В гостях у АФЛУ. Волынь. Вся надежда на «Надежду»

Хорошая все-таки традиция – ходить в гости. Сейчас многие уже подзабыли, что это такое, в век современных технологий. А вот администрация Аматорской футзальной лиги Украины, засидевшись дома, решила, что пора бы уже навестить всех участников проекта, так сказать, с неофициальным визитом.

И вот набрались мы терпения, спортивной наглости, билетов на поезда во все направления, и отправились в путешествие по футзальной Украине. Волынь, кроме знаменитого футбольного клуба с не менее знаменитым и одиозным тренером, может похвастаться еще и давними футзальными традициями. Именно о традициях мы решили пообщаться с Главой комитета арбитража Ассоциации мини-футбола Волыни Анатолием Хомич. Как оказалось, в Луцке футзал чуть ли не в разы популярнее, чем большой футбол, а в арбитраже регион и вовсе ставит рекорды…

- Чим обумовлена популярність футзалу у Вашому регіоні?

- Справа в тому, що футзал для нашого суспільства є чи не найбільш доступним командним видом спорту. Плюс, свій внесок у розвиток волинського футзалу зробила АФЛУ, з появою цього проекту команди побачили перед собою ціль, до якої треба прагнути. Побачили, що футзал виходить на всеукраїнський рівень, що є можливість зіграти не лише проти свого сусіда по дачі чи колеги по роботі, а й проти команд з інших регіонів. Плюс, Волинь дала нашій Екстра-лізі першу в історії жінку-арбітра, що можна вважати своєрідним рекордом.

- Скільки команд на даний момент грають у Вашому чемпіонаті? Які зали задіяні?

- Зараз ми маємо 71 команду, досить хороший показник для нашого регіону. А от з залами проблема, хороший зал у нас лише один, на всіх не вистачає. Доводиться залучати до змагань зал одного з навчальних закладів, але він менший за розмірами…

- Чи багато на Волині виключно футзалістів?

- Насправді, ми дуже тісно пов’язані з великим футболом. Зараз розпочинається весняний період, часто звертаються до нас з проханням переносити матчі через великий футбол. І доводиться йти на зустріч, така реальність.

- Хто з учасників волинського чемпіонату представлятиме регіон на фіналах АФЛУ?

- Наразі найбільші шанси у команди «Надія Хорів». Цей колектив добре відомий футзальній Україні, вони в Запоріжжі зупинились за крок до перемоги. Зараз команда підсилилась, хлопці серйозно налаштовані взяти реванш.

- Чи з’явились цього сезону у Луцьку нові «футзальні зірочки»?

- Чесно, складно виділити когось з гравців. Футзал чим далі, тим більше стає командним видом спорту. От навіть якщо взяти за приклад ту ж «Надію» - ще минулого року на фіналі АФЛУ погоду в команді робили окремі гравці, а вже цього троку складно когось виділити, футзал у їх виконанні виглядає цілісно, комбінаційно.

- Як на Волині себе почувають дитячий і жіночий футзал?

- Щодо жіночого футзалу, то ми проводимо сильний чемпіонат області, а наш луцький «Легіон» вже спробував свої сили у розіграші Кубку України. Так, ми програли «Біличанці», але сам факт приїзду такої титулованої команди до Луцьку вже викликав серйозний ажіотаж. Для дітей ми проводимо шкільні змагання, до того ж, у них приймають участь діти абсолютно усіх можливих вікових категорій.

- Ви сказали, що футболісти зараз, навесні, віддають перевагу футболу. А от у чому, на Ваш погляд, футзал виграє у свого «старшого брата»?

- Футзал вимагає від гравців менших витрат на участь у змаганнях. Для створення футзальної команди не потрібно набирати великої кількості гравців, адже навіть якщо брати до уваги Правила гри, три чоловіки – вже команда! А якщо взятии до уваги видовищність і швидкість футзалу, футбол йому взагалі не конкурент.

- Як вирішити проблему малої кількості трансляцій футзальних матчів? Як з цим борються на Волині?

- Це дуже велика проблема. Я вважаю, необхідно спочатку зробити з футзалу такий продукт, який зацікавив би трансляторів. Адже не дуже захочеться дивитись матчі у поганих залах і без вболівальників на трибунах. У нашому чемпіонаті чимало хороших ігор, але поки що нам не вдалося залучити до співпраці зацікавлених у трансляції людей.

- Щодо АФЛУ. Чи має Волинь якісь побажання чи поради?

- Я думаю, після двох успішних сезонів з грандіозними фіналами час започатковувати такі змагання для найбільш аматорських команд – команд з найнижчих ліг. Звичайно, для цього треба упорядковувати всі ліги в Україні, приводити їх до спільного знаменника, але повірте, є серед таких команд люди, які мріють потрапити до всеукраїнських фіналів, і що важливо – мають можливість туди поїхати!

-  Чому, на Ваш погляд, команди рівня тієї ж «Надії» не спішать підвищуватись в класі і продовжують «варитись» міських змаганнях?

- Мабуть, хлопці розуміють, що на вищому рівні вони не будуть здобувати такої кількості перемог, як у міських змаганнях. «Краще бути першим хлопцем на селі…» - такий в нас менталітет. Спонсорам то все одно, що на кубкові буде написано, всеукраїнські там змагання чи міські, а заробити цей кубок легше саме в другому випадку. Нажаль, бояться у нас команди конкуренції…

Вячеслав Скоропад, специально для АФЛУ

  Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: