«Форца» – новий лідер першої ліги Житомира

Топ-новина 12-го туру Першої ліги – недільна перемога «Форци» над «Атлетом-2». Перемога з рахунком 6:2 забезпечила «Форці» перше місце в турнірній таблиці, а ще головний бомбардир команди Микола Дзюба у звітному матчі оформив хет-трик і тепер має у своєму бомбардирському доробку 22 (!) голи.

Проте, окрім звитяги «Форци», до трійки лідерів повернувся «Фрегат», що стало можливим завдяки виграшу в «Олімпіка» та несподіваним перемогам олевського «Штурм-Лесу» над «Персеєм» та «Батьківщиною Молодою». До слова шість набраних очок олевчанами жодним чином не позначились на турнірному становищі команди, зате дозволили «Штурм-Лесу» триматися від найближчого конкурента «Квари» на відстані одного пункту.

Поразкою «Персея» одразу ж скористалися «Водолії, які обіграли юнаків «Авангарду (Полісся)» й тепер посідають п’яте місце в турнірній таблиці та «Квара», дві поспіль перемоги якої дозволили команді наздогнати у турнірній таблиці «Персей».

Остапенко 9′ Малий 24′ – Бобровнік 15′ 38′ Сорока Я. 22′ Новак 37′

Команди володіли ініціативою з перемінним успіхом, раз по раз обмінюючись небезпечними моментами біля воріт одна одної. Така гра на майданчику точилася до дев’ятої хвилини, поки Остапенко дальнім ударом не відкрив рахунок у матчі. Олевчани відігралися після вдало розіграної комбінації в один дотик, яку голом завершив Бобровнік. Останній момент у таймі втратив гравець «Персея» Іванчук, який поцілив у поперечку.

В дебюті другого тайму Ярослав Сорока продавив суперника й вивів «Штурм-Лес» вперед, на що у «Персея» голом відповів Малий. Всередині тайму «Персей» награв на вилучення Іванчука, проте чисельну перевагу гості так і не реалізували. Зате наприкінці гри Новак та Бобровнік впродовж двох хвилин відправили у ворота «Персея» два голи й здобули підсумкову перемогу з рахунком 4:2.

ХСК «Кіфа» – «Квара» 1:3 (0:2)

Гречко 4′ Ляшевич 14′ Градовський 28′ Горбачевський аг 40′

Гречко вивів «Квару» вперед уже на стартових хвилинах гри і хоча після цього «Кіфа» повністю контролювала гру, Ляшевич на 14-й хвилині ударом майже з нульового кута подвоїв перевагу «Квари». Опісля Сохацький втратив найреальніший момент у першому таймі скоротити відставання, з метра не влучивши у порожні ворота, а з усіма подальшими спробами «Кіфи» бодай відіграти один м’яч на відмінно справлявся воротар «Квари» Іванов.

На всі спроби «Кіфи» відігратися у другому таймі гості відповіли точним дальнім ударом Градовського, який збільшив перевагу своєї команди до трьох м’ячів. Останні шість хвилин «Кіфа» пішла грати з п’ятим польовим і змогла відквитати один м’яч на останній хвилині матчу.

«Батьківщина Молода» – «Штурм-Лес» 0:4 (0:1)

Сорока Я. 15′ 36′ Новак 26′ Рибін 28′

У першому таймі команди не надто балували вболівальників гольовими моментами, награвши лише на декілька небезпечних ударів у виконанні гравців «Батьківщини Молодої» та гол Сороки, який Ярослав забив на 15-й хвилині, точно пробивши у дальній кут воріт суперника.

Другий тайм розпочався з нереалізованого моменту «Штурм-Лесу»: олевчани розігнали контр-атаку, на вістрі якої був Бобровнік, але Олег змарнував свій момент. Проте Бобровнік виправився за декілька хвилин, віддавши гольовий пас на Новака – 2:0. Ще за дві хвилини Рибін замкнув простріл автора попереднього голу Новака. Четвертий м’яч Ярослав Сорока забивав уже в порожні ворота – 4:0 друга поспіль перемога «Штурм-Лесу» в 12-му турі.

«Авангард (Полісся)» – «Водолії» 1:2 (0:1)

Поліщук 40′ – Тарасюк 11′ Драган 40′

На гол вболівальникам довелося чекати 11 хвилин аж поки Тарасюк у силовій манері виборов м’яч на підступах до штрафного майданчика суперника і відкрив рахунок у матчі. Увесь перший тайм у юнаків «Авангарду (Полісся)» вся небезпека в атаці йшла від Медведчука, але всі спроби Давида розписатися у воротах «Водоліїв» були марними.

У другій 20-хвилинці гравці «Авангарду (Полісся)» сміливіше  заграли в атаці, але на табло така активність ніяк не позначилась. У «Водоліїв» воротам суперника найчастіше загрожували Березовський, Тарасюк та Наумчик, втім так само безрезультатно. Ситуацію у нападі виправив воротар «Водоліїв» Драган, який покарав юнаків «Авангарду (Полісся)» за гру в п’ять польових. А наостанок Поліщук скоротив розрив у рахунку. Хто зна, як би склався матч, забий Юрій свій гол на хвилину раніше.

«Фрегат» – «Олімпік» 4:2 (3:2)

Стукал 11′ Штоюнда 13′ Безверхий 19′ 22′ – Кондратюк 14′ Шимановський Е. 15′

«Фрегат» гостріше грав у атаці, а тому і не дивно, що саме номінальні господарі відкрили рахунок у матчі. Спочатку Стукал розписався у воротах «Олімпіка», а уже за дві хвилини Штоюнда подвоїв перевагу «Фрегату». Проте гравці «Олімпіка» швидко прийшли до тями і вподовж двох хвилин Кондратюк та Едуард Шимановський відновили «статус кво». Команди так би і пішли на перерву за нічийного рахунку, якби не гол Безверхого наприкінці тайму.

Вадим став автором і четвертого голу у матчі. Сталося це в дебюті другого тайму, а опісля «Фрегат» створив ще декілька 100-відсоткових гольових моментів, які успішно «розтринькав». Гравці «Олімпіка» як могли стримували атаки суперника, а тому майже не думали про напад. У підсумку фінальна сирена зафіксувала впевнену перемогу «Фрегата» 4:2, яка вивела команду на третє місце в турнірній таблиці.

Неділя, 24 січня

«Форца» – «Атлет-2» 6:2 (3:2)

Савчин 5′ – – 39′ Чистяков 8′ Дзюба 18′ 38′ ++40′ Дзінгілевський ++37′ – Гвоздь 6′ Гавришенко 20′

Зарядженість команд на боротьбу і жвавий початок матчу став наслідком того, що до шостої хвилини команди обмінялися голами Савчина та Гвоздя. А після другого забитого голу «Форцою» у виконанні Чистякова «Атлет-2» остаточно заволодів ініціативою й притис суперника до власних воріт. За такої гри «Форца» зробила ставку на контр-атаки і якби не проблеми з реалізацією Дзюба та Меліченко могли збільшувати перевагу своєї команди. Проте, Дзюба наприкінці тайму все ж розписався у воротах Зорника, а у відповідь Гавришенко на заключних секундах тайму звів відставання «атлетів» до мінімуму.

Увесь другий тайм «атлети» шукали ключі від воріт суперника, тоді як «Форца» грала від оборони й «терпіла», за що була винагороджена наприкінці тайму. Дзінгілевський реалізував «шостий фол», а впродовж заключних хвилин Дзюба двічі розписався у воротах «Атлета» – 6:2 «Форца» виривається у лідери Першої ліги.

«Авангард (Полісся)» – «Квара» 1:3 (1:0)

Медведчук 3′ – Градовський 27′ Перегуда 28′ Гречко 33′

Рахунок у матчі вдалося відкрити юнакам «Авангарду (Полісся)»: Медведчук на швидкості втік від Кварацхелії й переграв воротаря «Квари» Іванова. Як не старалися гравці «Квари» у першому таймі, зрівняти рахунок їм так і не вдалося – юнаки «Авангарду (Полісся)» в захисті грали безпомилково.

Розпечатати ворота Уманського гравцям «Квари» вдалося лише всередині другого тайму. Спочатку Градовський відновив паритет, а уже за хвилину Перегуда вперше у матчі вивів «Квару» вперед. Ще за п’ять хвилин Нікітенко класним прихованим пасом вивів на ударну позицію Гречка, який закріпив перевагу «Квари». У підсумку «Квара» вдруге у 12-му турі здобула перемогу і знову з рахунком 3:1.