Вадим Каганов: «Найкращий аргумент – це справа»

6 жовтня 2013 року стартував новий всеукраїнський проект під назвою «Аматорська футзальная ліга України» (АФЛУ). Протягом п'яти місяців чемпіонати міст і областей, які отримали статус відбіркового турніру АФЛУ, визначать переможців, котрі в кінці березня зустрінуться у всеукраїнському фіналі. Відкрили лігу випала честь Кривому Рогу і Херсону.
Про те, що таке АФЛУ і з чим її їдять, а також про перші підсумки роботи, з нами люб’язно погодився поговорити віце-президент Асоціації футзалу України Вадим Каганов, який курирує АФЛУ.

- Вадиме Феліксовичу, що на сьогоднішній день собою представляє АФЛУ?
- З моменту старту проекту пройшло трохи більше місяця. Сьогодні у нас грають 10000 футзалістів з 700 команд. І це ще не межа, оскільки стартували чемпіонати в 18 містах та областях. Найближчим часом до нас приєднаються ще 8. Таким чином, в АФЛУ буде представлена практичновся країна.
- Розкажіть про новий сайт, який висвітлює події аматорського футзалу.
- У вересні був створений сайт futsal-amator.com.ua, на якому оперативно можна ознайомитися з ходом усіх аматорських та ветеранських турнірів України, а також змагань у першій лізі.
- Що, на Вашу думку, заважає аматорських командам зробити крок уперед (перейти в першу лігу)?
- Низький рівень організації змагань у першій лізі. Навіщо переходити в першу лігу, якщо в аматорському чемпіонаті значно менше бюджет, хороша організація, висвітлення в різних ЗМІ, наявність фото- і відеоматеріалів, але зараз ситуація змінюється на краще. Ми хочемо створити умови, щоб найсильніші аматорські колективи прагнули перейти в першу лігу.
- Які привілеї отримає переможець АФЛУ?
- Переможець та призери всеукраїнського фіналу отримають право підвищитися у класі - виступати в чемпіонаті України серед команд першої ліги. Крім того, про ці команди, гравців, керівництво, спонсорів дізнається вся країна, оскільки всеукраїнський фінал буде висвітлюватися на найвищому рівні.
- До проекту АФЛУ не вдалося залучити такі потужні футзальні центри, як Донецьк і Харків. Що плануєте з цим робити?
- На жаль, чемпіонати цих міст, з ряду причин, не в АФЛУ. Відповідно, чемпіони Харкова та Донецька не візьмуть участь у всеукраїнському фіналі. Що плануємо з цим робити? Нічого. Упевнений, що самі команди захочуть брати участь у АФЛУ і в наступному сезоні вони будуть в нашому проекті.
- Як думаєте, чи правильно, що команда першої ліги «Буран-Ресурс» гратиме ще й у чемпіонаті міста?
- Я думаю, що це неправильно. Команда першої ліги повинна прагнути піднятися вгору, а не брати участь у чемпіонаті міста та обігравати аматорів з великим рахунком.
- Під знамена АФЛУ вдалося залучити близько 700 команд. Хто буде дивитися, щоб не було зловживань, адже в такій кількості команд і гравців важко загубитися?
- На сайті АФЛУ можна буде побачити заявки всіх команд і зараз продовжується процес їх заповнення. Тренер, гравець чи просто користувач сайту зможуть в будь-який момент перевірити за яку команду грає той чи інший футзаліст. До того ж, для внутрішнього користування створено базу даних учасників АФЛУ, яка дозволить виявити порушення регламенту.
- При підготовці до запуску АФЛУ було відвідано майже усі міста, де проводяться футзальні змагання. Які основні проблеми Ви можете відзначити на аматорському рівні?
- Недовіру. За 20 років в багато регіонів з АМФУ ніхто не приїжджав, не питав про проблеми, не пропонував допомоги. Зараз ми намагаємося змінити ситуацію на краще, але потрібен час. Найкращий аргумент - це справа. Подивимося на ситуацію в кінці сезону.
- Які з регіональних федерацій Ви можете поставити у приклад, а яким навпаки слід переглянути свої підходи до діяльності?
- Я б не хотів називати кращих і гірших. Думаю, що це було б неправильно робити зараз. Зайдіть на сайт АФЛУ і ви все побачите за кількістю команд, рівнем висвітлення, наявністю фотографій і відео, можливістю проведення он-лайн трансляцій в тому чи іншому регіоні. Є ще ряд критеріїв: проведення заявочної кампанії, складання календарів та інші організаційні моменти. Багато регіональних асоціацій перестали «варитися у власному соку» і отримали можливість побачити, що відбувається в інших містах, областях. Між ними почалося спілкування, обмін досвідом, а місцями і здорова конкуренція. А ось навесні, під час проведення всеукраїнського фіналу, про кращі регіональні асоціації дізнається уся країна.
- Чи плануються з наступного сезону якісь зміни у регламенті АФЛУ?
- Поки що можу сказати про одну зміну. У цьому сезоні ми дозволили не більш ніж двом гравцям з команд першої ліги виступати за аматорські команди, а у наступному році гравцям, заявленим за команди першої ліги, буде заборонено грати в АФЛУ. Ймовірно, будуть ще якісь зміни, але говорити про це можна тільки після ретельного аналізу нинішнього сезону.

Андрій Гулій, Екстра-лігаАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заїр
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Черкаська обл.
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: