Волинь: лідер вищої ліги втрачає перші очки

Суперлига

«Надія» - «Волиньагротех» - 4:2 (2:1)

Голи:  Хлюбко О. 6, 33, Кудінов І. 42, Пунда І. 25 – Кудінов І. 6 (автогол), Кузьмич Р. 28.

Не реалізовані 10-ти м. удари: Райша Н. 45, Хлюбко О. 47 («Надія»).

Попередження: Кондюх Р. 20 – Кузьмич Р. 18, Вознюк В. 46.

Арбітри: Гарасимків В., Хомич О. 3-й арбітр: Онищук Ю.

Друге коло в суперлізі відкрив матч між командами з протилежних полюсів таблиці. Лідер турніру «Надія» повела в рахунку вже на 6 хвилині – відзначився Олександр Хлюбко. Проте гостям вдалось відігратись в першій же атаці – після прострілу м’яч  у власні ворота переправив Ігор Кудінов. Надалі гра проходила за переваги «Надії», однак лише на останній секунді першого тайму вона була втілена в гол, який на свій рахунок записав... воротар господарів Ігор Пунда. Після його удару з лінії власного штрафного майданчика м’яч залетів в верхній правий кут воріт «Волиньаротеху». Голкіпера гостей Дмитра Галецького збила з пантелику  боротьба між власним захисником та форвардом «Надії»,що точилась прямо перед ним  і це завадило йому врятувати свою команду. На перерву команди пішли за рахунку 2:1 на користь «Надії». Однак таке завершення першої половини не знітило гравців «Волиньагротеху».

З перших секунд другого тайму вони почали активно пресингувати і внаслідок цього мали кілька нагод. Зокрема, на 27-й хвилині дві таких момента було в Романа Кузьмича. Спочатку «Надію» врятував воротар, але через 30 секунд і він був безсилий, коли на його ворота вискочило двоє гостей. З другої спроби Кузьмич все ж зрівняв рахунок. Після такого спалаху активності гра поступово заспокоїлась. Наступна подія, яка сколихнула плин подій в матчі сталась  на 33-й хвилині. Індивідуальний рейд Сергія Шафранського з «Надії» під час якого від обіграв кількох суперників, завершився пострілом з семи метрів. Воротар спромігся відбити цей удар, але першим на м’ячі опинився Олександр Хлюбко, який з двох метрів без проблем оформив дубль. «Надія» втретє в грі вийшла вперед - 3:2. Майже одразу нагоду зрівняти рахунок втратив гравець «Волиньагротеху» Андрій Рижановський. Після цього гості почали частіше порушувати правила і на 41-й хвилині досягли позначки у 5 фолів. А ще через хвилину Сергій Шафранський вивів на ударну позицію Ігоря Кудінова, і той реабілітувався за автогол в першому таймі, збільшивши перевагу господарів до двох голів. В час, що залишався, «Волиньагротех» мав два шанси аби відігратись - якихось сантиметрів не вистачило Андрій Рижановському і Дмитру Бурковському, аби замкнути простріли. Але і пропустити гості могли ще двічі, але ні Назар Райша, ні Олександр Хлюбко не змогли реалізувати 10-метрові штрафні. Матч так і закінчився з рахунком 4:2 на користь «Надії», яка продовжує очолювати турнірну таблицю.

«Вотранс» - «Аперкот» - 5:2 (1:2)

Голи:  Неделюк О. 16, Курінов О. 31, Рибковський П. 37, 42, 48 – Данилюк І. 12, 18.

Попередження: Філь Р. 15, Назарчук О. 21 – Мороз П. 34.

Арбітри: Журибіда В., Попко М. 3-й арбітр: Онищук Ю.

В другій грі туру зустрічались команди, які набрали однакову кількість очок. Перед початком матчу відбулась церемонія нагородження кращого бомбардира минулої першості – Олександра Неделюка з «Вотрансу». Почали команди з розвідки. Лише в середині першого тайму почали виникати моменти на 12-й хвилині воротар ковельчан Дмитро Дувакін ввів м’яч  в гру, закинувши його в штрафний майданчик господарів. Там шкіряну кулю прийняв на груди Іван Данилюк і не опускаючи на землю надіслав її в сітку воріт «Вотрансу» - ефектний гол вивів «Аперкот» вперед. І майже одразу Роман Жерж міг подвоїти перевагу, але не зміг реалізувати вихід віч-на-віч з голкіпером «Вотрансу». А на 16-й хвилині рахунок став рівним. Олександр Неделюк зміг повторити фокус Івана Данилюка, отримавши пас від свого воротаря і зльоту нанести удар з трьох метрів. Та нічийний рахунок тривав трохи більше хвилини: Іван Данилюк обікрав в центрі поля Василя Олійника і майстерно реалізував «буліт». На останній секунді першого тайму Олександр Курінов з «Вотрансу» міг зрівняти рахунок, але після його удару зі зручної позициї  м’яч  пройшов повз штангу.

На початку другої половини «Аперкот» мав дві чудові нагоди збільшити перевагу, але не реалізував їх. На 31-й хвилині рахунок знову став рівним. Олександр Курінов отримав пас з власної половини і елегантним ударом переграв воротаря – 2:2. Зрівнявши рахунок «Вотранс» поступово заволодів ініціативою. На 36 хвилині після чергового порушення правил в бік «Аперкоту» було призначено штрафний удар в 11 метрах від воріт. Стінка з одного захисника не завадила Павлу Рибковському  - м’яч  влетів в сітку поряд з лівою штангою.

«Аперкот» перейшов на гру в 5 польових гравці, причому його роль виконував воротар команди Дмитро Дувакін. До кінця гри залишалось ще більше 10 хвилин. Досить швидко гості створили дві гарних нагоди: після удару Івана Данилюка господарів врятував голкіпер, а на 40-й хвилині після розіграшу кутового Олександр Ліщук не влучив у ворота із зручної позиції. За хвилину «Аперкот» було покарано за авантюрну гру. Виконавцем вироку став Павло Рибковський, який з 26 метрів влучив в пусті ворота суперника. 8 хвилин, що залишались гості продовжували грати в 5 польових гравці, проте реальних нагод для взяття воріт в них вже не було. Більше того, на 48 хвилині Дмитро Дувакін дозволив Павлу Рибковському обікрасти себе в центрі поля, і тому не склало великих зусиль закотити м’яч в пусті ворота. 5:2 – «Вотранс» бере реванш за поразку в першому колі і продовжує гонку за лідером.

Вища лига

«Вотранс-2» - «Атлетик» - 2:2 (1:0)

Голи:  Дудік А. 14, Мосійчук О. 30 – Ванічик А. 33, Макієнко Р. 40.

Попередження: Волошин А. 32 («Вотранс-2»).

Арбітри: Гарасимків В., Попко М. 3-й арбітр: Онищук Ю.

7-й тур у вищій лізі відкривали «Вотранс-2» та «Атлетик». Почали команди жваво: ударів по воротах обох команд вистачало, але їм бракувало влучності. Віддати комусь перевагу було важко. На 13-й хвилині гарна комбінація господарів принесла результат: пас Юрія Тетеренка з правого флангу, скидка Артура Волошина і влучний удар Артема Дудіка в ліву «шістку» - «Вотранс-2» вийшов вперед. Цей гол дещо згасив запал «Атлетика» і до кінця тайму моменти були лише в господарів.

В тому ж руслі розпочалась і друга половина гри. На 30-й хвилині Олександр Мойсійчук подвоює перевагу лідера вищої ліги. Ще за кілька хвилин чергова комбінація Мосійчук-Дудік-Волошин ледь не призвела до третього голу. Здавалось, ініціатива повністю в руках господарів. Але на 33-й хвилині «Атлетик» скоротив розрив в рахунку – розіграш кутового і Андрій Ванічік в боротьбі із захисником примудрився п’ятою переправити м’яч до воріт «Вотрансу-2» - 2:1.

