Перша ліга Житомира: «Батьківщина Молода» втручається у чемпіонські плани «Атлета-2»

Поки лідер Першої ліги «Форца» разом із вищоліговим «ГазМясом» захищали честь Житомира на турнірі ADF-LNTU Premium Cup у Луцьку, «Атлет-2» завдяки суботній перемозі над «Водоліями» одноосібно очолив турнірну таблицю Першої Ліги. А от у відрив «атлетів» не пустила «Батьківщина Молода», яка у неділю сенсаційно обіграла «Атлет-2» з рахунком 3:0. Так само у неділю «Слов’яни» зазнали несподіваної поразки від «Кіфи» й втратили нагоду піднятися на друге місце в турнірній таблиці.

Сходження до вершини продовжує «Квара», після двох поспіль перемог у 16-му турі команда з 35 очками ділить з «Батьківщиною Молодою» четверте-п’яте місце. Нижня частина турнірної таблиці жодних змін не зазнала, хоча і варто відзначити успіх «Кіфи», перемога котрої над «Слов’янами» дозволила команді закріпилася на дев’ятій позиції.

Кращі бомбардири Першої ліги:

Микола Дзюба (МФК Форца) – 30 голів

Юрій Нікітенко (Квара) – 19 голів

Максим Гавришенко (Атлет-2) – 17 голів

Ярослав Сорока (Штурм-Лес), Вадим Малий (Персей) – 15 голів

Андрій Тарасюк (Водолії) – 14 голів

Вадим Безверхий (Слов’яни), Олександр Левчук (Водолії), Олександр Новак (Штурм-Лес) – 13 голів

Субота, 20 лютого:

«Штурм-Лес» – «Слов’яни» 1:5 (1:2)

Сачковський 9′ – Корольов 7′ Данюк 14′ 33′ 34′ Герман 35′

Чи не перша помилка гравців «Штурм-Лесу» в захисті дозволила Корольову відкрити рахунок у матчі, втім, уже за дві хвилини вдало розіграна стінка на підступах до штрафного майданчика «Слов’ян» призвела до взяття воріт у виконанні Сачковського. Опісля команди з перемінним успіхом володіли ініціативою, а на 13-й хвилині «Слов’яни» взяли тайм-аут, який явно пішов на користь команді, адже уже за мить Данюк відправив у ворота олевчан другий гол.

Другий тайм активніше почали гравці «Штурм-Лесу» і якби не впевнена гра воротаря «Слов’ян» Говорадла, капітан олевчан Попович міг зрівнювати рахунок у матчі. Гравці «Штурм-Лесу» володіли м’ячем й продовжували шукати щастя біля воріт суперника, тоді як «Слов’яни» зробили ставку на контр-атаки. Така тактика виправдала себе наприкінці гри коли Герман та двічі Данюк  розписалися у воротах Покальчука. І хоча олевчани спробували врятувати становище, гол Сачковського так і залишився єдиним – 5:1 перемога «Слов’ян».

«Водолії» – «Атлет-2» 1:4 (0:2)

Тарасюк 26′ – Гавришенко 15′ Чупринський 17′ Рафальський 22′ Кучерчук 40′

«Водолії», навіть граючи без замін, не лише не підпускали до своїх воріт «атлетів», а й першими створили гольову нагоду біля воріт суперника – партнери двічі виводили Наумчика «на побачення» з воротарем гостів Зорником, але Вадим щоразу рятував свою команду. Згодом Наумчик втратив ще дві гольові нагоди, а у відповідь Гавришенко відкрив рахунок у матчі. Ще за дві хвилини Чупринський ударом з гострого кута подвоїв перевагу «Атлета-2». «Водолії» ще у першому таймі могли скоротити відставання в рахунку, але удар Березовського прийняла на себе стійка.

У дебюті другого тайму господарі обрізалися в атаці, за що одразу ж були покарані голом Рафальського. Але і цього разу «Водолії» не опустили руки й невдовзі Тарасюк відквитав один м’яч, а якби не сейв Зорника після штрафного у виконанні Березовського, розрив у рахунку міг стати мінімальним. Свої шанси біля протилежних воріт мали і «атлети», щоправда, як і їх суперники, жоден із них не реалізували. Лише Кучерчуку на заключних хвилинах гри вдалося відправити у ворота «Водоліїв» четвертий гол.

«Штурм-Лес» – «Квара» 4:10 (3:3)

Бобровнік 2′ 3′ Сачковський 13′ Новак 31′ – Нікітенко 6′ 27′ 31′ 35′ Ляшевич 15′ 20′ Бєланов 29′ Горбачевський 30′ 40 Градовський 33′

Дубль Бобровніка в дебюті гри забезпечив «Штурм-Лесу» комфортну перевагу в два м’ячі, проте гравці «Квари» не знітилися й за три хвилини Нікітенко скоротив відставання в рахунку. План «Квари» швидко відігратися провалися, адже жодна зі спроб житомирян вразити ворота суперника успіхом не увінчалася. Зате олевчани після розіграшу кутового забили втретє, гол на рахунку Сачковського. Втім, на перерву команди пішли за мирової 3:3 – Ляшевич записав до свого активу дубль, відзначившись у воротах суперника з інтервалом у п’ять хвилин.

Ближче до середини другого тайму гравці «Квари» серйозніше взялися за справу, наслідком чого став хет-трик Нікітенка та голи Бєланова, Горбачевського та Градовського. А от олевчанам лише одного разу вдалося розписатися у воротах житомирян, автором голу став Новак. Підсумував перемогу «Квари» Горбачевський, який відправив у ворота олевчан десятий гол й приніс своїй команді найбільшу перемогу в цьому сезоні.

Неділя, 21 лютого

«Авангард (Полісся)» – «Олімпік» 1:1 (0:1)

Ситарський аг 4′ Бугай 21′

Окрім голу, який фактично гравці «Авангарду (Полісся)» подарували супернику, «Олімпік» в атаці більше нічим не запам’ятався. А от воротар гостів раз по раз був змушений вступати у гру після небезпечних ударів у виконанні вихованців Шиманського. Найближчим до голу був Поліщук, небезпечний постріл якого парирував голкіпер «Олімпіка» Юрківський.

У дебюті другого тайму Бугаю вдалося зрівняти рахунок і уже воротарю «Авангарду (Полісся)» Семенію довелося рятувати свою команду після ударів Шимановського, Кондратюка і Карпова. Тим не менше, до середини тайму вихованцям Шиманського вдалося заспокоїти гру, а наприкінці гри юнаки «Авнагарду (Полісся)» спробували вирвати перемогу, граючи в п’ять польових, але безуспішно – нічия 1:1.

«Слов’яни» – ХСК «Кіфа» 1:4 (0:1)

Данюк 38′ – Сохацький +20′ Скомський 22′ 38′ Овчаров 34′

«Слов’яни», хоча і підходили до звітного матчу у статусі фаворита, в атаці грали без особливого натхнення. «Кіфу» такий розклад влаштував, а тому і гольових моментів у першому таймі команди створили обмаль. Втім, гравці «Кіфи» не бажали здаватися на милість фавориту й на заключній хвилині тайму одна із атак  гостів закінчилась фолом воротаря «Слов’ян» Говорадла у власному штрафному майданчику, покарання бездоганно виконав Сохацький.

На хвилі успіху «Кіфа» на стартових хвилинах другого тайму подвоїла перевагу зусиллями Скомського, а якби Тимощук реалізував свій момент, до середини тайму рахунок міг бути уже 3:0. «Слов’яни» одразу ж спробували врятувати становище, але всі старання партнерів по команді звів нанівець воротар Говорадло, який допустився прикрої помилки після удару Овчарова. Господарям нічого було втрачати, а тому останні шість хвилин вони пішли грати в п’ять польових. І хоча Данюку вдалося скоротити відставання в рахунку, гол Скомського, який влетів у ворота «Слов’ян» за мить після цього, підсумував перемогу «Кіфи» – 4:1.

«Квара» – «Водолії» 4:1 (2:0)

Горбачевський 3′ 13′ 33′ Ляшевич 39′ – Наумчик 21′

На третій хвилині гри розіграш стандарту гравцями «Квари» поблизу штрафного майданчика суперника завершився голом Горбачевського. Всередині тайму команди обмінялися нереалізованим моментами: у «Водоліїв» свій шанс змарнував Наумчик, а воротар гостів Олександр Бондарець «потягнув» небезпечний удар Градовського. А от наступний свій момент «Квара» реалізувала – Горбачевський ударом із середньої дистанції відправив у ворота суперника другий м’яч.

У перерві «Водолії» зібралися з думками і в дебюті другого тайму Наумчик спочатку відквитав один м’яч, а опісля Кулініченко змарнував свій вихід віч-на-віч з воротарем «Квари» Івановим. Так само свої нагоди біля воріт гостів не використали гравці «Квари» Кварацхелія та Горбачевський. Та навіть з-поміж низки моментів, гравці «Квари» вибрали дві нагоди, які реалізували: хет-трик оформив Горбачевський, голом відзначився Ляшевич.

«Батьківщина Молода» – «Атлет-2» 3:0 (1:0)

Свінціцький 20′ 40′ Ковбасюк 40′

«Атлети» традиційно почали матч першим номером, втім, саме воротарю «Атлета-2» Зорнику довелося першим вступати у гру після небезпечного удару Казбана. Опісля команди запропонували одна одній силовий футзал з мінімумом гольових моментів, хоча «градус» гри був достатньо високим. Апогею напруга досягла на заключних хвилинах тайму, коли «Батьківщина Молода» набрала п’ять фолів, та попри це зуміла справитись з хвилюванням й Герасимчук із Свінціцьким розіграли стандарт, який останній завершив голом.

Уже у другому таймі 100-відсоткову гольову нагоду зрівняти рахунок втратив Гаврилюк, який перебуваючи на ударній позиції, замість пробити по воротах віддав пас партнеру. Увесь ігровий час другого тайму «атлети» «провисіли» на воротах суперника, але гравці «Батьківщини Молодої» у захисті грали на відбій. За таку самовіддану гру господарі були винагородженні на останній хвилині матчу, коли «Атлет-2» пішов розігрувати п’ятого польового, а Свінціцький та Ковбасюк по черзі розписалися у воротах Зорника. У підсумку 3:0 – «Батьківщина Молода» відбирає очки у лідера й продовжує боротьбу за місце «під сонцем» у турнірній таблиці Першої ліги.