Перша ліга Житомира: дебютна перемога юнаків «Авангарду (Полісся)»

«Форца» завдяки суботній перемозі над «Кварою» вийшла на друге місце в турнірній таблиці, обійшовши «Батьківщину Молоду» та «Фрегат». Не менш важливу перемогу в 11-му здобув і «Персей», який впевнено обіграв свого прямого конкурента «Водоліїв». Ці команди замикають першу шістку команд. А поки вищезгадані команди сперечаються за «місце під сонцем», «Атлет-2» знову збільшив відрив. Тепер «атлетів» від другої сходинки відділяють три пункти.

Варто відзначити першу перемогу юнаків «Авангарду (Полісся)», які у суботу обіграли олевський «Штурм-Лес» з рахунком 3:1. І хоча команда залишилась на останній сходинці, безперечно, вихованцям Шиманського ця перемога додасть впевненості у власних силах. До слова, «Штурм-Лес» хоча і програв обидва сої поєдинки 11-го туру, все ще утримує за собою восьме місце. Щоправда, олевчанам на п’яти наступає «Кіфа», яка відстає від «Штурм-Лесу» на два пункти.

Кращі бомбардири Першої ліги:

Микола Дзюба (МФК Форца) – 19 голів

Ярослав Сорока (Штурм-Лес), Олександр Левчук (Водолії), Юрій Нікітенко (Квара) – 12 голів

Вадим Безверхий (Фрегат) – 11 голів

Андрій Тарасюк (Водолії), Артем Сохацький (Кіфа) – 10 голів

Віталій Рафальський, Максим Гавришенко (Атлет-2) – 9 голів

Субота, 16 січня

«Штурм-Лес»  – Авангард (Полісся)» 1:3 (1:0)

Бобровнік 5′ – Заброцький 25′ Косачев 34′ Ситарський 38′

Перший тайм гравці «Штурм-Лесу» провели набагато активніше за своїх опонентів, але розписатися у воротах «Авангарду (Полісся)» зуміли лише одного разу – Бобровнік вдало зіграв на добиванні. Тим не менше на початку другого тайму Заброцькому вдалося зрівняти рахунок.

Після цього олевчани одразу ж додали в активності і уже воротарю «Авангарду (Полісся)» довелося частіше вступати у гру. Втім, вихованці Шиманського витримали натиск суперника і на 34-й хвилині Криворучко напару із Косачевим втекли в контр-атаку, яка закінчилась голом останнього.

В надії вирвати бодай нічию олевчани пішли грати в п’ять польових, але ні Гриневич, ні брати Сороки, ні Бобровнік, ні Новак, рахунок на табло так і не змінили. Все ясно у звітному матчі стало на 38-й хвилині, коли Ситарський відправив уже в порожні ворота «Штурм-Лесу» третій м’яч.

«Штурм-Лес» – ХСК «Кіфа» 6:13 (2:4)

Новак 4′ 23′ 35′ – -40′ Бобровнік 19′ Попович – – 19′ Гриневич аг 39′ – – 39′ Сачковський 40′ – Архіпюк Богдан 2′ 12′ ++40′ Сохацький 7′ ++39′  Тимощук 16 ′34′  Скомський 26′ ++40′  Сікайло -29′ аг 31′ 40′ Овчаров 32′ 33′

Команди досить жваво почали матч, встигнувши до п’ятої хвилини обмінятися голами – Богдан Архіпюк відкрив рахунок у матчі, вирівняв становище Новак. Проте гравці «Кіфи» не зупинилися на досягнутому й до середини тайму голи Сохацького та Богдана Архіпюка забезпечили номінальним гостям перевагу у два м’ячі. За цей час олевчани у атаці створили лише єдиний момент – Ярослав Сорока дивом не забив такий необхідний для олевчан гол. Відзначитись господарям вдалося наприкінці тайму – Бобровнік вдало зіграв на добиванні після нереалізованого дабл-пенальті Поповича. Щоправда, Олег лише скоротив відставання у рахунку, адже  Тимощук на 16-й хвилині відправив у ворота олевчан четвертий гол.

Другий тайм почався із удару Овчарова в поперечку, після чого Новак звів відставання «Штурм-Лесу» до мінімуму. А опісля команди продовжили гольову перестрілку: на голи Новака та Сачковського, «Кіфа» відповіла влучними ударами Скомського, Овчарова, Сохацького, Тимощука, невгомонного Богдана Архіпюка та Сікайла, причому Максим забив як у свої, так і в чужі.

У підсумку розгромна перемога «Кіфи»13:6 й дві поразки олевчан із загальним рахунком 7:16.

«Водолії» – «Персей» 0:4 (0:1)

Баб’як 13′ Контефт 23′ Остапенко 39′ Малий 40′

Попри жвавий початок матчу, командам довго не вдавалося перетворити нечисленні моменти у голи, а відкрити рахунок у матчі на 13-й хвилині зумів Баб’як. На початку другої половини зустрічі «Персею» вдоюся подвоїти перевагу своєї команди – Контефт скористався пасом Остапенка. Протягом всього матчу головною проблемою «Водолїів» була реалізація – команді постійно не вистачало лічених сантиметрів до голу і навіть гра в п’ять польових ситуацію в атаці не покращила.

Що ж до «Персея», то у другій половині гри команда мала небагато моментів, зате показала куди кращу реалізацію. Після нереалізованого виходу віч-на-віч Малого, Остапенко довів рахунок до 3:0, а на останніх хвилинах матчу Вадим виправився за свій промах і ударом головою встановив остаточний результат матчу– 4:0 перемога «Персея».

«Квара» – МФК «Форца» 2:7 (0:4)

Нікітенко 27′ Іванов 36′ – Савчин 6′ Чистяков 15′ Дзюба 20′ 20′ 25′ 28′ Ковпак 39′

На початку гри Савчин скористався провалом у захисті «Квари» і відкрив рахунок у матчі. Всередині тайму Нікітенко не реалізував свій момент, за що «Квара» була покарана голом у відповідь у виконанні Чистякова. На перерву команди йшли за рахунку 4:0 – це Дзюба оформив дубль впродовж однієї, заключної, хвилини тайму.

На початку другої половини гри Дзюба записав до свого бомбардирського доробку ще два голи. Як не дивно, після цього ініціативою поступово заволоділи саме гравці «Квари». Після серії нереалізованих моментів Нікітенку вдалося відквитати один гол, а уже наприкінці матчу при грі у п’ять польових «Кварі» вдалося забити і другий м’яч у ворота суперника. Але останнє слово було за «Форцою» – Ковпак відзначився у другому матчі поспіль й встановив остаточний результат – 7:2 перемога «Форци».

Неділя, 17 січня

«Атлет-2» –  «Олімпік» 5:2 (1:2)

Гавришенко 13′ Ясінський 24′ Максимчук 31′ Гаврилюк 39′ Кучерчук 40′ – Шимановський Едуард 10′ Гапчук 17′

«Олімпік» нічим не поступався супернику, відповідаючи на кожну атаку «атлетів» небезпечними ударами. Саме «Олімпіку» вдалося відкрити рахунок у матчі: Едуард Шимановський ударом зі штрафного зняв павутину з дев’ятки воріт Зорника. «Атлети» додали в активності і уже за три хвилини Гавришенко відновив паритет, проте наприкінці тайму Гапчук класно розібрався у штрафному майданчику «Атлета» й знову вивів свою команду вперед.

Враховуючи рахунок після першого тайму, у другій половині зустрічі на майданчик вийшов зовсім інший «Атлет-2». Як не старався воротар «Олімпіка» Сальвук нічого не зумів вдіяти після удару Ясінського, а згодом і після влучного пострілу Максимчука. Відновити інтригу в матчі міг Едуард Шимановський, який всередині тайму з вигідної позиції влучив у стійку. Наостанок Гаврилюк та Кучерчук розписалися у воротах «Оліміпка» й встановили остаточний результат матчу – 5:2 перемога «Атлета-2».

МФК «ІнБев-2» – «Авангард (Полісся)» 4:0 (2:0)

Березовський 13′ 34′ Стефанович 18′ Сімашкін 25′

Головною ударною силою «ІнБева-2» у першому таймі був Березовський, який тричі загрожував воротам Семенія, і якщо два удари Володимира воротар «Авангарду (Полісся)» парирував, то третій закінчився голом. А на заключних хвилинах тайму рахунок вдалося подвоїти Стефановичу.

На початку другого тайму Сімашкін відправив третій м’яч у ворота «Авангарду (Полісся)», після чого вступати у гру довелося уже воротарю «ІнБева-2» Ковальчуку – Денис врятував свою команду після небезпечного удару Бугая з-за меж штрафного майданчика. Підсумував перемогу «ІнБева-2» Березовський, який на 34-й хвилині оформив дубль.