Вадим Каганов: «Найкращий аргумент – це справа»

6 жовтня 2013 року стартував новий всеукраїнський проект під назвою «Аматорська футзальная ліга України» (АФЛУ). Протягом п'яти місяців чемпіонати міст і областей, які отримали статус відбіркового турніру АФЛУ, визначать переможців, котрі в кінці березня зустрінуться у всеукраїнському фіналі. Відкрили лігу випала честь Кривому Рогу і Херсону.
Про те, що таке АФЛУ і з чим її їдять, а також про перші підсумки роботи, з нами люб’язно погодився поговорити віце-президент Асоціації футзалу України Вадим Каганов, який курирує АФЛУ.

- Вадиме Феліксовичу, що на сьогоднішній день собою представляє АФЛУ?
- З моменту старту проекту пройшло трохи більше місяця. Сьогодні у нас грають 10000 футзалістів з 700 команд. І це ще не межа, оскільки стартували чемпіонати в 18 містах та областях. Найближчим часом до нас приєднаються ще 8. Таким чином, в АФЛУ буде представлена практичновся країна.
- Розкажіть про новий сайт, який висвітлює події аматорського футзалу.
- У вересні був створений сайт futsal-amator.com.ua, на якому оперативно можна ознайомитися з ходом усіх аматорських та ветеранських турнірів України, а також змагань у першій лізі.
- Що, на Вашу думку, заважає аматорських командам зробити крок уперед (перейти в першу лігу)?
- Низький рівень організації змагань у першій лізі. Навіщо переходити в першу лігу, якщо в аматорському чемпіонаті значно менше бюджет, хороша організація, висвітлення в різних ЗМІ, наявність фото- і відеоматеріалів, але зараз ситуація змінюється на краще. Ми хочемо створити умови, щоб найсильніші аматорські колективи прагнули перейти в першу лігу.
- Які привілеї отримає переможець АФЛУ?
- Переможець та призери всеукраїнського фіналу отримають право підвищитися у класі - виступати в чемпіонаті України серед команд першої ліги. Крім того, про ці команди, гравців, керівництво, спонсорів дізнається вся країна, оскільки всеукраїнський фінал буде висвітлюватися на найвищому рівні.
- До проекту АФЛУ не вдалося залучити такі потужні футзальні центри, як Донецьк і Харків. Що плануєте з цим робити?
- На жаль, чемпіонати цих міст, з ряду причин, не в АФЛУ. Відповідно, чемпіони Харкова та Донецька не візьмуть участь у всеукраїнському фіналі. Що плануємо з цим робити? Нічого. Упевнений, що самі команди захочуть брати участь у АФЛУ і в наступному сезоні вони будуть в нашому проекті.
- Як думаєте, чи правильно, що команда першої ліги «Буран-Ресурс» гратиме ще й у чемпіонаті міста?
- Я думаю, що це неправильно. Команда першої ліги повинна прагнути піднятися вгору, а не брати участь у чемпіонаті міста та обігравати аматорів з великим рахунком.
- Під знамена АФЛУ вдалося залучити близько 700 команд. Хто буде дивитися, щоб не було зловживань, адже в такій кількості команд і гравців важко загубитися?
- На сайті АФЛУ можна буде побачити заявки всіх команд і зараз продовжується процес їх заповнення. Тренер, гравець чи просто користувач сайту зможуть в будь-який момент перевірити за яку команду грає той чи інший футзаліст. До того ж, для внутрішнього користування створено базу даних учасників АФЛУ, яка дозволить виявити порушення регламенту.
- При підготовці до запуску АФЛУ було відвідано майже усі міста, де проводяться футзальні змагання. Які основні проблеми Ви можете відзначити на аматорському рівні?
- Недовіру. За 20 років в багато регіонів з АМФУ ніхто не приїжджав, не питав про проблеми, не пропонував допомоги. Зараз ми намагаємося змінити ситуацію на краще, але потрібен час. Найкращий аргумент - це справа. Подивимося на ситуацію в кінці сезону.
- Які з регіональних федерацій Ви можете поставити у приклад, а яким навпаки слід переглянути свої підходи до діяльності?
- Я б не хотів називати кращих і гірших. Думаю, що це було б неправильно робити зараз. Зайдіть на сайт АФЛУ і ви все побачите за кількістю команд, рівнем висвітлення, наявністю фотографій і відео, можливістю проведення он-лайн трансляцій в тому чи іншому регіоні. Є ще ряд критеріїв: проведення заявочної кампанії, складання календарів та інші організаційні моменти. Багато регіональних асоціацій перестали «варитися у власному соку» і отримали можливість побачити, що відбувається в інших містах, областях. Між ними почалося спілкування, обмін досвідом, а місцями і здорова конкуренція. А ось навесні, під час проведення всеукраїнського фіналу, про кращі регіональні асоціації дізнається уся країна.
- Чи плануються з наступного сезону якісь зміни у регламенті АФЛУ?
- Поки що можу сказати про одну зміну. У цьому сезоні ми дозволили не більш ніж двом гравцям з команд першої ліги виступати за аматорські команди, а у наступному році гравцям, заявленим за команди першої ліги, буде заборонено грати в АФЛУ. Ймовірно, будуть ще якісь зміни, але говорити про це можна тільки після ретельного аналізу нинішнього сезону.

Андрій Гулій, Екстра-лігаАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Чемпіон

1

Херсон Амалтея
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомирська обл. Енергія
7 Одеса МКВ
8 Суми Технологія
9 Черкаси -
10 Івано-Франківськ -
11 Волинь Ковель-Волинь
12 Вінниця Володимир
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл. Тарасівка
15 Рівне Свиспан-Костопіль
16 Тернопіль ДСО-Поділля
17 Полтава ФК Андріївка
18 Донецька обл. Титан
19 Миколаїв Орексім
20 Бердянськ АЗМОЛ
21 Миколаївська обл. Автолокомотив
22 Луганська обл. Щит
23 Кременчук -
24 Львівська обл. Русин-О
25 Чернівецька обл. Волока
26 Краматорськ -
27 Ужгород Минай


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: