Футзальний тиждень. Старт Першої ліги та фан-тур до Угорщини. Огляд подій у вітчизняному футзалі

Як і належить, часовий проміжок, який буде описаний далі, просто зобов’язаний бути насиченим футзальними подіями. І про найбільш цікаві з них розповість наша традиційна рубрика «Футзальний тиждень». Сьогодні вона присвячена старту змагань у Першій лізі, черговому туру в Екстра-лізі, поїздці вболівальників до Угорщини та іншим, також цікавим новинам.

Розпочинаємо з головного, на наш погляд – початку змагань у Першій лізі. Для багатьох дата «30 жовтня 2015 року» буда канонічною, адже прихильників другого за силою дивізіону в Україні ніяк не меньше, ніж Екстра-ліги. Перша ліга є наступною сходинкою розвитку аматорських футзальних колективів після АФЛУ, і вся аудиторія футзальної України кожного міжсезоння чекає, хто ж вирішить зробити крок на цю саму наступну сходинку... У сезоні 2015/2016 таких колективів виявилось аж три. Столична «Манзана» після сенсаціного тріумфу у Кубку України почала свій шлях у Першій лізі, і почала досить успішно, перегравши на виїзді ще одного дебютанта Першої ліги, «Uni-Laman», 6:4. Останні, у свою чергу, також поповнили список учасників, перейшовши на більш високий рівень. Але у даному випадку мова йде одразу про дві команди – «Транс-Оушен» та «Uni-Laman», які об’єднались і виступають тепер за честь міста Іллічівськ. А стартував перший тур матчем у Сумах, де місцеві студенти з «СумДУ» (які цього сезону повернулись з Екстра-ліги) переграли другу команду «Спортлідера+», 5:2. Ще дві столичні команди (фіналісти розіграшу минулого сезону) свої матчі виграли, і якщо діючий чемпіон Першої ліги «ХІТ» волею календаря змушений був їхати до Івано-Франківська (перемога над місцевим «Епіцентр К10» 6:4), то будівельники на домашньому майданчику приймали одеський «Делівері» (перемога киян 6:3). Одеситів також сміливо можна відносити до категорії дебютантів, хоча кілька гравців у минулому сезоні представляли МФК «Одеса». Є у першому турі і свої герої – по три м’ячі забили Костянтин Деміденко (Епіцентр К3) та Євген Петраков (СумДУ)...

Розбавимо «ігрові» новини новинами «адміністративними». Цього тижня АФУ оголосила старт заявкової кампанії на Першу лігу серед жіночих команд. Інформація про строки та умови заявки знаходиться на нашому сайті у розділі «ОФІЦІЙНО». А от формат проведення розіграшу у Першій лізі буде визначено відповідно до кількості команд, які будуть заявлені.

Завершуючи розмову про жіночі змагання, відмітимо і п’ятий тур у Вищій лізі. «Злагода» з Дніпропетровська на своєму майданчику з рахунком 6:0 переграла аутсайдера чемпіонату - харківський «Marry-Land-КДЮСШ-8”, а в Києві футзалістки "ІМС-НУХТ" розгромили "СумДУ-УАБС" - 10:1. Ще один матч, у якому повинні були зустрітися «Біличанка-НПУ» та «ПЗМС», був перенесений на прохання полтавського клубу. Попередня дата проведення матчу - 14 листопада.

Розпочати огляд матчів вітчизняної Екстра-ліги слід з новини про склади команд. Перша тренерська зміна у сезоні відбулась у Покровському. Замість Едуарда Кулика головним тренером «Титан-Зорі» призначено Дмитра Камеко. Разом з тим команду поповнили двоє добре знайомих місцевим вболівальникам виконавці – Чорний та Лінник. У Херсоні дебютував єдиний на даний момент легіонер чемпіонату Тіаго (бразилець відмітився жовтою карткою), а за «Приват» заявлений новий гравець – Максим Герасимов.

