Ordnung und Disziplin, або волинський шлях до Європи

Відомий німецький вислів: «Ordnung und Disziplin», - означає «Порядок та дисципліна». Можливо саме із-за цього девізу Німеччина є одним з європейських лідерів в усіх галузях життя і спорті зокрема. Якщо «погуглити» німецькі спортивні сайти пов’язані з футболом і футзалом, то можна знайти багато гарних та зразкових прикладів ведення спортивного господарства клубами, федераціями, союзами та різними громадськими об’єднаннями. Наприклад на сьогоднішній день Німецький футбольний союз складається з 25 805 клубів, в яких об’єднано 171 877 команд і 6 350 763 футболістів, про яких можна взнати все – П.І., дату народження, кількість матчів, голів, штрафів і т.п. Чим не приклад впорядкованості та прагматичності?

Але перенесімося з космосу до рідної Землі, а точніше до Волині футзальної. За кілька сезонів з горем пополам вдалося створити клубну систему та впровадити необхідні аксесуари: форма, логотипи, вимпели, історія команд, досягнення і т.і., аби бути не гірше ніж наші західні сусіди. Проте проблем саме дисципліни та порядку залишилося чимало. Про них і хотілося б сказати кілька слів.

Почнемо с заявочної компанії. Все як завжди. Все по-нашому. Документи (заявкові листи, ксерокопії паспортів) з помилками, виправленнями і звичайно в останній день. Інформації про власні клуби та команди мінімум, або взагалі ніякої. Фотографії гравців (про якість і формат річ взагалі не йде) де хто до цих пір надіслати не зміг, хоча у соцмережах присутні практично всі. Невже приємно на сайті статистики бачити темний контур замість обличчя?
Про спортивну форму з номерами на спині та про однакового кольору гетри годі й нагадувати. Проте в кожному турі знаходяться оригінали, які вважають за потрібне «виділитися» серед інших. Багато голкіперів взагалі вдягаються Більше попереджати ніхто не буде – гравці в інших кольорах допускатися до гри не будуть.

Це стосується і манішок для запасних гравців. ФІФА вніс зміни Правил гри у фут зал для всіх команд світу і для волинських у тому числі. Манішка – це такий же елемент форми, як футболка. Більше того, манішка має бути одягнена на запасного гравця для того, щоб відрізняти його від футзаліста, який знаходиться на майданчику.

Комітет з проведення змагань перед стартом Чемпіонату попередив команди про необхідність мати СВОЇ манішки хоча б із міркувань гігієни. Але, як завжди, дехто вважає, що такий пункт Правил необов’язковий, а в коментаріях пишуть про закупівлю цього атрибуту на всіх. Тим, хто цього вимагає, чомусь вистачає розуму не вимагати в організаторів закупівлі форми на всіх та її роздачі. А ось манішки чомусь треба закупити на всіх. Нагадаємо, що манішка – елемент форми, як футболка, шорти та гетри. Організатори майже щороку закупляли (і цього разу також) манішки, але повертають їх, нажаль, не всі. Доведеться з наступного туру «безманішникам» видавати кольорові «майки» напрокат і під залог.

На закінчення хотілося б зауважити, що Європу в нашому суспільстві побудувати зможемо лише ми самі. Ніхто за нас цього не зробить. Тому звертаємося до Вас, наші шановні футзалісти, зверніть увагу на побажання, а подекуди і вимоги комітету з проведення змагань АМФВ щодо виконання основних пунктів Правил. А конструктивні пропозиції (анонімно в коментарях звичайно легше критикувати всіх і вся) надсилайте на електронну скриньку Асоціації: futsal.volyn@gmail.com Ми дослухаємося до всіх.В лиге участвуют
33 турнира 
1166 команд    14203 игрока
Ассоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заир
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таірова
8 Суми Lex VSK - СумБуд
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро 18/11/2017
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Жовті Води Спарта
19 Миколаїв
20 Черкаська обл.
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: