Візитна картка АФЛУ. Запорізька область+анонс 15 туру прем’єр-ліги

Що й казати, Запоріжжя є однією з колисок українського футзалу. Історія цього виду спорту у краї козаків бере свій початок з 1980-х років. Перший запорізьким клубом, який виступав у різноманітних всесоюзних міні-футбольних змаганнях став «Авіатор», який на виїзд літав власним літаком, адже його підтримував авіаклуб, а незмінним тренером і президентом був Володимир Коровський. Ще в 1987 році з’явилася легендарна «Надія» – перший чемпіон незалежної України 1992 року. Правда, той чемпіонат не зовсім офіційний, оскільки не був проведений під егідою АМФУ, яка з’явилася тільки в наступному році. У ньому взяло участь 3 запорізькі команди - «Надія», «Орбіта» та «Інтурист».

У подальшому у вищій лізі обласний центр представляли ті ж «Надія» та «Інтурист», а потім «Дніпроспецсталь», «Запоріжкокс», «Віннер Форд-Університет». Запорізькі команди не раз зупинялися за крок від головних нагород, але жодного разу «золото» їм не підкорилося. А сезон 1998/99 для української вищої ліги можна назвати певною мірою унікальним, адже усі три запорізькі команди («Вінне Форд-Університет», «Запоріжкокс», «Дніпроспецсталь») боролися за чемпіонство, втім, у підсумку, його здобув київський «Інтеркас». Кубок України для регіону по одному разу вдалося здобути «Віннер Форд-Університету» і «Дніпроспецсталі».

Історія становлення футзалу в цьому регіоні схожа на ту, що відбувалася в Києві – спочатку з’явилися професійні клуби, а вже пізніше організація, яка б займалася розвитком футзального господарства на всіх рівнях. Лише 1999 року вдалося провести перший чемпіонат Запоріжжя в якому взяло участь 10 команд. Чемпіонат явно запам’ятався місцевим уболівальникам, адже серед учасників було три команди-претендента на чемпіонство у вищій лізі чемпіонату України, два учасники першої ліги і два учасники другої ліги чемпіонату України. Можете собі уявити якими були баталії! Першим чемпіоном міста стала команда «Дніпроспецсталь». Організатором змагань виступила створена незадовго до того Запорізька обласна регіональна федерація міні-футболу.

Завдяки зусиллям Федерації у наступні роки проводився чемпіонат (у наступні сезони там виступали аматори) і Кубок міста, а потім справа дійшла і до обласного чемпіонату в якому виступали команди з Енергодару, Гуляйполя, Новомиколаївки, Василівки, Токмака і багатьох інших районних центрів.

Декілька років вдавалося проводити класичний чемпіонат серед ветеранів 35+, 5 років проводився чемпіонат серед студент і завжди його незмінним переможцем ставала команда «Спартак-КПУ». Своєму становленню Федерація завдячує таким людям як журналіст Анатолій Полтавець, тренер «Надії» Юрій Арестенко, голова фізкультурно-спортивного клубу «Автомаш» Володимир Андрієвський. Президентами Запорізької обласної регіональної федерації міні-футболу у різні роки були Олександр Смолянецький, Володимир Беляєв і Роман Матвіїшин. Федерація завжди була відкрита до експериментів і з 2002 року навіть сприяла розвитку пляжного футболу у регіоні.

2009 року було організовано Запорізьку обласну асоціацію міні-футболу (футзалу) (ЗОАМФ), яка й отримала від АМФУ всі права на проведення аматорських змагань. ЗОАМФ змагання не тільки з футзалу, а ще й з міні-футболу, футболу 8х8 і пляжного футболу. Незмінним президентом усі ці роки є Віталій Ніколаєнко. Окремо хочеться наголосити, що футзал у регіоні розвивається не тільки в обласному центрі, а й в інших районах області.

Після цього Запорізька обласна регіональна федерація міні-футболу під керівництвом Володимира Беляєва відійшла в тінь і зараз займається розвитком мікрофутзалу. До речі, ФК Запоріжжя стало чемпіоном Європи з пляжного мікрофутзалу у 2017 році, обігравши у фіналі італійців.

Великий слід у історії запорізького аматорського футзалу залишили такі команди, як «Зірка-Етика», «Катран», «Динамо», «Сіал Джет», «Імекс» і «Лотос». Відзначилися такі тренери як Олег Зозуля, Сергій Дюженко, Володимир Зелений, Володимир Колесник, Олександр Антонов. А скільки видатних гравців подарував козацький край Україні? Всіх неможливо згадати, але такі імена як Раміс Мансуров, Олександр Яценко, Олег Зозуля промовляють самі за себе. Саме ім’я Олександра Яценка носить клуб бомбардирів українського футзалу, який заснував журналіст Сергій Чайка.

Не можна не відзначити також і той факт, що в області працює один з найбільш успішних дитячих тренерів України Ігор Черненко, який є директором і тренером клубу «Темп» з Енергодару. Цей клуб виховав таких гравців як Дмитро Сільченко і Микита Шпигар, а також тріо воротарів: Дмитра Литвиненка, Юрія Савенка, Олександра Сухова.

У Аматорській футзальній лізі України (АФЛУ) Запорізька область почала свою участь з другого сезону. За цей час регіон у Всеукраїнському фіналі представляли такі колективи, як «Агрінол» (Бердянськ), «Баварія» (Енергодар), «Сіал Джет» (Запоріжжя), «Азовське море» (Бердянськ), «АРПІ» (Донецьк/Запоріжжя) і «АІК ЕКО» (Запоріжжя). Найкращий результат вдалося показати «АІК ЕКО», який вийшов у фінал сезону 2015/16. До речі, всеукраїнський фінал сезону 2014/15 приймало у себе Запоріжжя. У Елітному фіналі АФЛУ область не була представлена жодного разу.

Якщо ви хочете ближче познайомитися із запорізькими аматорами, то завтра у вас буде така можливість. У прем’єр-лізі відбудуться матчі 15-го туру. Формула розіграшу прем’єр-ліги у цьому сезоні мала наступний вигляд: спочатку учасники проводять два кола, а після них діляться на дві четвірки в яких відіграють ще два кола. Завтра якраз команди розпочнуть другий етап.

У верхній четвірці мало відбутися два матчі, але  «АРПИ-2» і «Січ Юнайтед» не зійдуться в двобої, адже «друкарі», на жаль, знялися зі змагань. Тож «віддуватися» за своїх колег у четвірці будуть «Колесо-Центр» і «ГлавДомСтрой». «Будівельникам» дуже необхідна перемога, оскільки вони чотирма очками поступаються «січовикам», а «автомобілісти» практично вирішили всі свої питання. Будь-яке наступне очко зробить «Колесо-Центр» недосяжним для конкурентів, тож уже завтра вони можуть достроково стати чемпіонами.

У нижній четвірці зустрічаються дві пари сусідів по турнірній таблиці. У битві аутсайдерів зійдуться «Аскон» і «Євростандарт», а у битві «середняків» «Бонус» і «Лотос». Перемоги більше потрібні «Єростандарту» і «Бонусу» відповідно.

Андрій Гулій, прес-служба АФЛУАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: