Румунія – Україна. Огляд матчу

Перший млинець не глевкий. Але без начинки…
Національна збірна України з футзалу в третій ігровий день фінальної частини чемпіонату Європи, що проходить у Бельгії, стартувала на турнірі матчем проти збірної Румунії.Результат гри першого туру між збірною Румунії та господарями турніру – бельгійцями не давав українцям майже ніяких дивідендів, перемога румунів з рахунком 6:1 практично гарантувала їм одну з двох путівок до наступного раунду завдяки більш ніж відчутній різниці забитих та пропущених м’ячів.
Часто трапляється так, що очікування процесу віднімає набагато більше моральних сил та нервів, ніж сам процес. Ймовірно, в такому ж становищі перебували і наші гравці, і всі українські шанувальники футзалу. Тому й не дивно, що гравці збірної Румунії відчували себе доволі розкуто, вони в стартові хвилини зустрічі відразу спробували взяти м’яч під свій контроль, та грати першим номером. Навряд чи це розходилося з планами головного тренера української збірної Євгена Ривкіна, але разом з тим наші гравці доволі часто помилялися при передачах у простих ситуаціях.
В деякій мірі призвичаїтися до поля їм допомогли суперники, впевненість яких межувала із самовпевненістю: вже на 2 хв. румуни "обрізалися" при передачі і Бондар отримав нагоду відкрити рахунок, однак його сильний удар по центру воріт відбив румунський голкіпер.
І надалі деякою територіальною перевагою володіли гравці збірної Румунії, але для створення справжньої небезпеки їм не вистачало останнього пасу. При цьому дуже грамотно в ролі останнього захисника грав наш воротар Євген Іваняк, який декілька разів надзвичайно вдало і вчасно перехоплював гострі передачі румунів.
Ближче до середини тайму комбінаційні дії гравців збірної України стали більш змістовними, атаки регулярно завершуватися ударами по воротам суперника. Так, на 9 хв. перспективний вихід "2 в 1" не реалізував Дмитро Сорокін, він взяв гру на себе, начебто й непогано пробивав у дальній кут, але воротар збірної Румунії зміг відбити м’яч ногою. Спроби румунів у побудові своїх атак наштовхувалися на грамотно організований захист нашої збірної і до реальних загроз справа не доходила. Натомість, вичікувальна тактика збірної України принесла свої плоди наприкінці першого тайму. Спочатку після вивіреної діагональної передачі Дмитро Сорокін мав забивати, але знову на висоті виявився воротар суперника Влад Янку.
А ще через пів хвилини черговий "подарунок" румунів брати Сорокіни перетворили у гол: Олександр вдало зіграв у відборі, і віддав такий пас, після якого Дмитру залишалося лише влучити у практично порожні ворота.
Забитий м’яч особливо не вплинув на перебіг подій, до завершення тайму гра проходила переважно в центрі поля, де й отримав зовсім необов’язкове попередження Олександр Сорокін.
Напевне, більшість вболівальників збірної України очікували на початок другого тайму з оптимізмом і перші хвилини після перерви повністю підтверджували правильність тактики, вибраної тренером українців. Гравці нашої збірної майстерно руйнували атаки румунів ще на стадії зародження, не забуваючи при цьому відповідати гострими контратаками. На 22 хв. гри Денис Овсянніков виходив на ударну позицію, але не зовсім вдало обробив м’яч і спроба удару в підкаті не стала ні сильною, ні влучною.
Намагання гравців збірної Румунії застосувати пресинг, натомість, матеріалізувалися лише в їх 4 командні фоли. Здавалося, що для збірної України все складається якнайкраще. Але, як кажуть, немає таких складнощів, які б ми не змогли самі собі створити. На 30 хв. гри завдяки вдалій комбінації румунів Козьмін Герман опинився прямо перед воротами Іваняка, і пробивав фактично з 6-метрової позначки. Після гарматного пострілу румуна м’яч летів у ліву "дев’ятку", але на наше щастя влучив у стійку та вилетів в аут.
Гра українців поступово втрачала ознаки класу, пожежі біля воріт української збірної почали виникати одна за одною. Жовту картку отримав Рогачов, наші перейшли на тактику елементарного виносу, "наздогнали" румунів за кількістю командних фолів і валідол в аптечках вболівальників знову виявився дуже доречним. Адже нічия в цій грі несла в собі величезний ризик: гра з господарями могла стати непередбачуваною, а про перше місце в групі можна було б практично забути.
В ці надважкі моменти гри знову "залізну" витримку продемонстрував наш воротар. Він ціною ушкодження заблокував небезпечну передачу під удар гравця румунської збірної, а потім вже йому на допомогу після чергового провалу в захисті прийшла поперечина.
До цілої купи неприємностей додалися п’ятий фол збірної України і п’ятий польовий гравець збірної Румунії. Але українці змогли все ж опанувати себе, справді гольових моментів біля наших воріт більше не виникало, а "зайвого" гравця румунські футзалісти розігрували доволі обережно і неквапливо.
Отже маємо таку бажану перемогу на початку турнірного шляху...
Вона виявилася надзвичайно складною і нервовою, при цьому залишила цілу купу запитань. Тепер для виходу з групи українцям достатньо не програти господарям з різницею більш, ніж у 2 м’ячі, а перемога чи нічия гарантують стратегічно вигідне перше місце в групі. Звичайно, загальновідомо, що переможців не судять. Поза всілякими сумнівами, "засушити" гру наш головний тренер Євген Ривкін вміє досить добре, але ми вправі очікувати від збірної України видовищнішої та змістовнішої гри.
Тому будемо сподіватися, що свої красені-голи гравці нашої збірної "зберегли" для наступних, набагато важливих матчів.