Відкривали тур у Харкові матчем «Локомотиву» та «Урагану». Протистояння вийшло досить цікавим, адже молода команда з Івано-Франківська змогла нав’язати чемпіонові свою гру і після першого тайму завдяки голам Рудавця та Рогачова (у власні ворота) вела у рахунку 2:1! У другій половині глядачі побачили те, що журналісти вже встигли охрестити «парадом рикошетів». «Залізничники» на початку тайму змогли не лише відігратись, але й вийти вперед з подвійною перевагою у рахунку. Та гравці «Урагану» знайшли у собі сили відігратись... І лише кінцівка матчу дозволила «Локомотиву» завдяки індивідуальній майстерності власних виконавців зламати опір непоступливих «драконів» і здобути перемогу 7:4.

Натомість ще один лідер чемпіонату, львівська «Енергія», оступилась у Херсоні. Центральний матч туру не розчарував вболівальників і подарував інтригу до останньої секунди. А розпочиналось усе для «енергетиків» непогано – Михайло Грицина забив свій одинадцятий м’яч у чемпіонаті! Господарі ж змогли відповісти голом В’ячеслава Чуднова. Наздоганяти суперника господарям довелось ще двічі за матч, а коли гра вже поступово наближалась до нічийного результату, «Продексім» скористався секундною втратою концентрації захистом «Енергії» і провів «вирішальний укол» імені Віталія Скорого. Пенальті, два десятиметрові штрафні удари, шість жовтих карток – усе це центральний матч восьмого туру Екстра-ліги. Що ж буде далі?

У Хмельницькому «Спортлідер+» приймав «Кардинал-Рівне». І знову команда Сергія Піддубного показала себе у всій красі, але знову їй не вистачило самої малості для здобуття очок. Свою команду вивів уперед Вадим Жак, але вже через хвилину Дмитро Калуков продовжив свою гонитву у списку бомбардирів за Михайлом Грициною. Ще один обмін точними ударами відбувся у середині тайму, по голу на свій рахунок записали Новак та Шеремета. А от у таймі другому контраргументів у «Кардиналу» на голи суперника не знайшлось – ще до середини періоду «Спортлідер+» оформив різницю в чотири м’ячі.

«ЛТК-ІнБев-НПУ» здобули другу перемогу у чемпіонаті. Цього разу на домашньому майданчику не встояв «Приват», до складу якого повернувся Раміс Мансуров. І все розпочиналось для господарів добре – на 7 хвилині за «позбавлення суперника голу» з майданчика був вилучений Горло, а Ломака з штрафного удару прямим пострілом відкрив рахунок. Щоправда, Дзюба вже через кілька хвилин його зрівняв. І тут своє слово сказав «джокер» у колоді Валерія Туркіна, Мануйленко – два його голи у кінці двох таймів не залишили шансів на здобуття очок «Привату».

Вже 10 грудня наша Національна збірна з футзалу зіграє свій перший матч в рамках відбіркового етапу Чемпіонату Світу, який пройде у місті Дьйор (Угорщина). Суперниками нашої команди будуть збірні Угорщини, Бельгії та Англії. Для того, щоб наші гравці відчували підтримку не лише завдяки телетрансляції, Асоціація футзалу України організовує фан-тур для вболівальників. Протягом шести днів бажаючим відвідати Дьйор будуть запропоновані цікаві екскурсії, відвідини матчів Національної збірної України та усі умови для того, щоб цікаво та з користю провести час в Угорщині. Детальна інформація про фан-тур розміщена на нашому сайті та у соціальних мережах...

Ну і про ті самі соціальні мережі. Нещодавно створена сторінка АФУ Вконтакте святкує невеличкий ювілей – нас вже 500! Долучайтесь до наших спільнот, приймайте участь у конкурсах, будьте в курсі усіх актуальних новин вітчизняного футзалу!