Візитна картка АФЛУ. Закарпатська область+анонс 8 туру УФЛ

Закарпатський футзал ще не дуже широко відомий в Україні, але має доволі тривалу історію і певні традиції. На початку 2000-х років при Федерації футболу Закарпаття було створено Комітет з футзалу, який очолив арбітр ФІФА Сергій Дребужан. З того часу в регіоні почали проводити обласний чемпіонат, останній, 13-й розіграш, якого провели 2016 року. В ньому переважно змагалося від 6 до 10 команд, але в останньому вдалося зібрати цілих 16 учасників. Формат проведення чемпіонату змінювався залежно від кількості учасників і останні роки проводився за територіальним принципом. У більшості розіграшів усі команди з’їжджалися на тури в одне місто - Мукачево, що було вигідніше у фінансовому плані. Великою проблемою у проведенні обласних змагань стала відсутність належної інфраструктури, адже більш-менш нормальні зали є лише у Мукачеві, Виноградові і Тячеві (за винятком обласного центру). Велику допомогу в організації обласних змагань надавали президент «Алекса» Андрій Петьовка і президент «JJ» Олег Більда. Ну а одним з найвідоміших гравців гравців місцевих аматорських змагань є знаний бомбардир Володимир Бабич.

Якраз в 2016 році почала свою діяльність Ужгородська футзальна ліга (УФЛ) під керівництвом Олександри Терембець і цю подію можна вважати початком нової сторінки в історії закарпатського футзалу. Після цього комітет з футзалу Федерації футболу Закарпаття було розформовано і зараз йде підготовча і організаційна робота по створенню повноцінної обласної футзальної федерації. Таким чином, обласний чемпіонат плавно злився з УФЛ.

З середини 2000-х років в Ужгороді неодноразово проводила свої збори і товариські матчі національна збірна України. Ужгородська «Говерла» представляла край у Першій лізі чемпіонату України.

Окремо варто відзначити футзальну школу «Синай», яка 2006 року заснував отець Олександр Прожигач. Протягом трьох років «Синай» виступав двома складами у чемпіонаті ДЮФЛЗ, після чого школа перейшла на футзальні змагання. Школа регулярно проводить свій дитячий турнір Кубок ДЮХФШ «Синай». Найбільший успіх прийшов у 2012 році, коли команда здобула бронзові медалі серед 11–12-річних футзалістів. У тому ж році «Синай» успішно виступав у Кубку України та посів треті місця серед команд 1999 р.н. і 2000 р.н. Тоді вперше голосно заявив про себе Антон Бідзіля, який зараз виступає в Угорщині. Його хотіли залучити до виступів у збірній Угорщини U-17, але він на той час не провів 5 років у дитячих змаганнях наших сусідів, тому зараз за ним спостерігає тренерський штаб угорської «молодіжки», а Україна може втратити ще один футбольний талант.

Не забувають в області і про ветеранів і ще з 2007 року щорічно проводиться турнір Кубок Карпат для гравців віком 40+.

У Аматорській футзальній лізі України (АФЛУ) Закарпаття бере участь лише з попереднього сезону. На Всеукраїнському фіналі регіон представляв мукачевський «Алекс». Перед фіналом закарпатців підкосила епідемія травм і в урізаному складі вони не змогли вийти з групи. У Елітному фіналі АФЛУ область представляв ужгородський УжНЕТ, але теж програв усі ігри і не вийшов з групи.

На вихідних на Закарпатті відбудеться 8-й тур ужгородської футзальної ліги, а ми звернемо свою увагу на Суперлігу.

Вопак – Медея

У цьому матчі аутсайдером, звісно, ж є «Вопак», який за перше коло не набрав жодного очка, найменше за всіх забив і найбільше пропустив. «Медея» твердо йде в середині таблиці і має брати три очки.

УжНУ – Радванка

УжНУ зараз посідає третє місце у турнірній таблиці і є єдиниою кондою, яка намагається якось втрутися в боротьбу з аперші дві сходинки з визнаними лідерами. Тож втрачати очки в цьому матчі «студентам» не бажано. Втім, «Радванка» хоч і перебуває в складному турнірному становищі (6 місце, а очок стільки ж, скільки й у «Алекса», що йде 7-м), проте за рахунок досвіду гравців може порушити плани «студентів».

Минай – Алекс

«Минай» добре всім відомий за своїми футбольними виступами, адже виступає в аматорському чемпіонаті України і начебто збирається переходити у Другу лігу. У команді зібрано багато відомих футбольному уболівальнику імен, то ж не дивно, що вона перебуває серед лідерів і у футзальних змаганнях. Зараз «минаєвці» одним очком поступаються «Проспекту» і просто зобов’язані обігрувати «Алекс», який минулого року виграв обласний чемпіонат, але в цьому сезоні УФЛ виступає не дуже вдало і перебуває внизу турнірної таблиці.

Проспект – Беркут

Беззаперечний лідер змагань «Проспект», чинний чемпіон УФЛ і абсолютний Чемпіон Закарпаття, буде приймати «Беркут». «Беркутівцям» дуже потрібні очки, щоб відштовхнутися від дна таблиці, але навряд чи «Проспект» з ними поділиться хоч одним.

Андрій Гулій, прес-служба АФЛУАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: