′ Березовський 38′ Бондарець Олег 40′

До п’ятої хвилини команди встигли обмінятися голами: «Водолії» вийшли вперед завдяки голу Тарасюка, паритет відновив Овчаров. Гравці «Кіфи» додали обертів, проте пропустили від Левчука, а уже під за навіс тайму голи Тарасюка та Наумчика забезпечили «Водоліям» комфортну перевагу в три м’ячі.

А поки «Кіфа» збиралася з думками, невгомонні Наумчик і тарасюк в дебюті другого тайму по черзі розписалися у воротах суперника. Щоправда, за дві хвилини господарі скористалися хвилинною розслабленістю «Водоліїв», внаслідок чого Тимощук і Овчаров відквитали два м’ячі. «Кіфі» нічого було втрачати, а тому команда пішла грати в п’ять польових, за що і була двічі покарана голами Березовського та Бондарця Олега наприкінці матчу.

«Персей» – МФК «ІнБев-2» 2:2 (1:0)

Контефт 2′ – – 40′ Кирилюк 30′ – Сімашкін 32′ Сенько +39′

Попри всі старання гравців «Персея», на перерву команда пішла за мінімальної переваги, яку в дебюті гри забезпечив гол Контефта. Схожа ситуація склалася і у «ІнБева-2», усі небезпечні моменти якого нейтралізував захист «Персея», коли ж польові гравці були безсилі свою команду виручав воротар Бабицький.

На початку другого тайму Малий, знаходячись на чудовій ударній позиції, дивом не подвоїв рахунок. Одразу ж МФК «ІнБев-2» міг відновлювати паритет, але удар Шкуратюка прийняла на себе стійка. Всередині тайму команди обмінялися голами Кирилюка та Сімашкіна, а якби не чудова реакція воротаря «Персея», який витягнув м’яч з-під поперечки після удару Бенедицького, МФК «ІнБев-2» цілком міг зрівнювати рахунок.

За класикою жанру розв’язка наступила на останніх хвилинах матчу. Спочатку воротар «Персея» завалив у власному штрафному майданчику гравця «ІнБева-2», за що був покараний жовтою карткою і голом, а уже за декілька секунд Контефт міг вирвати для «Персея» перемогу, але Андрій з 10-метрової позначки влучив у стійку.

«Батьківщина Молода» – «Фрегат» 2:1 (1:1)

Войналович 15′ Казбан 34′ – Чернега 8′

Чернега на восьмій хвилині вивів «Фрегат» вперед, на що у «Батьківщини Молодої» знайшлася відповідь у вигляді голу, автором якого став Войналович. Після цього «Фрегат» заволодів ініціативою й почав частіше загрожувати воротам суперника. Тим не менше останній гольовий момент першого тайму створили саме господарі – Говорадло потягнув удар Ковбасюка на заключних секундах 20-хвилинки.

Другу половину зустрічі «Фрегат» почав жваво і уже на початку Безверхий міг подвоювати рахунок, якби у ближньому бою переграв воротаря «Батьківщини Молодої» Більського. Нічийний рахунок тримався до 34-ї хвилини, поки в одній із атак Виговський напару із Казбаном не розіграли комбінацію, яка закінчилась взяттям воріт «Фрегату». Гравці «Фрегату» одразу ж додали обертів: спочатку Більський парирував удар Безверхого, а за хвилину Виговський підстрахував свого воротаря, вибивши м’яча з лінії власних воріт, після удару Бушила.