Після цього обидві команди сконцентрувалися на захисті власних воріт. Лише на останній хвилині «Атлетик» випустив на поле п’ятого польового гравця. Фінального штурму в їх виконанні як такого і не було, та коли до кінця гри залишалось 15 секунд м’ячем ще володіли господарі і цілком могли довести матч до сьомої поспіль перемоги. Та не так сталося, як гадалося. Прикра втрата м’яча в центрі поля і миттевий контрвипад «Атлетика» - Ростислав Макієнко з чотирьох метрів розстрілює ворота «Вотрансу- 2» гарним пострілом в ліву «дев’ятку». До фінальної сирени залишалось чотири секунди. Ось так лідер вищої ліги зазнав перших очкових втрат в грі із непоступливим «Атлетиком», який відбирає очки вже в третьої команди, що знаходиться в турнірній таблиці вище за нього. Справжня «гроза авторитетів».

«Торпедо» - «Кураж» - 1:2 (1:2)

Голи:  Рудик Д. 19 – Бондарчук Т. 3 (автогол), Гладун Б. 14.

Попередження: Баденчук В. 24, Тарасюк Р. 29 – Зінкевич Д. 12, Гладун В. 22.

Вилучення: Дручок С. 40 («Торпедо»).

Арбітри: Літвінчук Л., Матвіюк Р. 3-й арбітр: Онищук Ю.

Найближчий переслідувач «Вотрансу-2»  - «Торпедо» не зміг скоротити відставання несподівано поступившись «Куражу», який до цього займав 9-е місце. Проблеми для торпедівців виникли вже на 3-й хвилині. Після розіграшу штрафного з правого флангу Тарас Бондарчук невдало підставив ногу намагаючись перервати простріл і сам того не бажаючи вивів гостей вперед. «Торпедо» одразу кинулось відгріватись, оголивши тили. Цим скористався Богдан Гладун, який вийшовши на заміну знайшов вільний простір, обіграв захисника і з 5 метрів завдав невідпорного удару - 0:2. Господарі продовжували володіти ініціативою і на 19 хвилині Денис Рудик скорочує розрив

Другий тайм пройшов в достатньо жорсткій боротьбі. «Кураж» не гребував порушеннями, Позначки у 5 фолів гості досягли на 37-й хвилині. «Торпедо» створило безліч моментів, але його гравцям не щастило – штанга, хрестовина, воротар «Куражу». За таких умов для господарів 10-метровий штрафний у ворота суперника був би дуже доречним. Та арбітри більше порушень з боку гостей до кінця гри не фіксували, хоча підстави були. Гравці падали частіше (іноді і в штрафному майданчику), ніж звучав свисток про порушення правил. Не дивно, що після гри основна порція критики від керівників «Торпедо» дісталась саме суддям, а не гравцям. Останню хвилину господарі грали в 5 польових гравці, і за 10 секунд до сирени «Кураж» від голу в чергове врятувала штанга. Нервовий фінал напруженої гри залишив прихильників «Торпедо» розчарованими результатом. 2:1 – несподівана перемога «Куражу».

«Акцент» - «Динамо» - 5:0 (0:0)

Голи Василюк О. 22, Гринчук Б. 29, 33, Гапон В. 38, 38.

Попередження: не було.

Арбітри: Клімук Ю., Попко М. 3-й арбітр: Трофімчук Р.

А ось гра між третю та четвертою командами турніру видалась менш захоплюючою. Хоча перший тайм і пройшов за переваги «Акцента»  та голів глядачі так і не побачили. Зате після перерви майже одразу господарі вийшли вперед – Олег Василюк, вдало виконав штрафний удар з семи метрів на 22 хвилині. Потім в середині тайму двічі поспіль відзначився  Богдан Гринчук. Динамівці атакували менш вдало, хоча намагались не поступатись супернику. Можливо, на їхні дії впливала коротка лава. Лише 7 польових гравці в заявці, призвели до того, що динамівець Микола Казьмирук провів на майданчику майже весь ігровий час, а за 5 хвилин до завершення взяв на себе функції  п’ятого польового гравця замінивши воротаря.

І тут ризик себе не виправдав. За дві хвилини до кінця Володимир Гапон з «Акцента» двічі розписався в воротах, які захищав Казьмирук. Спочатку Микола не врятував від удару в ближній кут, а в останньому голі не виручив і справжній голкіпер – на нього вийшло троє гравців господарів. Розгромний рахунок не зовсім по грі, але перемога «Акцента» все ж цілком заслужена.

«Магніт» - «Колос» - 2:2 (0:0)

Голи:  Лисенко М. 40 – Глушаков М. 30, 35 (автогол), Пашинський П. 33.

Не реалізований 10-ти м. удар: Кривицький В. 19 («Магніт»).

Арбітри: Клімук Ю., Хомич О. 3-й арбітр: Трофімчук Р.

У грі проти відвертого аутсайдера «Магніт», який минулого туру героїчно виборов перемогу у матчі з «Куражем» несподівано зазнав очкових втрат. В першому таймі команди грали у відкритий футбол, мало турбуючись про захист і створили достатню кількість моментів, проте відзначитись не вдалось жодній. Гості примудрились набрати 5 фолів в першому таймі і за хвилину до перерви «Магніт» отримав нагоду вийти вперед. Однак, герой минулого туру Валентин Кривицький не зміг реалізувати 10-метровий  штрафний за 6-й фол ківерчан.

В другому таймі команди також давали грати одна одній. Воротарі не сиділи без діла. На 30 хвилині Микола Глушаков зіграв в «стінку» з партнером і вивів «Колос» вперед. Через 4 хвилини справи «Магніту» стали ще гірші. Петро Пашинський з другої спроби пробиває голкіпера господарів Андрія Ткачука і рахунок вже 2:0 на користь «Колоса». Але після цього фортуна, яка весь вечір, була повернута до «Магніта» спиною все ж пошкодувала господарів. В наступній атаці рахунок скоротився – м’яч відскочив від штанги і влучив в ногу Миколи Глушакова, від якої і покотився у ворота «Колоса». А відігрався «Магніт» за хвилину до завершення гри – Максим Лисенко на лінії штрафного обіграв Глушакова і завдав невідпорного удару – 2:2.

«Камаз-Агро» - «Мідас-Трейд» - 4:4 (2:1)

Голи:  Юрчук О. 3, 36, Панькевич В. 5, Льозін Д. 24 – Грицюк О. 6, 40, Мохнюк М. 35, Дудко О. 40.

Не реалізований 10-ти м. удар: Соловонюк В. 40 («Мідас-Трейд»).

Попередження: Пшонік В. 28 («Мідас-Трейд»).

Арбітри: Хомич О., Попко М. 3-й арбітр: Трофімчук Р.

Найбільш результативним в турі вийшов матч аутсайдерів. Вже на шостій хвилині рахунок був 2:1 на користь «Камаз-Агро». На швидкі голи Олега Юрчука та Владислава Панькевича гості відповіли пострілом Олександра Грицюка в ближній кут після розіграшу кутового. Цей м’яч на совісті воротаря господарів Анатолія Калькова. Моменти виникали протягом всього тайму та наступного гола довелось чекати до 24 хвилини. «Камаз-Агро» знову подвоїв перевагу завдяки Дмитру Льозіну.

Останні 5 хвилин вийшли дуже насичені на події.  Спочатку Максим Мохнюк з довгого пасу Ігора Пруднікова скорочує розрив. Щоправда, Олег Юрчук відразу відновлює перевагу господарів у два м’ячі. І вкотре в цьому турі 5 польових на останній хвилині. «Мідас-Трейд» спромігся двічі протягом 11 секунд вразити ворота суперника і зрівняти рахунок. Та і це ще не все. За 23 секунди до завершення гри «Камаз-Агро» вшосте порушив правила і в гостів з’явилась реальна нагода вирвати перемогу в матчі, коли ще за півхвилини до цього рахунок був 4:2 на користь господарів. Та Вадим Солованюк не реалізував 10-метровий штрафний - м’яч пройшов повз праву штангу воріт «Камаз-Агро». Бойова нічия. І обидві команди досі без перемог.

Заключна гра туру ЛСТМ - «НІКО Ветеран-Лучеськ» згідно примх календаря відбудеться пізніше