Перша ліга. Підсумки сезону. Епіцентр К10

Мабуть, вперше в історії івано-франківського футзалу одразу дві команди представляли обласний центр Прикарпаття у чемпіонатах України як у Екстра-лізі, так і у Першій лізі. Можна, звичайно, згадати той час, коли у Першій лізі грав «Ураган-2», але ж то була команда, яка входила до структури клубу Екстра-ліги, тому це можна не рахувати за дві команди. А ось у сезоні 2015-2016 років Івано-Франківськ в українському футзалі був представлений не тільки «Ураганом», а і «Епіцентром К10» (звісно, беремо до уваги професіональні змагання).

Якщо чесно, то як ми не намагались, але так і не змогли уникнути аналогій між «Епіцентром К10» та «Ураганом». Чому? Тому що всім відомо, що натхненником та головним тренером «будівельників» є колишній гравець «драконів» Роман Ярий. Тому що кілька вихованців «Урагану», які не стали підписувати контракт з рідним клубом, перейшли до лав «Епіцентра К10» (Назарій КузикРоман Горбатий). І тому що обидві команди посіли у своїх чемпіонатах однакові місця. «Ураган» став сьомим у Екстра-лізі, а «Епіцентр К10» посів сьому сходинку в чемпіонаті Першої ліги.

Якщо казати про сезон, то для підопічних Романа Ярого він складався як з позитивних моментів, так і з негативних. Звісно, після того, як «Епіцентр К10» повигравав у Івано-Франківській області все, що можна і не можна, йому захотілось вийти на новий рівень. І ним стала Перша ліга. Те, що цей рівень набагато вищий, ніж той, який був у чемпіонаті Івано-Франківської області, показали два перших матчі, які «К10» програв з загальним рахунком 5:15. І якщо поразку від столичного «ХІТа» можна зрозуміти (все-таки, грали проти діючого чемпіона Першої ліги та головного фаворита сезону), то поразку від «Делівері», такого ж дебютанта Першої ліги, як і «Епіцентр К10», було складно пояснити. Тим більше – з рахунком 9:1. Хоча ця поразка, яка була зафіксована в Одесі, є одним з винятків, оскільки на виїзді «К10» грав трохи краще, ніж на паркеті рідного Муніципального ФОКу. До речі, це – ще одна параллель, яка у нас простежується з «Ураганом» - пам'ятаєте, як у сезоні 2014-2015, коли «дракони» тільки омолодили свій склад, то вони на виїзді грали краще, ніж вдома? Ось вам ще одна аналогія з головною командою Івано-Франківська.

Звісно, нестабільність у результатах – це одна з причин підсумкового сьомого місця у чемпіонаті Першої ліги. А ще одна причина – кадрова ротація. Найбільше це стосується воротарської позиції. По ходу сезону з команди через певні обставини пішли два основні голкіпери – Віталій Бухвак та Павло Русак. Тому, «будівельникам» терміново довелося шукати голкіпера. У підсумку, їм довелось дозаявляти воротаря, який, мабуть, став найстаршим у Першій лізі, оскільки завершував сезон Роман Бурда, який 1964 (!) року народження (легко порахувати, скільки йому!). Така проблема з кадрами, звісно, позначалася і на зіграності команди, оскільки новачкам треба було ще зігратися з колективом, а часу залишалось мало. Тому, і результат відповідний. І місце у таблиці, звісно, теж.

Ось так «Епіцентр К10» виступив у своєму дебютному сезоні у Першій лізі. Чи можна вважати його виступ позитивним? Звісно, ні, враховуючи всі обставини, про які ми згадали, і підсумкове місце. Але іноді команда з Івано-Франківська непогано грала і все-таки здобувала перемоги, до того ж – деякі з них були неочікуваними. Чи можна вважати виступ «будівельників» негативним? Знову ж таки – якщо ми подивимось на результати та місце, яке підопічні Романа Ярого посіли у регулярному чемпіонаті, то так. Але з іншого боку – «К10» здобув дуже корисний досвід, який, безумовно, стане у нагоді вже у новому сезоні. І так, безперечно, буде. Тож, будемо надалі спостерігати за івано-франківськими «будівельниками». Щось підказує, що у новому сезоні вони багато кого здивують.

Артем Терентьєв, прес-служба Асоціації футзалу України.

P.S. Автор висловлює подяку прес-аташе НФК «Ураган» (Івано-Франківськ) Олегові Ланяку за допомогу в підготовці матеріалу. 

http://futsal.com.uaАссоциация футзала Украины Select Joma в Україні
Лидеры чемпионатов АФЛУ
Місто Старт/Лідер

1

Херсон Динамо-Заїр
2 Харків Viva-cup
3 Київ Альтернатива
4 Запоріжжя Колесо-Центр
5 Хмельницький Феміда-Старлайф
6 Житомир ФК ІнБев
7 Одеса Епіцентр К Таїрова
8 Суми Lex VSK
9 Черкаси Шевченків край
10 Івано-Франківськ
11 Волинь 18/11/2017
12 Вінниця
13 Дніпро Катеринославхліб
14 Кіровоградська обл.
15 Рівне Рівнегаз
16 Тернопіль 18/11/2017
17 Полтава 19/11/2017
18 Донецька обл. Вікторія
19 Миколаїв
20 Черкаська обл.
21 Миколаївська обл.
22 Луганська обл.
23 Волинська обл.
24 Закарпатська обл.
25 Чернівецька обл.
26 Краматорськ
27 Ужгород


Ставьте лайк, и Вы будете видеть наши новости в своей ленте в соцсетях: